למרות שכינו אותן בכל מקום בחירות מרדימות, עושה רושם שהבחירות לכנסת ה-19 יזכרו בתור אחת ממערכות הבחירות המעניינות והמכריעות ביותר שהיו כאן. כן, גם בגלל הנטל על מעמד הביניים, איראן, יוקר המחייה וגם כל שאר הדברים, אבל בעיקר: ראיתם כמה רווקים נכנסו לכנסת?

אם מפסיקים להתעסק רגע בזוטות כמו מנדטים וקואליציה, מגלים שיש מספר שיא של רווקים בכנסת ה-19, הנובע הן מהגיל הנמוך יחסית של כמה מהמתמודדים והן, ובכן, מעליית אחוזי הגירושין בארץ, שכנראה הגיעו גם לפרלמנט הישראלי. לצורך הבהרה, ורק על מנת להסביר איך נקבעה הרשימה: היות ואין אפשרות לפרסם פרטים אינטימיים על הפוליטיקאים שלנו מפאת צנעת הפרט (לא נסתכסך איתם ביום הראשון לעבודה, תשאירו לנו גם משהו לשבוע השני), פרסמנו רק מידע הידוע בציבור.

לכן, למשל, רווקים ורווקות הנמצאים בזוגיות ידועה לציבור, דוגמת מרב מיכאלי (ליאור שליין) וגדעון סער (גאולה אבן) נשארו מחוץ לרשימה, לצערם. שאר האינפורמציה מתבססת על העמודים הרשמיים של המתמודדים באתרי המפלגות, עמודי הפייסבוק שלהם וכן פרסומים שונים בעניינם. אז בלי עוד הקדמות, הנה הפנויים שהכי כדאי לכם לתפוס אותם מסתובבים במסדרונות הכנסת

עופר שלח

בואו נשים את הדברים על השולחן ונודה: יש מצב שעופר שלח הוא הרווק הכי שווה בכנסת כרגע. יחגוג בעוד כשבועיים 53 אביבים, ובהחלט נראה שהוא בשיא פריחתו. ולמרות שאנחנו לא מכירים גבר חובב ספורט שלא היה מתחתן איתו רק כי זו הדרך היחידה לקבל פרשנות ספורט נורמלית עכשיו שהוא בכנסת, יש לנו הרגשה שלא מעט עיניים פלרטטניות יופנו לעבר שלח בכנסת הזו.

את ההיסטוריה של שלח כולם מכירים, ובכל זאת: סמ"פ במלחמת לבנון, מ"פ בשירות מילואים בלבנון, שם נפצע קשה ב-1983 ואיבד את עינו. התחיל ב"מעריב", מוכר בעיקר כפרשן ספורט, אבל יודע הרבה על, ובכן, כל דבר אפשרי בערך. זה, אגב, כנראה החסרון היחיד בלצאת עם שלח: לא משנה לאיזה ויכוח תכנסו, רוב הסיכויים הם שאת לא צודקת. ונראה נשים מתמודדות עם זה.

איבד את אשתו למחלה קשה לפני כשנתיים והוא אלמן ואב לשני ילדים. רהוט, משעשע והצליח לפתח שיחה קוהרנטית אפילו עם שימי ריגר במשחקי נ.ב.א בארבע לפנות בוקר, ככה שאנחנו בטוחים שמשעמם לא יהיה איתו. בעקבות ההישג האסטרונומי של "יש עתיד" שמועות גורסות שהוא בדרך להיות שר, מה שהופך אותו לעסקה משתלמת אפילו עוד יותר.

שלי יחימוביץ'

שני דברים בטוחים אם תחליטו לצאת עם שלי יחימוביץ': האחד, אתם לא תעשו שום עבודה פיזית שכרוכה בעמידה, והשני – לעולם לא תדברו על שום דבר מדיני. בהתחשב בעובדה שמדובר ב-90% מהריבים של זוגות סטנדרטיים, אין ספק שיחימוביץ' שתחגוג 53 במרץ היא בהחלט דייט שווה.

לפחות לא תצטרכו לדבר על שום דבר מדיני. שלי יחימוביץ' (צילום: חיים הורנשטיין)
לפחות לא תצטרכו לדבר על שום דבר מדיני. שלי יחימוביץ' (צילום: חיים הורנשטיין)

למרות שאם תצאו איתה בימים הקרובים תיאלצו לענות לשאלה האם הסכין בגב הזה עושה לה תחת, שכן כל חברי מפלגת העבודה בעקבותיה בגלל 15 המנדטים המצומקים שהשיגה לעבודה, יש לנו הרגשה שיחימוביץ' כבת זוג היא בדיוק כמו יחימוביץ' הפרלמנטרית: משקיענית, רצינית, יסודית וגם מישהי לא רעה שתהיה בבית אם, במקרה, פגעו בזכויות שלכם במקום העבודה.

