אין מחשבה שיותר מביכה אותי מהמחשבה שמישהו זר יראה אותי בתחתונים. כמובן שאם הייתי דיוויד בקהאם הייתי מראה את התחתונים שלי לכל העולם. אחרי הכל, הוא נשוי לויקטוריה, כמה מביך זה עוד יכול להיות?

אבל אני לא דיוויד בקהאם.

והמחשבה שמישהו יראה אותי בתחתונים מצמררת אותי.

תכירו, לוסי מור. ומתי כבר נראה גבר במשקל כזה כשהוא מדגמן תחתונים? (צילום: אן סאמרס)
תכירו, לוסי מור. ומתי כבר נראה גבר במשקל כזה כשהוא מדגמן תחתונים? (צילום: אן סאמרס)

אני, כפי שאולי כבר הספקתם להבין מהכותרת, בחור לא קטן. די גדול. עם עצמות רחבות. מלא במקומות הנכונים. טוב, גם בכאלה שלא. מדהים, האמת, כמה אדם ילך סחור סחור בדימויים רק כדי לא לקרוא לעצמו שמן.

אז הנה, לכל הרוחות: אני בחור שמן.

ובשבוע האחרון יש לי תקווה מחודשת שאולי בכל זאת אני גם סקסי.

תחתונים? בוא נתחיל מקפה

אני לא מדבר על שמן כמו, אני לא יודע, בר רפאלי או אסתי גינצבורג או הדוגמנית התורנית שעוברת מול המראה, עדיין נראית מהמם וחושבת לעצמה "אויש, השמנתי". לא. אני מתכוון לשמן. מכנסיים בחנויות למידות גדולות, חולצות במידה אקסטרה אקסטרה לארג' ותחתונים איפה שאפשר. בדרך כלל בשוק. בחנויות רגילות לא מוכרים תחתונים במידה שלי.

שמן, הבהירו לי כמה וכמה בנות שהואילו בטובן לצאת איתי, זה לא סקסי. ממש ממש לא. למעשה, אתה יכול להיות בחור טוב לב ועדין ואדיב ומוצלח מאוד בכל עבודות הבית השונות ומרוויח משכורת טובה, ואף אחת אפילו לא תסכים לשבת איתך לקפה.

וגם אם תשב לקפה, יש את כל העניין הזה שאני לא מוכן שיראו אותי בתחתונים, אז אתם מבינים למה זה די אבוד מראש.

בגלל זה אני רוצה להצדיע לבחורה אחת שגרמה לי לחשוב קצת אחרת. אנחנו לא מכירים, היא גרה באנגליה, אבל האומץ שלה הוא משהו שהייתי רוצה גם. קוראים לה לוסי מור והיא מידה 16 (שזה 44 בעברית), אבל אתם יכולים לקרוא לה דוגמנית ההלבשה התחתונה החדשה של אן סאמרס.

חיפשנו בכל מאגרי התמונות בעולם תמונות של בחורים שמנים בתחתונים, וכל מה שהצלחנו למצוא אלו תמונות מבזות ומשפילות כמו התמונה הזאת (צילום: shutterstock)
חיפשנו בכל מאגרי התמונות בעולם תמונות של בחורים שמנים בתחתונים, וכל מה שהצלחנו למצוא אלו תמונות מבזות ומשפילות כמו התמונה הזאת (צילום: shutterstock)

בגלל שאתם כנראה לא מכירים אותה, הנה הסיפור שלה בכמה מילים: רשת ההלבשה התחתונה אן סאמרס החליטה לארגן תחרות בזק לבחירת הדוגמנית הבאה שלהן.

4,000 דוגמניות וכאלו-שרוצות-להיות-דוגמניות נרשמו, ומתוכן בחרה החנות עשר סופיות. מור, כפי שבוודאי הצלחתם להבין, הגיעה לעשירייה, אך קברניטי החנות מודים והודו גם אז שהיה מדובר בקוריוז. מול התשע האחרות, הם חשבו, אין לה סיכוי.

אז הם חשבו.

גיב מי מור

מור לקחה את התחרות הזו ברצינות. היא עברה מדלת לדלת, דיגמנה בחנויות השונות הלבשה תחתונה (ושוב, אני מצדיע לה על האומץ. אני לא יודע איך היא עשתה את זה), החתימה עצומות ועשתה כל מה שאנשים שמנים לא עושים בדרך כלל: יוצאים לרחוב וצועקים "היי, גם אני אטרקטיבי! גם אני סקסי!”.

למעשה, אנשים שמנים לא עושים את זה אף פעם.

