באוגוסט 2012 סער וגעש העולם: ג'ניפר אניסטון וג'סטין ת'רו סוף סוף מאורסים. אחרי שנבגדה על ידי בראד פיט, נאלצה לסבול את היווצרותה של מפלצת הזוגיות והילדים בראנג'לינה מול העיניים שלה וגם נכנסה ללא מעט מאבקים עם אנג'לינה ג'ולי שלא פעם רמזה שיש סיבה שאניסטון עדיין רווקה, חשבנו כולנו שהנה, הנסיכה הבלתי מעורערת של הוליווד מקבלת את הסוף הטוב שלה בדמות בחור חתיך, מוכשר, נחשב לאחד הכשרונות המבטיחים בהוליווד וגם, כבונוס: צעיר ממנה בשנתיים. איזו חגיגה הרימו אז אמצעי התקשורת באמריקה ובעולם, לאילו דמיונות כולנו הפלגנו בדמיוננו על הדור הבא של אניסטון את ת'רו, שבהחלט נראה מעבר לפינה. שמועות שג'ן כבר בהריון החלו לצוץ, שמועות שהם מתחתנים תוך שבוע עלו חדשות לבקרים. יותר משנה אחר כך, ונדמה שאפשר להגיד כמעט בוודאות: חתונה כבר לא תהיה לנו כאן.

למעשה, הנה רשימת התירוצים המלאה שקיבלנו מג'ניפר את ת'רו מאז הכריזו על אירוסיהם: בתחילה דחו את החתונה כי לא רצו שתתנגש עם זו של בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי (שגם היא עדיין לא קרתה, למרות התוכניות המפורטות). אחר כך הם דחו כי לא הצליחו להכריע בויכוח מה עדיף: חתונה גדולה (ג'סטין) או חתונה מצומצמת (אניסטון).

בפעם השלישית הודיע הזוג על דחייה משום שג'ניפר רצתה לעשות משהו שונה מאוד מהחתונה עם בראד פיט, ועדיין לא מצאה את הניצוץ המתאים, מה שוהביל לפעם הרביעית שהחתונה נדחתה, בעיקר כי ג'ניפר איבדה שליטה על תוכניות החתונה, שהפכה מצנועה לקרנבל בן שלושה ימים שעולה מיליונים. נגמר? ממש לא. בפעם החמישית זה היה בגלל שהיא חייבת לסיים לצלם סרט שהיא עובדת עליו ובפעם השישית כי לא הצליחו להחליט היכן לערוך את החתונה, ניו יורק (ג'סטין) או קליפורניה (אניסטון). באיזשהו שלב עלה רעיון לעשות שלוש חתונות - אחת למשפחה שלו, אחת למשפחה שלו ואחת לחברים בבל אייר - אבל גם הרעיון הזה ירד מהפרק והוביל לדחייה נוספת.

הלאה. בפעם השביעית שוב נכנסו בראנג'לינה לתמונה, ואחרי שקראה ג'ניפר מה בדיוק מתכנן הזוג המלכותי פיט את ג'ולי החליטה זו להתעלות על החתונה שלהם, מה שהוביל לריב עם ג'סטין, מה שהוביל ל -ניחשתם נכון - דחייה נוספת. בפעם השמינית קיבלנו דיווח שהזוג החליט לעשות את החתונה בביתה של ג'ניפר, אך שיפוצים מונעים מהזוג להתחתן "בדיוק כפי שהיינו רוצים". וואלה.

בפעם התשיעית (גם לכם זה קצת מזכיר חד גדייא בשלב הזה?) נדחתה החתונה בגלל ויכוח שפרץ בין אניסטון לת'רו היכן הם רוצים לגדל את ילדיהם: בחוף המערבי או בחוף המזרחי, זאת, כמובן, לאחר שיתחתנו. הדרך לפתור את הויכוח, כנראה: פשוט לא להתחתן. בפעם העשירית ת'רו קיבל רגליים קרות וג'ן החליטה להתחשב בו ולדחות את החתונה למועד בלתי ידוע כדי שלא ירגיש שהיא לוחצת עליו.

ועכשיו הודיעו מקורבים לג'ן בעצמה, בפעם ה-11 מאז התארסו, שהחתונה שוב נדחית, הפעם בגלל שאניסטון "חייבת", כך על פי המקורבים, "להתמקד בקריירה שלה".

וואלה.

עוד מישהו פה חוץ מאיתנו מקבל את ההרגשה הבלתי נמנעת שהשניים האלה לא יתחתנו לעולם?

ילדים? עדיף קריירה

קשה לדעת מה אמיתי ומה סתם בדיה בעולם הרכילות האמריקאי, אבל המשימה הזו היא כמעט בלתי אפשרית כשזה מגיע לג'סטין ת'רו וג'ניפר אניסטון, שספק גדול אם יש עוד זוג נעקב ומרוכל כמוהם. זה נכון שהשמועות עליהם באות בגלים, אבל כשיש גל כזה מדובר בצונאמי של ממש, וקשה מאוד שלא לטבוע בו. אתר אחד מדווח, השני מעתיק מהראשון, השלישי מכחיש את שניהם ומעלה משהו חדש, אבל דבר אחד תמיד בטוח כשיש כל כך הרבה שמועות סביב זוג אחד: משהו שם ממש, אבל ממש, לא בסדר.

