רק לפני שבוע וחצי פרסם וויל סמית' בפייסבוק שלו סטטוס בזה הלשון: "מזל טוב ווילו", הוא כתב, "התינוקת שלנו בת 13 היום, ועכשיו באופן רשמי כבר אין ילדים שמתרוצצים בבית. אני חושב שאני אכניס את ג'דה להריון הלילה". לא בדיוק אלגנטי (הלו, ווילי, הילדים שלך קוראים את זה), אבל הכי וויל סמית', כנראה איש המשפחה הכי מוערך ואהוב בהוליווד. מי שהצליח במשך שנים להימנע משערוריות מצד אחד ולהציג משפחתיות (וחשוב מכך, זוגיות) למופת במשך יותר מעשור וחצי עומד עכשיו בעין הסערה ועם תמונות שהמשפט "זה לא מה שזה נראה" רחוקות מלשכנע במקרה דנן.

עוד כתבות שיעניינו אתכם בערוץ יחסים:

חשיפת התמונות של המגזין "סטאר" הכתה את הרשת בתדהמה. וויל סמית'? בוגד?! עם בחורה צעירה בת 23?! זה נשמע כמעט כמו מדע בדיוני. אלא שמי שעוקב אחרי הדיווחים על מר וגברת סמית' לא צריך להיות ממש מופתע. כבר שנתיים רוחשים כתבי הרכילות שמשהו ממש מסריח מאחורי התדמית של הזוגיות הדביקה שמציגים הזוג סמית' ודומה שוויל וג'דה עסוקים בשנתיים האחרונות בעיקר בהכחשות ובהדיפת גלי שמועות. האם זה רק עוד גל שיעבור, או שזה כבר הצונאמי שיחרב גם את אחת הזוגות הוותיקים והמוערכים של הוליווד? ובכן, בואו נגיד את זה ככה: כדאי מאוד שוויל וג'דה יעבדו על כישורי השחייה שלהם. הגל העכור הזה, בניגוד לקודמיו, לא ייעלם כל כך מהר.

חיים בנפרד ועובדים על כולם?

מפתה להתעסק בפרשה האחרונה, ועוד נעסוק בה בהרחבה בהמשך, אבל אולי כדאי לחזור אל הרגע שבו הכל התחיל להסתבך. למעט ראיון קצר ושערורייתי ב-2008 שבו אמר וויל סמית שאשתו יכולה להיות עם גבר אחר אם היא תרגיש צורך בכך (מה שהצית מיד גל שמועות שהשניים מנהלים נישואין פתוחים, שכבו כמה ימים אחרי שהתחילו) וויל וג'דה סמית' נהנו תמיד מאהבת התקשורת והקהל, ובצדק מוחלט: ג'דה שחקנית קולנוע מכובדת, וויל סמית' הוא בכלל מטאור ששומר על אורו כבר כמעט שני עשורים ובעיקר - השניים עושים ימים כלילות כדי לשתף פעולה עם הקהל. הדבר אמור במיוחד לגבי וויל שתמיד מסכים להצטלם עם מעריצים, להתראיין, לחתום או כל דבר אחר. עבור סלבריטי בגודל שלו זה ממש לא מובן מאליו.

האם זו שעת השין שג'דה חיכתה לה? התמונות המפלילות של וויל סמית' על שער המגזין סטאר
האם זו שעת השין שג'דה חיכתה לה? התמונות המפלילות של וויל סמית' על שער המגזין סטאר

הכל התנהל על מי מנוחות והשניים היוו דוגמה ומופת לזוגיות טובה בהוליווד, עד שבאוגוסט 2011 התפוצצה פרשיית הבגידה הראשונה ברעש אדיר: וויל, כך גרסו השמועות כשהן מגובות בצילום פפראצי של הכוכב הענק עוזב את הבית כשהוא זועם, תפס את ג'דה על חם כשהיא שוכבת עם לא אחר מאשר מארק אנתוני, שנפרד מג'ניפר לופז רק חודש וחצי לפני כן.

השמועות הללו, יש לציין, לא קיבלו עד היום אישור מאיזשהו גורם (למעט כמה נשמות טובות שמקורבים לזוג), אבל זה היופי בשמועות: אין שום צורך להוכיח אותן. הרכילות, שעד אז ידעה שאין לה מה לחפש אצל הסמית'ים - אלא אם כן הם בעניין של תצלום משפחתי אוטופי - החלו צובאים על הבית וצמאים לדם. שנתיים עברו מהרגע שהמצלמות הפכו לדיירות קבע אצל משפחת סמית', והפפראצי עדיין לא הלכו לשום מקום. הם, כנראה, בהחלט יודעים למה.

