לא שאנחנו ממש בטוחים שאתם רוצים להיכנס לחדר השינה של מריה קארי ובעלה הצעיר ממנה באחת עשרה שנים ניק קאנון, אבל אם קרה והמקרה ונכנסתם באמצע האקט, לא בטוח שתמצאו שם נרות או ורדים מפוזרים על הרצפה. מה שכן בטוח, אגב, זה שברקע יהיה אחד משיריה של מריה קארי.

זה השלב שבו היינו מקווים להגיד שאנחנו צוחקים, או לפחות השלב שאנחנו מסתכלים על ניק קאנון במבט מתחנן ודורשים ממנו להגיד שהוא צחק, אבל בראיון אצל הווארד שטרן חשף מנחה הטלוויזיה שמריה מכריחה אותו (והוא אוהב את זה, שלא יהיו ספקות) לעשות אהבה עם שירים שלה ברקע. כל פעם. הדבר, יש לציין, אפילו הוציא את הווארד שטרן משלוותו, ואם אתם עוקבים אחרי הקריירה של שטרן אתם יודעים שזה לא קל.

העונה שלה הוגדרה ככשלון מוחלט. מריה קארי ב''אמריקן איידול'' (צילום: gettyimages)
העונה שלה הוגדרה ככשלון מוחלט. מריה קארי ב''אמריקן איידול'' (צילום: gettyimages)

אלא שקאנון לא עצר שם. הו, לא. כאילו שממש היינו צריכים להסתובב עם הדימוי של ניק ומריה ערומים כשברקע "הארטברייקר", קאנון המשיך בראיון החושפני וגילה שכשמריה בהופעות הוא, בהיעדר מילים אחרות, מענג את עצמו כשברקע - ניחשתם נכון: שירים של מריה קארי.

טוב, לא שירים. שיר. אחד. "הירו", אם ממש חשוב לכם לדעת, ותודו שלנצח לא תוכלו להקשיב לשיר הזה יותר. את "הירו", לטענתו של קאנון, הוא היה שומע עוד כשהיה נער כדי "להדליק את עצמו", ואנחנו די משוכנעים שהשיר הזה מדליק יותר כשאתה יודע איך הזמרת נראית בעירום.

האנקדוטה הזו (שנופחה, כמובן, למימד של חצי סקנדל בתקשורת האמריקאית) מסמלת את מערכת היחסים של קאנון וקארי יותר טוב מכל דבר אחר. ניק מאוהב במריה וגם מריה - לא משהו שלא ידענו מאז סוף שנות השמונים, האמת - מאוהבת במריה. אחרי הכל, זה לא ממש יפתיע אותנו לגלות שגם מריה מענגת את עצמה לצלילי אחד משיריה.

אבל לניק ומריה לא אכפת להם שכולם צוחקים עליהם, מסתכלים עליהם מוזר או יורדים על הברכיים ומתחננים "באמא שלכם, תפסיקו לדבר על הסקס שלכם ליד כולם". כבר חמש שנים הם מאוהבים עד מעל הראש, מגדירים מחדש את המונח "דביקות" והפכו, כמעט באופן רשמי, לזוג הסכריני ביותר בארצות הברית.

>> רוצים עוד כתבות מעניינות? בואו לעמוד הבית של ערוץ יחסים

אלא שמאחורי התדמית הדביקה יש, כצפוי, לא מעט בעיות, וזה עוד בלי להזכיר את העובדה שלדיווה מספר אחת של עולם המוזיקה יש מספיק צרות משל עצמה. קאנון, אגב, רץ מתוכנית לתוכנית ומגן עליה כמו כלבלב חמוד ומאוהב. אלא שעם כל יום שעובר עושה רושם שזה יהיה רחוק מאוד מלהספיק.

משחקים במיקי ומיני

מריה קארי היא אגדה חיה. בגיל 43 היא האישה הראשונה שהרוויחה יותר ממיליון דולר לסרט, מלכת פופ בלתי מעורערת וגם הזמרת שמכרה הכי הרבה אלבומים אי פעם, עובדה שכפי שהעיד פעם קאנון בראיון היא שולפת על מנת לסיים ויכוחים זוגיים כדי להוכיח שהיא צודקת. איך העובדה הזו קשורה למשהו אנחנו לא ממש בטוחים, אבל גם אנחנו, כמו קאנון, לא היינו רוצים להיכנס לרשימה השחורה של קארי.