מה שהצית את האש הנוכחית בשדה הקוצים היה מקור מקורב מאוד לאניסטון, שצוטט בכל האתרים כאומר: "ג'ניפר צריכה כרגע להתמקד בעבודה שלה. היו הרבה דיבורים על ילדים בעבר, אבל היא לא מפוקסת על זה יותר. היא יודעת היטב שהגיל שלה יהפוך את זה לקשה יותר, אבל עכשיו היא חושבת שאם זה יקרה אז זה נהדר ואם לא, זה כנראה לא היה צריך לקרות". ואנחנו מדברים על ג'ניפר אניסטון שבשש השנים האחרונות לא סותמת את הפה בכל מה שקשור להבאת ילדים לעולם והרצון שלה למשפחה, כן?

למרות שמקורבים לג'ן יש למכביר ורק מעטם אמינים, העובדה שחלפו חמישה ימים מאז הציטוט הזה ועדיין לא הגיעה הכחשה גורפת מאף אחד מהצדדים (בעבר, במקרה של שמועות לא נכונות, העניין היה מוכחש על ידי נציגי בני הזוג תוך דקות) מעידה שבהחלט יש דברים בגו. נזכיר שלשניים יש כמה אנשים שתפקידם הוא לעקוב אחרי התקשורת ולהגיב לכל חצי שמועה שמתפרסמת שם, אז בוודאי שהדממה הזו מעידה על משהו.

הפפראצי תמיד תופסים אותה לבד. ג'ניפר אניסטון נטולת ג'סטין (צילום: splashnews/asap creative)
הפפראצי תמיד תופסים אותה לבד. ג'ניפר אניסטון נטולת ג'סטין (צילום: splashnews/asap creative)

יאמר לזכותה של אניסטון שהתירוצים שלה תמיד נשמעים אמינים לפחות. בימים אלו היא מצלמת בלוס אנג'לס את "בוסים איומים 2", סרטון ההמשך לסרט הקאלט "בוסים איומים" (תורגם בארץ כ"איך להיפטר מהבוס") מ-2011, וצפויים לה עוד שני סרטים בשנה הקרובה, רצף שלא היה לה גם בשנותיה הטובות על המסך. בנוסף, אחרי כמה שנים ללא להיטים מסחריים הגיע "אנחנו המילרז" נמוך התקציב (37 מיליון דולר) וגרף 261 מיליון דולר בארצות הברית בלבד. אחרי סדרת סרטים בינונית מינוס, הן קופתית ובוודאי אמנותית, ג'ן שוב על הגל, ובגיל 44 אין שום סיכוי שהיא תרצה להחמיץ אותו.

אבל צריך לזכור עוד משהו כשזה נוגע לקריירה של אניסטון: היא כבר לא מה שהיא הייתה פעם. היא בוודאי לא בשיא תהילת ימי "חברים", וגם הלהיטים הגדולים שלה דוגמת "ואז הגיעה פולי", "ברוס הגדול מכולם" ו"השמועה אומרת ש" היו לפני עשור. אז נכון, היו לה כמה הצלחות מינוריות למדי, וקשה להגיד שסרטים שלה נכשלים בקופות, אבל אף אחד מהם בוודאי לא מביא יותר ממה שציפו ממנו, וזה גם הגיוני. אניסטון כבר לא בת 30 די הרבה זמן, ובגיל 44, ולמרות שהיא נראית משגע, לחזור לתפקיד ד"ר ג'וליה האריס אוכלת הגברים ב"בוסים איומים" עלול להתגלות כטעות, אה, איומה. אניסטון לא מרחיבה את מנעד התפקידים שלה ובשני הסרטי האחרים שלה שיצאו בשנת 2014 היא תגלם זונה שהפכה לשחקנית, ובעלת משפחה. בקיצור, עוד מנה מג'ניפר אניסטון, דומה להחריד לזו שאנחנו מקבלים ממנה כבר 15 שנה.

האם היא באמת מקווה להשיג תפקידים דומים לאלו גם בגיל 50? 55? האם זהו ניסיון לסחוט את הלימון עד הטיפה האחרונה? מה יהיה אחר כך? ומה קרה לתחביב ההפקה החדש אותו השיקה ברעש גדול לפני שבעה חודשים ומאז לא עשתה איתו דבר? לא שצריך לדאוג לה פיננסית, חלילה, אבל ספק אם מישהו היה רוצה שהקריירה של אניסטון תיעלם כליל, כפי שקרה ללא מעט נסיכות חמודות לפניה (היוש, מג ריאן). לרוע המזל, ובהתחשב בהיסטוריה, זוהי בהחלט אופציה סבירה, וספק אם אניסטון תורמת לשינויה באיזשהו אופן על ידי מנת יתר של סרטים בכיכובה.

