כולנו מכירים את הסאגה המייגעת הזו. אתם ביחד שלושה-ארבעה חודשים (או עשורים) ומרגישים, איפשהו בלב, שזה כבר לא זה. ההתרגשות היא לא מה שהיתה פעם, דברים אחרים הם לא מה שהיו פעם, והגיע הזמן בשבילכם, כך אתם חשים, להמשיך הלאה ולחפש לעצמכם עתיד טוב יותר. ואז, או אז, מגיעות שלוש מילים שאין אחד שלא חש צמרמורת בגב בכל פעם שהוא שומע אותן או, חלילה, נאלץ להוציא אותן מהפה בעצמו: אנחנו. צריכים. לדבר

או לסמס, אם להסתמך על סקר חדש מאמריקה.

כן כן. בעוד שעד לא מזמן שיחות פרידה היו מייגעות, קשות, איומות ומה לא, יותר ויותר בני אדם - ובעיקר, באופן מפתיע, נשים - מחליטים להפוך אותן לקלות יותר על ידי, ובכן, לא לנהל אותן. במקום זה, ישנה עליה של כמעט 400% במספר האנשים החושבים שזה לגיטימי לחלוטין להיפרד באמצעות הודעה טקסט.

הסקר, שכלל יותר מ-500 נשים אמריקאיות, מצא ש-25% (כלומר, אחת מכל ארבע. כלומר, וואו) מהנשים חושבות שזה "לגמרי בסדר" להיפרד בהודעת טקסט מבן זוג. לדבריהן, אורך מערכת היחסים לא משנה, וגם אם מדובר בדייט מאמש או בבן זוג לחיים, התשובה זהה. עוד 50% ענו שזה "לגמרי בסדר" להיפרד בשיחת טלפון, ואם מחברים את הנתונים הללו יחד מגלים ש-75% מהנשים בארצות הברית לא חושבות שצריכים שיחה פנים אל פנים כדי להיפרד.

כמו כן, 4% נוספות בטוחות שזה "לגמרי בסדר" להיפרד על גבי הרשתות החברתיות (פייסבוק או טוויטר) ותודה לאל שהן, לפחות, עדיין בעמדת מיעוט.

הסקר בדק גם מנהגים גילאיים, ודוקא שם גילה הפתעה: נשים בשנות ה-20 לחייהם רגישות יותר מאשר נשים בשנות ה-40 לחייהן. כלומר, בחורה בת 20 "תחשוב פעמיים" לנהל שיחת פרידה פנים אל פנים ו"תשקול בחיוב" אם הקשר היה ארוך, ואילו יותר מ-90% מבנות ה-40 ומעלה יסמסו משהו קצר ולאקוני "ללא היסוס". נו, מי אמר שהדורות המבוגרים לא מאמצים את הטכנולוגיה?

כמו כן גילה הסקר שאפילו ניסוחים מרגשים אין בהודעות הטקסט הללו. 38% מהנשים שסימסו הודעת פרידה בחרו בקיצור "4GETIT" (שכח מזה) ו-17% נוספות מעדיפות את "U & I R DUN" (אתה ואני גמרנו).

קיצורים פופולרים נוספים הם "UR DUMPT" (נזרקת), "C U NVR" (נתראה באף פעם), "NO LUV U NO MO" (לא אוהבת אותך יותר) ו- "U R NOW EX". מה נגיד לכם, שירה.

המדובר, כפי שציינו, בעלייה של כמעט 400 אחוזים ביחס לסקר דומה שנערך אי שם ב-2007. את תוצאות הסקר הבא, אנחנו מניחים, אנחנו כבר נסמס לכם בעצמנו.