2012 הייתה צריכה להיות, ללא שמץ של ספק, השנה שבה אמריקה מכריזה שהיא מרימה ידיים בכל מה שקשור לאמבר הרד. אחרי שהודיעה באופן רשמי רק לפני שנתיים על יציאתה מהארון והעובדה שהיא חובבת בנות, גילתה ונסה פרדיס, אשתו לשעבר של דפ, שהוא מנהל רומן עם לא אחרת מאשר הכוכבת הצעירה בת ה-26.

זה היה, לכל הדעות, המסמר האחרון בארון של הרד. היא סולקה מהתיכון בגיל 17, נוהגת רק באופנועים כבדים ובמוסטנג 1968, תומכת נלהבת באחזקת כלי נשק (ואף מחזיקה מגנום משלה), לסבית מוחצנת שמזגזגת בגלוי בין המינים, אתאיסטית מוחצנת שמזלזלת בנצרות ועכשיו גם הורסת משפחות ובתים, ועוד של אחד הזוגות הכי אהובים בהוליווד? נו, זה קצת יותר מדי בשביל בן אדם אחד, חייבים להודות.

ילדה רעה, תדמית טובה. אמבר הרד (צילום: gettyimages)
ילדה רעה, תדמית טובה. אמבר הרד (צילום: gettyimages)

אבל מה שהיה מרסק כל קריירה של כוכבת אחרת (תשאלו את קירסטין סטיוארט, שרק הרסה משפחה) רק הוסיף לה, מסתבר, עוד חן. הילדה הרעה של אמריקה התגלתה כרגע עוד יותר והציבור, מסתבר, ראה כי טוב. ובעוד שכל התחזיות המוקדמות שהרד תימחק השנה מכל רשימת נשים סקסיות אפשרית שמסתמכת על בחירת הקהל, התגלה שההיפך הוא הנכון. אמש, למשל, פורסמה הרשימה של "מנ'ס הלת'" והרד לא רק שלא הודחה ממנה בבושת פנים, אלא זכתה בתואר הזינוק הגדול של 2012 כאשר קפצה מהמקום ה-52 היישר לעשירייה הראשונה.

מופתעים? קחו מספר ותעמדו בתור, ואולי כדאי שגם תשימו את הידיים על הראש להגנה. הכוכבת הכי רעה בהוליווד עומדת להיות רעה אפילו יותר. ואמריקה, כך נראה, עומדת להנות מכל דקה ודקה.

אפילו ג'וני משתגע

אין הסבר הגיוני איך בעוד אשטון קוצ'ר נצלב על שבגד בדמי מור וקירסטן סטיוארט, כאמור, חטפה כל גידוף אפשרי מהעיתונים אחרי שהתגלה שהתנשקה עם גבר נשוי, אמבר הרד (וגם ג'וני דפ עצמו, חייבים להודות) יצאה מהסיפור הזה צחה כשלג.

גם ונסה פרדיס, אגב, ממש לא מבינה איך זה קרה. היא הרי סיפרה לעיתונות בפרטי פרטים מה קרה שם. חשפה את הסמסים הפלרטטנים ששלחה הבלונדינית הצעירה אל בעלה. ובכל זאת, אף לא מילה אחת. למעשה, ההיפך הוא הנכון. הסיקור של הרד, שגם ככה הוא אוהד באופן בלתי מוסבר, הפך להיות אפילו אוהד עוד יותר. ובעוד שהרד יצאה נקייה לחלוטין, ג'וני דפ מקבל את העונש שלו מדי יום ביומו.

לא, ממש לא מהעיתונות. מאמבר הרד עצמה.

על פי אתרי הרכילויות, הרד "מטריפה ומשגעת" את ג'וני דפ בן ה-49, שממש לא יודע מה לעשות עם הבחורה המוזרה הזו. אתמול, כסוג של מחווה רומנטית, החליט לקרוא על שמה אי (נשבעים). היא, בתמורה, החליטה לבשר לו שבעצם היא מעדיפה לצאת עם בנות.

