ב-12 ביולי עלתה כתבה באתר המגזין "אס וויקלי" המספרת בתמונות את סיפור אהבתם המופלא של קורי מונטית' וליה מישל, שציינו בתאריך הזה קצת יותר משנה מאז שהכריזו קבל עם ועדה שהם ביחד. רק כמה שעות אחר כך, בעוד הכתבה עדיין מככבת בעמוד הראשי, הודיעה המשטרה בקנדה שמונטית' נמצא מת בחדרו במלון ללא רוח חיים עקב שילוב קטלני של הרואין ואלכוהול. הסיפור של מונטית' ומישל, שהוגדר באתר כ"אחד מסיפורי האהבה הגדולים של דורנו", נגמר בצורה הכי טראגית שניתן להעלות על הדעת.

כמעט חודש עבר מאז שמונטית' כבר לא איתנו והוליווד לא יודעת את נפשה מרוב צער. עד כמה, כאילו, שהוליווד יכולה לא לדעת את נפשה. כוכבי ענק כזואי דשנל וטיילור סוויפט מצייצים געגועים לכוכב, ב"גלי" לא יודעים איך יסתדרו בלעדיו (אבל דווקא מסתדרים יופי, ועל כך בהמשך) ומישל - זוגתו על המסך וגם בחיים האמיתיים - היא, באופן כמעט טבעי, האישה שמעניינת כעת את העיתונות יותר מכל אחת אחרת.

אלא שבימים האחרונים משהו בטון הכתבות השתנה. כן, שלא יהיה ספק, מישל עדיין מקבלת המון אהבה מקהל המעריצים שלה וגם מהתקשורת שמתייחסת אליה - ובצדק - בכפפות של משי, אלא שדומה שבשבוע האחרון הופכות אט אט הכפפות הללו לכפפות אגרוף. פתאום עולות לאוויר כתבות שתוהות האם ליה מישל הייתה יכולה למנוע את המוות המיותר הזה, ידיעות על כך שהיא ניהלה ונתנה את הטון בלוויה של מונטית' תוך כדי שהיא מתעלמת מרצונותיה של אמו ולא מסכימה להזמין את אביו וגם רמיזות שהמוות של מונטית' הוא כנראה הדבר הטוב ביותר שקרה לקריירה של מישל, והיא כנראה יודעת את זה.

למה הם עושים את זה? ככה. כי אפשר. ברוכים הבאים למחילת הארנב שהיא העיתונות ההוליוודית. מחילת הארנב, יש לציין, שליה מישל לא רוצה למצוא את עצמה בה, וכנראה תיאלץ לרדת בה הכי נמוך שרק אפשר.

גן חיות של פיראנות

למרות שהיו עליהם שמועות מאמצע שנת 2010, רק לפני שנה פלוס הואילו קורי מונטית' וליה מישל להודיע לעולם שהם ביחד. מאז הם נצפו יחד בכל חור ונראו דביקים ורומנטיים כמו כל זוג הוליוודי ממוצע, והיו ימים שגם למעלה מכך. לא הכל היה מושלם בסיפור האהבה הזה, שכן מונטית' היה מכור כבד לסמים ואלכוהול עוד בגיל 19, ואף עבר גמילה מתוקשרת ביותר. רק במרץ האחרון הציבה בפניו מישל אולטימטום: או היא, או האלכוהול. מונטית' בחר בה ונכנס לעוד גמילה מתוקשרת שם דיווחו שהוא "נקי", מה שכנראה הופך את הסיפור הזה לקורע לב עוד יותר.

החיים, כך נראה, די חייכו אל הזוג בסך הכל. השניים, על פי בלוג הרכילות פרז הילטון, החלו לדבר ברצינות על לעבור לגור יחד (זאת לעומת אתרי רכילות אחרים, שדיווחו כמה שבועות לפני שהזוג על סף פרידה, כך שקשה לדעת למי להאמין), ואז הגיע הטלפון. מישל עשתה את דרכה חזרה מחופשה עם חברותיה במקסיקו, ובדיוק כשהורידו אותה בפתח הבית הגיע הטלפון מחבר משותף של השניים שמסר לה את הבשורה המרה. מישל התמוטטה מול הדלת, והוברחה על ידי חברותיה חזרה למכונית לפני שהתקשורת תחפש את הפריים הזה בדיוק. מאז, ובמשך יותר משבועיים, מישל שמרה על דום שתיקה ואפילו לא צייצה, תרתי משמע.