ובכלל, אם שואלים את קארי וקאנון, אצלם הכל מושי-מושלם. כל כך מושי-מושלם למעשה, עד שלציון חמש השנים שלהם יחד הם סגרו את דיסני-וורלד בעלות של כמעט מיליון דולר וחידשו נדרים כשמריה בתלבושת נסיכת דיסני, קאנון, איך לא, בתלבושת נסיך ושני התאומים הקטנים, מארוקן ומונרו בני השנתיים, לבושים במדי דיסני תואמים. קלאסה. התמונות (הדי מגוחכות, אם יורשה לנו) של השניים משחקים במיקי ומיני עלו להם בלא מעט בדיחות ברשת, אבל מה כל זה משנה כשאתה מאוהב ושניכם על גג העולם. אלא שגם החיוכים של מריה הנסיכה לא יסתירו את העובדה שעושה רושם שיש איזה דרקון בארון, ואת העשן שלו מריחים עד לכאן.

למעשה, ננסה לא להיות דרמטיים מדי ולהגיד שזו הייתה השנה הכי גרועה בקריירה של קארי מאז שנות התשעים. הזמרת בעלת קול הזהב ידעה כמעט שלושה עשורים מוצלחים מאוד, אבל משהו נסדק - שלא לומר, נשבר והתרסק - בתדמית שלה. נכון, היא תמיד הייתה ידועה כדיווה מהגיהנום, מנהג איתו היא ממשיכה גם עכשיו (שמועות מהסט של הקליפ האחרון שלה אומרות שמריה מוקפת ביס-מנים, ומי שלא מסכים איתה מוצא את עצמו מחפש עבודה חדשה), אבל כל עוד את מצליחה אמריקה סולחת לך. כשאת מפסיקה להצליח, כנראה, העיתונות והבלוגספירה האמריקאית עטים עלייך, ועוד עושים את זה עם חיוך מרושע.

התקשורת לא היססה לחבוט בה על המשקל שלה. מריה קארי בתקופתה הצ'אבצ'אבונית (צילום: gettyimages)
התקשורת לא היססה לחבוט בה על המשקל שלה. מריה קארי בתקופתה הצ'אבצ'אבונית (צילום: gettyimages)

קצת קשה לדעת מאיפה להתחיל לסכם את השנה האחרונה בקריירה של קארי, שנדמה שהולכת מדחי אל דחי. האפיזודה שלה כשופטת באמריקן איידול (פרוייקט שקאנון שכנע אותה לעשות) נגמרה בהתרסקות איומה: היה לה ריב מתוקשר לאורך כל העונה עם השופטת ניקי מינאז', הרייטינג של א"א היה הנמוך ביותר בכל הזמנים, ולמעשה קבע נקודת שפל חדשה בהיסטוריה של התוכנית וכאילו שכל זה לא מספיק, השיא היה בשערוריית הליפ-סינק המפורסמת, שם נתפסה מריה (היא מכחישה בתוקף, כל מי שיש לו עיניים מתפקדות יטען אחרת) כשהיא מפגרת בהרבה אחרי הפלייבק, שכלל כמובן גם את קולה.

צפו בפאשלה של מריה קארי באמריקן איידול:

צפו בפאשלות אחרות של מריה קארי:

אחרי העונה הבאמת באמת מחרידה של קארי, שהליפסינק היה רק אקורד הסיום הצורם שלה, נשלח - נחשו מי - קאנון לכל אולפני הטלוויזיה באשר הם כדי להגן על מריה. "אשתי היא הסופרסטארית הגדולה ביותר בעולם", התחנף במגזין "לייף אנד סטייל". "כרגע היא מתרכזת בקריירה האמיתית שלה והאלבום שלה יוצא בקרוב".