הייתה נשואה (וגם יצאה עם גיא מרוז, במסגרת פרטים פיקטניים שאין צורך לדעת) ואמא לשניים. מתגוררת בתל אביב, ולפי השמועות גם עושה אחלה קציצות שבעולם. נו, יש קונים?

סתיו שפיר

גילוי נאות: עורך ערוץ זה מכיר את סתיו עוד מימיה ב"במחנה" ומחבב אותה מאוד. ועם זאת, גם אתם חייבים להודות שלבחורה הג'ינג'ית יש בהחלט מקום של כבוד ברשימת הרווקים והרווקות השווים בכנסת.

לא רק שהיא רווקה, אלא שהיא גם מחזיקה בשיא היסטורי קטן, ונכנסה לכנסת כשהיא בת 27 בלבד, מה שהופך אותה לאישה הצעירה ביותר בכל הזמנים. תווי הפנים הנאים שלה (היינו אומרים עליה שהיא יפיפיה אמיתית, אבל אתם תגידו שאנחנו לא אובייקטיביים, אז לא נגיד את זה וזהו) יחד עם הגיל הכה צעיר יהפכו אותה, אנחנו סבורים, לאחת הבחורות המחוזרות ביותר בכנסת. אז נכון, האופציה השנייה היא לימור לבנת, ובכל זאת.

דייט עם סתיו שפיר, אנחנו מניחים, תהיה משימה לא פשוטה בכלל בהתחשב ביומן העמוס שלה, ואלא אם כן יש עליכם אוהל מזדמן אנחנו לא ממש בטוחים שהיא תמצא לכם מקום בלו"ז. מצד שני, הבחורה הייתה עיתונאית, נחשבת לטיילת מצטיינת, מכירה כמעט כל ספר אפשרי על הפלנטה וגם יודעת להטיס מטוס! ובינינו, מה צריך יותר בבחורה?

איציק שמולי

אם מחברים את כל הפרטים על שמולי יחד, קשה לנו להבין איך האיש עדיין רווק. מצד אחד לוחם מסוקס בחטיבה 7 של חיל השריון, מצד שני מנהיג מחאת האוהלים ומקים בית יתומים בארגנטינה, מצד שלישי גם כנראה טבח לא רע בכלל, בהתחשב בעובדה שאביו מסעדן ולשניים אפילו הייתה חברת קייטרינג משותפת זמן קצר. מה עוד אפשר לרצות יותר בבחור?

לפחות לא תהיה לך בעיית חנייה. איציק שמולי (צילום: יובל חן)
לפחות לא תהיה לך בעיית חנייה. איציק שמולי (צילום: יובל חן)

גם אם שמולי עצבן לא מעט אנשים במחאה החברתית ונתפס כ"בחור הרע" שהתיידד עם הטייקונים (היי, לפחות זה אומר שתוכלי לצפות למתנות שוות ביומולדת), אין לנו ספק שאת המיקום הגבוה לו זכה ברשימת העבודה (11) הוא הרוויח בזכות. כיו"ר התאחדות הסטודנטים עשה לא מעט צרות לאלו שמעליו, ואנחנו די בונים עליו בתור הילד הרע של הכנסת הזו. ואם כבר בחור, עדיף שיהיה הבחור הרע.

גם גילו הצעיר (33) משחק לו תפקיד משמעותי, ואין לנו ספק שהוא יהיה הלהיט התורן בקרב לוביסטיות צעירות המתרוצצות בכנסת. עבר מתל אביב ללוד כדי, ובכן, להוכיח משהו ולנסות לסחוף אחריו עוד צעירים, אבל חוץ מהעובדה שעכשיו קל לו יותר למצוא חנייה אנחנו לא ממש בטוחים שהטרנד הזה תפס. כך או כך, מדובר במציאה, ואין לנו ספק שהוא לא ישאר לבד להרבה זמן.

ח'נין זועבי

טוב, בסדר, אנחנו יודעים: רווקה בת 44 שגרה אצל אמא ואבא היא לא בדיוק מציאת השנה בקרב חוגים מסויימים. וכן, אנחנו יודעים, כשחלק מתחביביה הוא ללכת ולבלות על ספינות כמו המרמרה, אין לנו סיכוי לצאת מזה טוב בלי שתשחטו אותנו בטוקבקים. ובכל זאת בחרנו לשים אותה ברשימה הזו, כי אנחנו חושבים שאם מקלפים את כל התדמית שנוצרה לזועבי, מסתתרת שם רווקה די שווה.