ומעל הויכוח הקרייריסטי ישנו ניסיון כן לגלות את האמת: מה באמת קורה במערכת היחסים שלה עם ג'סטין ת'רו? ושם, חברים, התשובה כבר מתחילה באמת להסתבך.

בהריון, לבד ונבגדת

רק לפני יומיים יצא אוקיי מגזין בכתבת שער שבה נראית אניסטון בוכיה, ת'רו במבט אדיש והכותרת שנמרחה על כל העמוד "ג'ן בהריון ולבד". על פי הכתבה, ת'רו הכניס את אניסטון להריון, נבהל וברח לניו יורק, כשהכריז שהשניים פרודים.

ואם זו לא הייתה רק הפעם המיליון ששמענו שמועה כזו על אניסטון, יש מצב שעוד היינו מאמינים לזה.

לא נראו יחד בפומבי מאז. התמונה האחרונה הרשמית של הזוג, פברואר 2013 (צילום: gettyimages)
לא נראו יחד בפומבי מאז. התמונה האחרונה הרשמית של הזוג, פברואר 2013 (צילום: gettyimages)

האמת היא שהתקשורת מחפשת את ת'רו בנרות. רק בשבוע שחלף פרסמו מספר אתרים שהוא ברח לניו יורק (כדי לצלם את הסדרה החדשה שלו, מסתבר, אחרי שהתברר שבחוזה שלו יש סעיף המחייב אותו לשהות שם בזמן הצילומים) ושהוא בגד באניסטון עם בלונדינית חושנית במסיבת יום ההולדת של רוברט דאוני ג'וניור, ואפילו לא התבייש להפגין כלפיה חיבה יתרה מול כולם! הסיבה, הסתבר לכתבי הרכילות מאוחר יותר, היא שמדובר באשתו של סטינג, טרודי סטיילר, והשניים חברי נפש כבר שנים. אופס.

אבל דבר אחד אי אפשר להכחיש: השניים לא נראו בפומבי יחד מזה, ובכן, הרבה זמן. חיפוש במאגרי כל צילומי הרכילות האמריקאים שברשותנו מצא סט תמונות בפברואר האחרון, ומאז? יוק. יש הרבה תמונות שלה לבד ויש המון תמונות שלו לבד מהחודשים האחרונים, אבל יחד? בשביל זה כנראה צריך בלש פרטי. תוסיפו לזה את הדיווח של המגזין סטאר על כך שג'ניפר הגיעה לאירוע משפחתי ללא ג'סטין בחודש שעבר, לא דבר של מה בכך אצל הזוג, ותקבלו לבד את העובדה שקיימת אפשרות סבירה שיש לא מעט צרות בגן עדן.

לכל הקלחת הזו אפשר להוסיף את התספורת החדשה של ג'ניפר. על פי גל הפרסומים והשמועות אפשר היה לחשוב שמדובר בקרחת או שלכל הפחות היא צבעה לשחור, אבל לא ולא. היא עשתה קארה. קארה! לאישה הזו פשוט אין גבולות, אנחנו יודעים. ובכל זאת, למרות שמדובר בסך הכל בתספורת, עיתונאי ארצות הברית בחרו לעשות ממנה שערורייה של ממש.

הגדיל לעשות המגזין לייף אנד סטייל, שציטט מקור בכיר ומקורב לזוג שאמר: "ג'סטין אוהב את השיער הארוך של ג'ן, והיא עשתה את זה כדי לעצבן אותו. הוא לא הרשה לה להסתפר והיא עשתה לו דווקא. אם ג'סטין ירצה להתחתן מחר היא תגיד לו 'לא', והוא יישאר המום. ג'ניפר החליטה שמעכשיו היא עושה מה שהיא רוצה, כולל תספורות".

בחורה פורצת גבולות, כבר אמרנו.

דבר אחד די ברור מכל ענני השמועות הללו: יש סיכוי די נמוך שתהיה לנו כאן חתונה בזמן הקרוב. אנחנו קצת מסופקים אם השניים נפרדו, אבל אין ספק שהם ידעו ימים טובים יותר כזוג, והעובדה שהם כמעט מתעקשים שלא לעשות הופעה פומבית רק מגבירה את חרושת השמועות. ברור שמשהו עובר על אניסטון, השאלה ששואלים את עצמם הכתבים בארצות הברית היא רק עד כמה זה חמור.

ואולי, מקווים מיליוני מעריציה, הכל חרושת שמועות זדונית שתוזם בקרוב על ידי הזוג שיודיע, סוף סוף, על תאריך נישואיו, והכל יבוא על מקומו בשלום. נכון, יש יותר סיכוי שחיזרים ינחתו על כדור הארץ וירקדו לצלילי טום ג'ונס, אבל כמו במקרה של חזרתו מהמתים של אלביס, קיומו של ביג פוט או שתהיה בדיחה מוצלחת אחת סוף סוף בסברי מרנן, גם במקרה הזה לא נותר לנו אלא להתפלל ולקוות לטוב.