ב-29.7, אחרי שכל העולם ואחותו ניסו להוציא ממנה הצהרות או לפחות כמה מילים בנוגע למותו של מונטית', צייצה זו בטוויטר: "תודה על כל האהבה והתמיכה שאתם מעניקים לי, קורי יהיה בליבי לעד", ושוב נעלמה. העיתונות, שרודפת אחריה כבר יותר משלושה שבועות, לא קיבלה את ליטרת הבשר המדממת שלה. ותסמכו על העיתונות, ושבעתיים על זו האמריקאית, שכשהיא לא מקבלת את הבשר שלה היא בכל זאת תמצא במה לנעוץ שיניים. ובהיעדר שיתוף פעולה מצד מישל, אתם יכולים לנחש לבד למי מתחילים לצייר הטבלואידים חתיכת מטרה על הגב.

יצויין לפני שנמשיך: הרוב המוחלט של העיתונים, לפחות כלפי חוץ, מגלה שמץ של רגשות אנושיים (לא דבר של מה בכך אצל עיתונאים) ומבין שעל הבחורה בת ה-27 נפלה בבת אחת טרגדיה קשה מנשוא. אבל יש, כאמור, גם קולות אחרים. כך, למשל, בכתבה של המגזין "קאבר" אפשר היה לחוש את הטון הביקורתי כשציטטו "מקור" שטוען שמישל "הרוסה מאשמה" ותוהה האם מישל הייתה יכולה למנוע את הסיפור הזה. "הוא היה במצב טוב", טוענים במגזין, "ואלו שקרובים אליו נאבקים כדי להבין כיצד הוא היה יכול למות. מישל כנראה יודעת טוב יותר מכולם".

בכתבה אחרת באתר "טי.אמ.זי" דווח שמישל "השתלטה על סידורי הלוויה לחלוטין וכל העניינים האחרים הקשורים למותו, ולא נתנה לאף אחד להתערב". אביו של מונטית', ג'ו, לא הורשה להיכנס ללוויה עקב יחסיו הרעועים עם אשתו לשעבר ואמו של השחקן, אן. אצבעות מאשימות הופנו גם לעבר מישל, ש"לא עשתה דבר" כדי למנוע את הסצינה המבישה הזו. מקור המקורב למישל, אגב, כינה את עיתונאי הרכילות החטטנים כ"גן חיות של פיראנות". הוא כנראה לא ממש רחוק מהמציאות.

וברקע של כל אלה יש את סדרת הטלוויזיה הכה מצליחה "גלי", שעונתה החדשה הייתה אמורה לעלות לאוויר ב-18 בספטמבר ובתעשייה העריכו שהיא תידחה לדצמבר או תבוטל כליל. אבל חברת "פוקס" הודיעה שהיא דוחה את הפרמיירה של העונה בשבוע (!) בלבד "למען מונטית' ולהנצחת זכרו". אלא שמאחורי ההצהרה הרגשנית הזו עומד כסף, המון המון כסף. כסף שגם מישל, כך נראה, לא יכולה לסרב לו.

איפה הכסף?

להוליווד יש חוקים משלה. למעשה היא סוג של יקום מקביל לכדור הארץ שבה כל דבר נמדד במונחים של בידור. ההיסטוריה היא בידור להמונים, הספורט הוא בוודאי בידור להמונים והשואו - לפרטים פנו ללוס אנג'לס לייקרס - הרבה יותר חשוב מהנצחון, כמו גם המכירות, שהרבה יותר חשובות מהישגים. האהבה היא בידור, האכזבה היא בידור והמוות בהוליווד הוא הבידור הטוב מכולם. עסקי השעשועים לא נחים לרגע, ואת משב הציניות שמניע את העסק לא ממש קשה להרגיש.