אז נכון, האמירות שלה יכולות לקומם – ואכן מקוממות – כמעט כל אדם שגר בישראל, אבל אם מתעלמים מהנטייה הילדותית לפרובוקציות גם איפה שלא צריך, זועבי בהחלט מסתמנת כבחורה חדה, שנונה ורגישה, והופעת השיא שלה ב"מצב האומה" גם הוכיחה שעם לא מעט חוש הומור ויכולת לא רעה בכלל לצחוק על עצמה. ובינינו, זו יכולת נדירה לכל פוליטיקאי.

ושוב אנחנו בוחרים להדגיש: הרוב המוחלט של אמירותיה לא מקובלות עלינו, ואין להן מקום במדינה הזו, וגם בשום מדינה דמוקרטית אחרת, האמת. אבל עכשיו, משנגמרו הבחירות ואפשר להפסיק עם הניסיונות למשוך אש סתם לשם האש, זועבי יכולה לחזור למה שהיא: פרלמנטרית טובה הדואגת לזכויות מיעוטים ולזכויותיה של הקהילה ההומו-לסבית. רק תבדקו פעמיים בדיוק לאיפה הולכים בפעם הבאה שהיא מציעה קרוז זוגי מפנק, כן?

תמר זנדברג

בגיל 37, תמר זנדברג ממרצ היא בהחלט מתמודדת ראויה לתואר "הרווקה הכי שווה בכנסת". הכבוד שהיא זוכה לו גם מאנשים שכל קשר בינם לבין מצביעי מרצ הוא מקרי בהחלט בעקבות הקדנציה שלה בעיריית תל אביב רק מוכיחה שזנדברג היא אישה של אנשים, ולנו היא נשמעת להיט.

אתם תשמחו שהיא בכנסת. תמר זנדברג (צילום: גיל לביא)
אתם תשמחו שהיא בכנסת. תמר זנדברג (צילום: גיל לביא)

מעבר לחזות הפמיניסטית (אם כי עדיין רחוקה מרחק מזרח ממערב ממרב מיכאלי) שאימצה לעצמה, זנדברג היא פוליטיקאית פעילה ביותר, שבשנים האחרונות התפרסמה בעיקר בזכות הצעת החוק לתחבורה ציבורית בשבת בתל אביב, שהגיעה עד לבג"ץ. חוץ מזה היא גם ארגנה הפגנות יומיות מתחת לבית של אהוד ברק, ואנחנו בהחלט בטוחים שהוא שמע אותה מהקומה ה-6,000 שבה נמצא הפנטהאוז שלו.

הייתה בעברה מדריכת טיולים בחברה להגנת הטבע, מה שאומר שהיא כבר תדאג לכם במקרה של יום שמש יפה, הספיקה להתחתן, להתגרש וגם ללדת (וכמובן, לגדל) ילדה אחת, עמה היא מתגוררת בתל אביב. את קמפיין הבחירות שלה למרצ ארגנה באמצעות אתר אינטרנטי שבו רק אנשים פרטיים היו יכולים לתרום, והגיעה עד למקום השישי והמכובד. בקיצור, גם מדריכת טיולים, גם פרלמנטרית, גם אחותו של כדורגלן ליגת העל מיכאל זנדברג וגם משאירה אבק לקיק-סטארטר. מה צריך יותר מזה?

רונן הופמן

ד"ר רונן הופמן הוא מרצה לממשל, פסיכולוגיה ולתקשורת שכנועית. ולא שיש לנו מושג מה היא, בדיוק, "תקשורת שכנועית", אבל תודו שזה נשמע מרשים. הוא גם לא ד"ר של כבוד אלא אשכרה כזה שסיים אוניברסיטה (ובגרות!), וזה כבר ראוי להערכה במפלגה של יאיר לפיד.

רזומה מרשים. רונן הופמן (באדיבות מפלגת יש עתיד)
רזומה מרשים. רונן הופמן (באדיבות מפלגת יש עתיד)

אם נרד קצת מהטון המבודח, הרזומה של הופמן בן החמישים הוא אחד המרשימים ביותר שנראו כאן, כשבין היתר שימש כעוזר אישי לראש הממשלה המנוח יצחק רבין, היה מזכיר המשלחת הישראלית לשיחות השלום עם סוריה, ייסד את המכון הבינלאומי למדיניות נגד טרור, ייעץ לראש הממשלה ושר הבטחון אהוד ברק ולשר הבטחון בנימין בן אליעזר, וזו, תאמינו או לא, אפילו לא רבע מרשימת ההישגים המרשימה שלו.

על פי הרישומים באתר "יש עתיד" הוא אב לשניים, ובהחלט יודע הרבה על טרור בכלל וסוריה בפרט. מה נגיד לכם, בהתחשב במה שקורה בסוריה, במצרים ובאיראן, זה לא רע בכלל להחזיק בחור כזה בבית.