"אין לי מושג מה רוצים מאיתנו", אמרה ג'דה בתחילת 2012 למגזין גלה. "כל שנה יש איזשהו זוג סלבריטיז שבוחנים אותו תחת עדשת מיקרוסקופ. השנה, לצערי, זה אנחנו. אני כמעט רוצה לומר שצפינו את זה מגיע".

אלא שהחזית המשותפת לא החזיקה הרבה זמן מעמד. שנה אחר כך, בראיון להאפינגטון פוסט, כבר השמיעה אותה ג'דה מנגינה אחרת לגמרי: "תמיד אמרתי לוויל שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה כל עוד הוא יכול להסתכל על עצמו במראה ולהרגיש בסדר עם זה. בסופו של יום, וויל הוא גבר בזכות עצמו. הוא צריך להחליט מה הוא רוצה להיות ומי הוא רוצה להיות וזו החלטה שאני לא יכולה לעשות בשבילו, או להיפך".

כשקמה (שוב) סערה ציבורית שדרשה לדעת אם מאחורי התדמית הדביקה עומד זוג שמנהל יחסים פתוחים, ענתה ג'דה כמה ימים אחרי הראיון בפייסבוק: "אני משנה את ההצהרה שלי. גם וויל וגם אני יכולים לעשות מה שאנחנו רוצים, בגלל שאנחנו סומכים האחד על השני שנעשה את הדבר הנכון. זה לא אומר שיש לנו מערכת יחסים פתוחה, זה אומר שיש לנו מערכת יחסים בוגרת". עונה על השאלה? מציף שאלות חדשות? לאלוהים פתרונים.

מי שהיה נחרץ יותר בעניין היה וויל, שבראיון בתוכנית האירוח של קווין לטיפה נשמע מאוד חד משמעי: "כל השמועות האלה שאני וג'דה מתגרשים... זה מגוחך. לפני כמה ימים שכבנו במיטה ופתאום אני מקבל התראה מגוגל שיש כתבה שג'דה הגישה נגדי בקשת גירושין. הסתכלתי עליה, היא שכבה לידי במיטה, ואמרתי לעצמי 'לא, נראה לנו שאנחנו בסדר'".

הכל חוץ מבסדר. מר וגברת סמית' בימים טובים יותר (צילום: gettyimages )
הכל חוץ מבסדר. מר וגברת סמית' בימים טובים יותר (צילום: gettyimages )

אבל האמת? נראה שהשניים לא ממש בסדר. באמצע חודש אוקטובר, טיפה לפני שפרשת הבגידה של סמית' עם מרגרט רובי התפוצצה ברעש אדיר, ראדאר אונליין כבר דיווח שהשניים חיים בנפרד ורק שכחו לספר לתקשורת על כך. כמו כן, ג'דה הייתה אורחת הכבוד באירוע לנשים שחורות בבולטימור ב-23 לאוקטובר ודיברה בגלוי, כך על פי אנשים שצייצו מהאולם, על מערכת היחסים שלה עם סמית': "כשאתה עובר סערה עם בן הזוג שלך", אמרה, "זה הזמן להפסיק לחשוב איך אתה מאמין שבעל או אישה צריכים להיות, ולעשות מה שמתאים לך". עוד הוסיפה ג'דה: "חשבתי שההצלחה תעשה אותי שמחה - האמת שזה לא קרה. היא רק עשתה אותי אומללה יותר". ראדאר אונליין אפילו פנה לאמא של וויל, קרוליין, בתקווה שהיא תבאר את המצב, אך זו ענתה "מה מצב הנישואין שלהם? זה פרטי. תודה לכם על ההתעניינות".

כשנזכרים בכל הפרשיות הללו ובעובדה שגזרת וויל את ג'דה רותחת כבר מזה חודש וחצי (שלא לומר שנתיים וחצי), אף אחד לא צריך להיות ממש מופתע מהחשיפה של מגזין "סטאר" ומהתמונות החצי שערורתיות. למעשה, החשיפה הזו לבדה נראית כמעט חסרת חשיבות, שכן הזוג סמית' כבר ידע כמה וכמה שמועות על בגידות. אבל כשנזכרים בעובדה שג'יידן בן ה-15 הולך והופך לכוכב ענק (נחשו מי הסוכן שלו? נחשו מי לא הסוכנת שלו?) והזוג שווה לא פחות מ-220 מיליון דולר, אז כל הסיפור הופך להיות מעניין מאוד. עד עכשיו לג'דה לא ממש הייתה הזדמנות להאשים את וויל בשום דבר, שכן היא זו שהייתה במרכז כל השערוריות. אלא שעכשיו, כשיש לה תמונות מרשיעות ביד, השאלה היחידה שנשארה פתוחה היא האם היא תלך על זה בכל הכוח.