כדאי להבהיר זאת כבר עכשיו: סביר מאוד להניח שבחלונות הגבוהים של "פוקס" יש מי שאפילו חייך לעצמו. נכון, זה תמיד עצוב כששחקן מת, אבל אין מקדם מכירות טוב יותר ממוות, בוודאי לא לסדרה שעולה בעונת הסתיו.

הדיבורים על דחייה היו מלכתחילה לא ממש אפשריים. עונת הסתיו היא העונה שבה נמכרות 90% מהפרסומות בטלוויזיה, ושום דבר בעולם - כפי שהוכיח לפני יותר מעשור פיגוע המטוסים הגדול בבנייני התאומים - לא יצליח לעצור את פתיחתה. לכן, בהוליווד, גם טרגדיות הן קודם כל בידור והזדמנות להכניס עוד כסף ממפרסמים. רק במקום השני טרגדיות הן, נו, טרגדיות.

אבל מ"פוקס" אנחנו מצפים להיות קרת לב. ממישל, אפעס, מצפים קצת פחות לשתף עם זה פעולה. עם זאת, האתר "הוליווד לייף" דיווח שמישל תצא במופע הוקרה מיוחד לזכר מונטית', הקליטה לכבודו שיר שיצא בקרוב לחנויות ולאיי-טיונז ואף התייצבה ליום הראשון של צילומי "גלי" במה שהוגדר על ידי הצוות ומפיק התוכנית ריאן מרפי כ"החלטה אמיצה". החלטה אמיצה, יש לציין, שכמה אתרי רכילות טענו בתוקף שפוקס תרמה לה בעזרת תמריצים כלכליים.

קצת קשה שלא לתהות, האמת, מתי בדיוק הספיקה מישל להכין מופע לזכרו של מונטית'? ומה פתאום, אחרי שכל הדיווחים היו שהיא "מרוסקת, שבורה, כואבת וכנראה לא תתאושש לעולם", כך על פי אתר "אמאסאן" האמריקאי, היא מתייצבת לעונה החדשה כאילו כלום, מחייכת למצלמות ואף מצייצת בטוויטר על שירים חדשים שהיא מקליטה?

האפשרות הסבירה והריאלית, כמובן, היא שגם זו דרך להתמודד עם אבידה כל כך גדולה, ואי אפשר לשפוט בחורה צעירה כל כך שעברה זעזוע עמוק כל כך. מה גם, חייבים להודות, שאין דבר רע במופע הוקרה אם זה מה שמרגיש לה נכון. עם זאת, מישל היא בחורה שעוד בתור ילדה עבדה בקו הייצור ההוליוודי. גם היא יודעת, יותר טוב מכולם, כנראה, שהמסך לעולם אינו יורד.

ומישל עצמה? היא מצייצת אך ורק על גלי. "היום הראשון של גלי", צייצה בחמישי האחרון, "ומדידת התלבושות הראשונה שלי לקראת העונה החמישית. התגעגעתי כל כך לרייצ'ל ברי!". מונטית'? משהו? אף לא מילה. במקום זה תוכלו לקרוא על השיר החדש שהקליטה. זה כל מה שתקבלו ממנה בזמן הקרוב.

ובכלל, קשה לחשוב שגם אם צוות הכותבים יעבוד יומם וליל הם יצליחו לייצר משהו ראוי לשמו אחרי שדמות מרכזית כל כך נעלמה להם פתאום מהעלילות. זאת אומרת, הם בוודאי היו מצליחים לייצר משהו ראוי לשמו אם "פוקס" הייתה מעניקה להם יותר משבוע, אבל בחברת ההפקות הענקית יודעים - עם כל הציניות שבדבר - שהעונה הזו של "גלי" כבר נמצאת בכיס שלהם. מונטית' איננו, מישל ישנה, הקהל כבר ימצא את דרכו, ולעזאזל עם אמינותו של התסריט.

כך או כך, ב"גלי" עצמה כבר הודיעו שישדרו פרק מיוחד לזכרו של מונטית', בהחלטה שהיא ספק אצילית, ספק מסחרית וכנראה קצת משתיהן. כך או אחרת, ועם כל הצער שדבר, גם ליה מישל יודעת שבהוליווד, יותר מבכל במה אחרת, ההצגה חייבת להימשך.