ההצהרה הזו עלתה לקאנון בלא מעט אגרופים מהתקשורת, שתהתה אם הופעה בתוכנית פריים טיים כה מרכזית היא לא חלק מ"הקריירה האמיתית שלה". בנוסף, גם קומיקאים זיהו את המטרה החדשה שסומנה למריה על הגב, והגדילה לעשות הקומיקאית צ'לסי הנדלר, שאמרה "החדשות הטובות הן שאחרי מריה קארי וניקי מינאז' אפשר ללהק כל אחד להיות שופט באמריקן איידול. גרוע יותר מזה זה כבר לא יכול להיות".

כשלון ידוע מראש?

אבל הצרה היא שכשזה מגיע לקריירה של מריה קארי, עושה רושם שיכול להיות גרוע יותר. ב-23.7 יצא אלבומה החדש, "אמנות השחרור", בתרגום קלוקל משהו, והוא נראה, איך לומר, לא מבטיח.

למעשה, לפחות על פי טבלת הלהיטים, זו תהיה הפעם הראשונה בהיסטוריה שאף סינגל של מריה קארי לא הגיע למעמד של להיט במצעד בטבלת הבילבורד (100 השירים הלוהטים) האמריקאית. הסינגל היחיד שאיכשהו גירד קצת את הצמרת היה "#ביוטיפול", דואט שלה עם הזמר מיגל, שבשיאו דורג במקום ה-15 וכעת נמצא במקום ה-26. אם מחברים לזה גם את הכשלון המוחלט של אלבומה הקודם, "זכרונות של מלאך לא מושלם", מקבלים רצף שעשוי להיות לא מחמיא במקרה הטוב.

וכשכוכבת כל כך גדולה נמצאת למטה, התקשורת האמריקאית הצהבהבה, כהרגלה בקודש, אוהבת לבעוט ולוודא שהיא נשארת שם. "מריה קארי מגוחכת לגמרי בחודשים האחרונים", כתבה מבקרת המוזיקה של האקזמינר, אנג'לה צ'נג. "זה מתחיל בהופעות שלה, שלפחות לפי הטונים מיועדות רק לכלבים, הניסיונות הפאתטיים שלה להתלבש כמו בת 20 במקום בת 43, שלא לדבר על ההורדה של הרייטינג של 'אמריקן איידול'. נשאר רק לקוות שהיא לא תרד על קופסאות הגלידה במקרר שלה כשהיא תגלה שגם האלבום הקרוב שלה יכשל כשלון מוחלט".

הרמיזה על הגלידה, כמובן, אינה מקרית. קארי עלתה במהלך ההריון עם התאומים כ-32 קילוגרם ("זה הרגיש יותר כמו 9,000", אמרה בראיון גלוי לב) שמהם הצליחה להיפטר רק לאחרונה בעזרת דיאטה מיוחדת. ולמרות שהציגה לאחרונה חזות מהממת בביקיני, התקשורת האמריקאית לא תיתן לה חלילה לשכוח שהיא "העזה" לעלות במשקל.

אבל אם שואלים את קארי את קאנון, הכל סופר דופר. השניים מצייצים ללא הרף תמונות של כלבלבים, אפרוחים, מטבח מצוחצח וכל מה שמריח מעודף שמאלץ. ברקע יש שמועות שלא מפסיקות לרגע על רומן של קארי עם מיגל בזמן צילומי הקליפ וגם העובדה שקאנון, למרות כל הרצון הטוב, לא ממש מוצא את מקומו בזוגיות. למעשה, בראיון לאחרונה אמר (בשיא הרצינות, דרך אגב): "זה רק שמועות שמריה מנהלת את הבית. למעשה, אני מנהל אותו". את הצחוק של הקהל (ואת מריה מרתקת אותו לחדר ואומרת לו שעכשיו אין טלוויזיה שבוע) אפשר היה לשמוע עד כאן.

ומה הלאה? כרגע, עושה רושם, הכל תלוי בקריירה של מריה. הצלחה בלתי צפויה של הדיסק החדש שלה, ואנחנו מניחים שתמונות הכלבלבים וחתונות הדיסני ימשכו עד אין קץ. כשלון נוסף, וצפו שאגדת הדיסני תתרסק על חופי המציאות.