הנסיך הדליק מבל אייר

חשוב שוב להדגיש: התמונות עצמן בהן נראים וויל ומרגוט רובי בת ה-23 כשהם בתא צילומים ומרימים את החולצה הם די חסרי חשיבות, ובוודאי לא מה שישבור את הזוג סמית', שבעבר כבר העלילו עליהם דברים הרבה יותר גרועים. רובי את וויל לא נראים מתנשקים או מתמזמזים. למעשה, זה נראה שהם רק משתעשעים בחוסר טעם מוחלט (ולא, לא נשלול את האפשרות שמדובר גם בסוג של יחסי ציבור), אבל בין זה לבין בגידה יש הבדל של שמיים וארץ. גם העובדה שעשו את זה בפומבי ומול הצוות של הסרט "פוקוס" ששניהם משחקים בו, כמו גם ההכחשות הגורפות שלהם, רק מוכיחים שבמקרה דנן מדובר בסערה בכוס מים. השאלה היחידה שאמריקה שואלת את עצמה עכשיו - ובצדק - היא האם זו הזדמנות הפז שג'דה חיכתה לה, והאם היא תנצל את העניין לטובתה. הנסיך המדליק מבל אייר הפך בין רגע לנסיך הדליק מבל אייר ודומה שאת השריפה הזו יהיה קשה מאוד לכבות.

נשואים מאז 1997, מכבים שריפות מאז 2008. וויל וגדה סמית' באחת מהופעותיהם הפומביות הראשונות (צילום: gettyimages )
נשואים מאז 1997, מכבים שריפות מאז 2008. וויל וגדה סמית' באחת מהופעותיהם הפומביות הראשונות (צילום: gettyimages )

הסיפור, כמעט כמו תמיד, נמצא במספרים. הכנסות של בני הזוג די ידועות, כמו גם רכושם. ביחד, לא כולל נכסים משותפים שברשותם, הרוויחו השניים, כאמור, 220 מיליון דולרים, כשוויל אחראי בערך ל-160 מתוכם. רק בשנתיים האחרונות גרף וויל לכיסו 30 מיליון דולר (לא לשכוח שבנוסף להיותו שחקן הוא גם מפיק סרטים דוגמת סדרת "גברים בשחור" הפופולרית) ואילו ג'דה הוסיפה בשנים האחרונות עשרה מיליון דולר לחשבון הבנק המשותף. אף על פי שהיא מרוויחה יפה אין בכלל מה להשוות בין ההכנסות, וברור מי יצא כשידו על התחתונה במקרה של גירושין.

כך או אחרת, נראה שעורכי הדין בהחלט כבר התחילו לעבוד. אמש נתפסה ג'דה על ידי אתר הרכילות סלבריטידירטילאונדרי כשהיא ללא טבעת הנישואין שלה במה שנראה כמו מסר ברור מאוד לבעלה, שעדיין נמצא בניו אורלינס בצילומים, כפי שהיה בכל החודשיים האחרונים. האם מדובר באזהרה בלבד או שהשמועות נכונות וג'דה אכן מתכוונת לקפץ על ההזדמנות ולרושש את וויל? ימים יגידו. מה שבטוח זה שאם עד עכשיו היה חם בגזרת הזוג סמית', מעתה עומד להיות בהחלט רותח.

גזרה נוספת שעתידה לבעור היא, כאמור, בנם הבכור של בני הזוג, ג'יידן בן ה-15. וויל נותן את נשמתו כדי שהבחור הצעיר יצליח ואכן, הפלא ופלא, זה עובד. גם ווילו הקטנה היא כוכבת בזכות עצמה, והשניים, כך על פי ראיון של בן משפחה לאותו מגזין סטאר לפני כשנה, מתחננים בפני ההורים שישלימו ויחזרו לחיות ביחד. אלא שבמידה ותחנוני הילדים לא יעבדו, אי אפשר להתעלם מהעובדה שהם שווים לא מעט כסף. כן, זה נורא לדבר כך על ילדים וכן, צפו שזה בהחלט יהיה פרמטר במשפט.

מילת המפתח בסיפור הזה היא ללא ספק "אם". אם יהיו ניירות גירושין, צפו ששאר מלחמות הגירושין שראינו בעבר בהוליווד יראו כמו משחק ילדים, שכן אין ספק שהשניים ישברו שיא בכיעור. האם מר וגברת סמית' יוציאו את הנשק ויתחילו לירות בלי אבחנה, או שגם הסיפור הזה יעבור ויעשה צחוק מהתקשורת? ימים יגידו. בינתיים, אגב, אולי כדאי לשים לאצבעות של ג'דה סמית'. כל עוד הטבעת לא חוזרת לשם, אפשר לפחות לשער שמסמכי הגירושין כבר מנוסחים בעוד השורות הללו נכתבות.