הצעת חוק חדשה במדינת מסצ׳וסס (הכוללת, בין היתר, את בוסטון) משגעת את ארצות הברית כולה ב-24 השעות האחרונות: את מתגרשת? לא תוכלי לעשות סקס עד שתהליך הגירושין לא יושלם. אישה - או גבר, בתרחיש הבלתי סביר של החוק - שיחפצו לקיים יחסים מיניים כלשהם בביתם או אפילו לצאת לדייט בזמן שהם בתהליך גירושין יאלצו לבקש אישור מיוחד של שופט.

באם יתפסו (או גרוע יותר, אם בן הזוג שלהם ילשין עליהם אחר כך) הם צפויים לקנס כספי כבד ולפגיעה קשה במאבק על משמורת הילדים.

נו, פלא שאמריקה סוערת?

יצאת לדייט? יבוא שוטר

הצעת החוק הקצת אבסורדית הוגשה בשמו של הסנאטור הרפובליקני ריצ׳רד רוס, שלמרבה הפלא כלל לא תומך בה. אז איך הגיעה ההצעה הזו אל שולחן הדיונים? או, טוב ששאלתם. אחד מבוחריו הבכירים של רוס ואלו שסייעו בהרצתו לסנאט, רוברט לקלייר, הוא זה שהגיש את ההצעה בשמו. הניו יורק טיימס דיווח שמתוך כבוד ל-לקלייר, רוס לא משך את ההצעה ונתן לה לעבור, אף על פי שבצוות שלו יש מי שהגדיר אותה כ״מסוכנת״.

>> חושבים שאין לזה סיכוי? אז הנה חוקי סקס מוזרים במיוחד שכן חוקקו

לקלייר הוא דמות די מוכרת בארצות הברית. הוא הנשיא לשעבר של ארגון ״אבות מאוחדים״ הדורש צדק שוויוני לשני ההורים (ועוד כמה דברים פחות שוויוניים שלא נרחיב עליהם את הדיבור) ועבר מאבק גירושין קשה בעצמו, שסוקר די בהרחבה בשנת 2011. עכשיו, כנראה, זוהי שעת הנקמה של לקלייר, וזו בהחלט עשויה להיות נקמה כואבת.

החוק, כמובן, הרבה יותר מעורפל מאשר הפרשנות שלו, ואומר: ״בגירושין או בפרידה המערבים ילדים ובית משותף, הצד שנשאר בבית לא יצא לדייטים או יקיים מערכת יחסים מינית עד שהגירושין יושלמו וכל הנושאים הכלכליים וההחלטה על המשמורת נפתרו. לקיום דייט או מערכת יחסים מינית יש לבקש אישור מבית המשפט״.

בואו נעשה סדר. במדינת מסצ׳וסס, על פי ההפינגטון פוסט, יותר מ-90% מהנשים הן ״הצד שנשאר בבית עם הילדים״, ולכן ברור לחלוטין למי החוק הזה מיועד.

״הרבה אנשים חושבים שכל החוק הזה מדבר על סקס״, אמר לקלייר. ״אבל לראות את בן או בת הזוג שלך לשעבר יוצאים עם מישהו או מקיימים יחסי מין עם אדם אחר בבית שהיה פעם שלך עלול להוביל לאלימות. זה חוק שישמור על האזרחים, ועל נשים במיוחד. זהו חוק מוסרי״.

לא, חמודי, גם אחרי ההסבר שלך אנחנו עדיין חושבים שזה בגלל הסקס.

העיתונות, כצפוי, מדווחת על העניין בהרחבה. מהטיים ועד הניו יורק טיימס, מניוזוויק ועד טרןטוטן, כולם תוקפים בחמת זעם צינית עם הכותרת הכה מתבקשת ״נו סקס פור יו״, כפרפראזה על קטע המרק האגדי מסיינפלד. אך מה שנראה כבדיחה לא מוצלחת לאמריקאים עלול עוד להתפוצץ להם בפנים. ואז נראה מי יצחק - או, סביר יותר להניח, יבכה - אחרון.