הודות לג'וני דפ, עכשיו יש גם אי על שמה. אמבר הרד (צילום: gettyimages)
הודות לג'וני דפ, עכשיו יש גם אי על שמה. אמבר הרד (צילום: gettyimages)

"אמבר היא נשמה חופשית", מסביר מקור המקורב לכוכבת לערוץ "אי". "היא לא מוכנה להתחייב למערכת יחסים מונוגמית אחת, והאמת היא שהיא מעדיפה בנות על בנים, וזה נכון גם אם הוא ג'וני דפ. היא ניסתה להגביל את הקשר איתו, אבל הוא פשוט לא מבין את הרמז. היא מחשיבה אותו כאח גדול שהיא גם יכולה לשכב איתו, ושום דבר מעבר לזה".

אוקיי, קודם כל: איכס. אח גדול שגם אפשר לשכב איתו? באיזה עולם זה בסדר?!

דבר שני: אאוץ'. ואם הרד מצליחה להטריף ככה את ג'וני דפ (תזכורת: זה לא ריאן ווילסון! זה ג'וני דפ, האיש הכי קול בהוליווד) כשהיא בת 26 בלבד, תארו לכם מה היא תעשה בגיל 30. ובהוליווד, תהיו בטוחים, מחככים את הידיים בהנאה רק מהמחשבה הזאת.

סיפור טראגי, סוף אופטימי?

להרד, שנולדה והתחנכה באוסטין, טקסס יש סיפור טראגי במיוחד. בהיותה בת 16 בלבד נהרגה חברתה הטובה ביותר בתאונת דרכים קטלנית לה הייתה הרד עדה. הכוכבת, שעד אז למדה בבית ספר קתולי אדוק, איבדה את האמונה באלוהים ובעקבות כך נזרקה מבית הספר בגיל 17 ואף עזבה את בית הוריה וטסה לניו יורק.

"מאז התאונה אני חיה לפי המוטו 'חיה את היום – כי אולי זה כל מה שיש לנו'", סיפרה בראיון ל"אף.אייץ'.אמ". "אני לא חושבת יותר מדי, מרשה לעצמי לעשות דברים אימפולסיביים ולא מתחרטת על כלום. אף פעם".

אה, וחוץ מסיפור טראגי, יש לה עוד משהו שאין לכוכבניות לוהטות אחרות למיניהן: כשרון. אמיתי.

התאונה בגיל 16 שינתה את חייה. אמבר הרד (צילום: gettyimages)
התאונה בגיל 16 שינתה את חייה. אמבר הרד (צילום: gettyimages)

למעשה, מדובר באחת מהשחקניות הצעירות האיכותיות ביותר שידעה הוליווד בשנים האחרונות. עם רשימת סרטים פנטסטית מאחוריה ("דרייב אנגרי", "יומני הרום" הם רק שניים מרשימה ארוכה ארוכה) וארבעה סרטים חדשים, סביב שניים מהם, "שלושה ימים להרוג" ו"פאראנויה" יש באזז היסטרי, עד שהאתר "אנטרטיימנט וויז" הכתיר אותה כאחת מחמש השחקניות הצעירות שעתידות לזכות באוסקר. הבלונדינית החייכנית, אם תהיתם, נמצאת במקום הראשון.

הרד מסרבת להתרגש מכל הבאזז סביבה. היא פותחת כל בוקר באותה דרך שבה פתחה אותו מאז שהיא הייתה בת 18 – ירי במטווח – ואחר כך יוצאת לעבודה. בין לבין היא שוחה ארבע פעמים בשבוע בים על מנת לשמור על כושר כמצילה מוסמכת (כן, גם אנחנו תוהים בשלב הזה אם יש משהו שהבחורה הזו לא יודעת לעשות), מתחזקת את האקדח שלה ואת אוסף האופנועים הכבדים ובעיקר, כאמור, לא דופקת חשבון לאף אחד.

ואיכשהו, זה עובד לה.

אחרי המיקום המפתיע ברשימה, איש כבר לא יעז להמר נגדה, משתי סיבות עיקריות: האחת, לאישה יש אקדח בתיק, למען השם. השנייה: אמבר הרד תגיע הכי רחוק שאפשר. אמריקה מוזמנת לקפוץ לה, לעמוד בצד, להסתכל ולמחוא כפיים במקומות הנכונים.