עד היום, במשך 27 שנים, אשלי ומרי קייט אולסן עשו כל דבר ביחד: הן נולדו יחד, הן שיחקו יחד ב״צער גידול בנות״, הן עשו גזיליון סרטים (השמועות אומרות שאפילו היו אחד או שניים לא רעים בכלל) יחד, ישנו באותו חדר מרבית הילדות שלהן ובכלל, למרות שהן תאומות זהות, לרוב התקבל הרושם שהן יותר תאומות סיאמיות: מחוברות בגוף, האחת לא עושה שום דבר בלי השנייה ואין שום סיכוי שתתפסו רק אחת מהן בעדשת המצלמה.

ואז הדהימה מרי קייט את העולם בשבוע שעבר והודיעה: אני מתחתנת. לבד. בלי אשלי.

ועוד לפני שהעולם הספיק להתאושש מההכרזה הדרמטית הזו, הודיעה לפני כמה ימים האחות הצעירה לבית אולסן, אליזבת׳, שגם היא מאורסת לבן הזוג שלה. ובקצת יותר משבועיים הפך הסיקור של אשלי אולסן בעיתונות מבחורה צעירה, נאה ומפורסמת שנהנית מהעולם ומבילויים בלתי נגמרים עם אחותה ל״אלוהים אדירים! מה לא בסדר איתה! למה היא לא מתחתנת? מה לא בסדר עם הצלע השלישית לבית אולסן?!״. אחרי שלושה עשורים שהשתיים הללו עושות הכל יחד, ובהתחשב בשתי ההכרזות הדרמטיות של האחיות האחרות, אמריקה פתחה שעון ועומדת עם סטופר.

סוף סוף לבד. אשלי אולסן (צילום: gettyimages)
סוף סוף לבד. אשלי אולסן (צילום: gettyimages)

ועושה רושם שהיא לא תירגע עד שגם האולסן השלישית תכריז שגם היא בדרך לבחור שמלת כלה.

ועושה רושם שלאשלי אין שום כוונה לתת להם את הסיפוק הזה

צמד אולסניות חדש

למרות שהן רגילות להיות מסוקרות יחד, החלוקה ביניהן בעשור האחרון הייתה ברורה: מרי קייט היא הדפוקה, אשלי היא זו שבסדר. ובעוד שמרי קייט נכנסה ויצאה מבתי חולים בגלל האנורקסיה שסבלה ממנה כמה שנים טובות, יחד עם כל השמועות שנלוו לכך (התמכרות לסמים, התפרצויות זעם אלימות וכו׳ וכו׳), אשלי הייתה זו שהחזיקה את המותג של התאומות אולסן על הרגליים. היא נפגשה עם מעריצים, היא גוננה על אחותה בעיתונות, היא עיצבה לגמרי לבד את קולקציית האופנה של השתיים.

ובכל זאת, בגיל 27, אשלי אולסן מוצאת את עצמה בפוזיציה שבה היא לא הייתה אף פעם מבחינת הסיקור התקשורתי שלה: מישהו אשכרה שם לב שיש ביניהן הבדל. ויותר מזה, לראשונה מבחינת הסיקור התקשורתי שלה: מרי קייט מוצגת כאחות הנורמלית.

טוב, בואו לא נגזים. זה לא שסיפור האהבה של מרי קייט עם אוליביה סרקוזי זכאי לתואר ״נורמלי״, אבל בואו גם נהיה פיריים: המציאות שבה גדלו האחיות אולסן לא הייתה נורמלית בשום דרך. הילדות שלהן הייתה מטורפת, הבגרות שלהן לא פחות, וזה מספיק מפעים שהן לא התפרקו כמו בריטני ספירס, ג׳סטין ביבר או כל כוכב ילדים אחר. הן נולדו לתוך אור הזרקורים, תמיד היו מוקפות באנשים מבוגרים מהן, ולכן זה לא ממש מפתיע שבסוף מישהי מהן גם תתחתן עם אחד כזה.

מה שמפתיע מאוד את התקשורת האמריקאית, כאמור, הוא שכצפוי שנייה אחרי ההכרזה הדרמטית על האירוסין הודיעה עוד אחות לבית אולסן שגם היא מתחתנת. אלא שממש לא כצפוי, זו לא הייתה אשלי.

שבועיים אחרי ההודעה של מרי קייט וסרקוזי על אירוסיהן, חשף המגזין אס וויקלי שמרי קייט היא לא היחידה שקיבלה טבעת. למרות הניסיונות שלהם להסתיר את העניין ולא לגנוב את אור הזרוקרים מהאחות הגדולה, נחשף שבעת נסיעה של אליזבת׳ ובן זוגה, בויד הולברוק, שלף האחרון טבעת והפך את הלו״ז של משפחת אולסן לצפוף ביותר. בין השניים, יש לציין, יש הפרש גילאים סביר של שבע שנים (היא בת 25, הוא בן 32), והם יוצאים כבר שנתיים, כך שקשה להגיד שזו הייתה הפתעה מוחלטת.

אם כי יש להניח שכששתי האחיות שלך מתארסות בזו אחר זו תוך שבועיים וחצי, את לא ממש ראית את זה בא.

החתן הבא במשפחה? בנט מילר, בן זוגה של אשלי (צילום: gettyimages)
החתן הבא במשפחה? בנט מילר, בן זוגה של אשלי (צילום: gettyimages)

התקשורת, בינתיים, הפכה את מרי קייט ואליזבת׳ לצמד האולסניות החדש, וחוגגת על העניין הזה. השוואות בין השתיים כבר נעשו כמעט בכל פינה (הנה ההשוואה של איאונליין האמריקאי, למקרה שיתחשק לכם לקרוא 3,000 מילה על הנושא), השוואות בין בני הזוג של השתיים גם, ומי שהייתה רגילה להיות מוזכרת עם התאומה שלה באותה נשימה מוצאת את עצמה, איך נגיד את זה בעדינות, קצת מחוץ לחבורה.

ולא ממש בטוח שהיא סובלת מזה.

למרות ניסיונות להשיג תגובה, ציטוט, משפט מאשלי על העניין הזה, יש דממה תקשורתית מכיוונה. חלק מאתרי הרכילות טוענים שהיא נכנסה למשבר, אבל חלק אחר טוען: אחרי כל כך הרבה שנים, סוף סוף כותבים עליה לבד. וגם אם אלו כתבות שמנסות להבין מה לא בסדר איתה, מאזן הכוחות סוף סוף נשבר: אשלי היא סוף סוף אישיות בזכות עצמה.

לא צריך לדאוג לה יותר מדי, דרך אגב. כבר חודשיים שהיא נמצאת בזוגיות עם הבמאי בנט מילר (״מאניבול״) בן ה-47, ולפחות על פי האקזמינר, שחשף את עניין הזוגיות הזו, נראה שמדובר בקשר רציני למדי. ולמרות שאמריקה כולה עומדת עם יד אחת על השעון ויד שנייה על המותנים ושואלת ״נו, מתי אצלך?״, יש להניח שאשלי דווקא תיקח את הזמן במקרה הזה.

שיכתבו על האירוסין של אחותה, שיכתבו על האירוסין של אחותה הקטנה. כשהיא תתארס, תסמכו עליה, היא כנראה תרצה, בפעם הראשונה בחייה, את כל הבמה לעצמה.