אני מסתכל שוב על התמונות של מור (שכמובן זכתה בתחרות, אבל רגע, פאוזה למחשבה) ותוהה: איך היא עשתה את זה? איך אדם שמן שחטף כל החיים רק מכות וקללות מהחברה (היא אמנם סיפרה את זה בראיון איתה, אבל לא הייתי צריך שהיא תספר את זה כדי לדעת) קם, חורץ לשון לכולם ומחזיר מלחמה?

אני לא יודע. זו האמת. אני לא יודע איך. אני מתבייש לצאת לבית קפה לדייטים ואת רוב הזמן הפנוי שלי מעביר במשחקים בפלייסטיישן בבית, כי זה המקום היחיד שבו אני מרגיש בטוח. העולם שבחוץ, הרשו לי לספר לכם, הוא לא מקום נחמד כל כך לאנשים גדולים באמת.

אני מפחד לעלות על האוטובוס, שאולי יהיה מלא או רק כסא אחד ואני לא אוכל לעבור במעבר או לשבת כי הכסא קטן מדי. אני מפחד לשבת על כסאות ברים ולשבור אותם. אני מפחד לשים את האוטו שלי בחנייה סמוכה לאוטו אחר ואז לגלות שמישהו חנה טיפה יותר קרוב מהקודם ואני לא יכול להגיע לאוטו של עצמי. קרה לי כמה פעמים, האמת. האנשים שמצחקקים להם כשאתה מנסה להידחס ברווח הצר שהשאירו לך לא עושים את זה כיף יותר.

אבל לוסי מור עשתה את זה. היא הלכה בתחתונים בחנויות ואמרה "על הזין שלי" (כאילו, אתם יודעים, מטאפורית) ואנשים אשכרה בחרו בה. היא הגיעה למקום הראשון עם לא פחות מ-22% תמיכה, שהם 30,000 קולות.

תשנה את העולם? לוסי מור (צילום: אן סאמרס)
תשנה את העולם? לוסי מור (צילום: אן סאמרס)

שלושים אלף פאקינג קולות אמרו ללוסי מור בקול רם וברור: כן, אנחנו נורא רוצים לראות אותך בתחתונים. ולאדם שמן – בחור או בחורה, זה לא משנה – זה הדבר הכי מרגש והכי יפה והכי מחמיא שיכולים להגיד לך.

פמיניזם זה יופי, כאילו, אבל כשאתה שמן, שמישהו יסתכל עליך בבגדים ותחתונים ויגיד "שמע, אתה סקסי שזה משהו" זה הדבר הכי נחמד שיכולים לעשות בשבילך.

בארץ, אני יודע לבד, זה לא היה עובד. איפה אנחנו ואיפה בריטניה בכל מה שקשור לאהבת השונה, או לפחות לאהבת הפגומים גופנית. ובכל זאת אני לא יכול שלא להיות קצת אופטימי ולתהות: האם אנחנו מתקרבים לזמן שבו ירצו לראות גבר שמן בתחתונים?

אני לא טוען, אגב, אפילו לא לרגע, שלבחורות שמנות קל יותר. ממש לא. הן סובלות אפילו יותר מאיתנו, הגברים. אבל גם בחורה שמנה – אני הראשון שיגיד את זה, זה הטעם שלי – היא בחורה סקסית. בחור שמן הוא, עדיין, סתם בחור שמן.

לוזר, כשלון וסקסי?

בחור שמן הוא לא סקסי. לא אטרקטיבי. בדרך כלל מתקשר עם המילים "לוזר", "כשלון" וריחות גוף רעים. זה לא אני אמרתי, זה סקר של אוניברסיטת טקסס שפורסם לפני שלושה שבועות. בקיצור, בלי להיכנס לתוצאות הסקר המדכא ההוא, בואו נסכם בחור שמן בשש מילים בדיוק: לא הבחור שהייתן רוצות לראות בתחתונים.

בגלל זה, ובגלל זה בדיוק, אני שואף עידוד מהתמונות האלה של לוסי מור, שבעיני היא סקסית פי אלף יותר מכל ג'יזל או אדריאנה לימה או קייט אפטון או מי שלא תרצו. ו-30,000 ההצבעות שגרפה גורמים לי, בפעם הראשונה מזה הרבה מאוד זמן, שלא להרגיש לבד.

אני לא מתיימר להגיד שהיום שבו נראה גבר שמן (נתחיל משמנמן, האמת, משם כבר נתקדם) כשהוא בתחתוניו בלבד על נתיבי איילון כבר נראה באופק. ממש לא. גבר כזה יחטוף קיתונות של ביקורת וצחקוקים אינסופיים.

יותר סקסית מג'יזל. לוסי מור (צילום: אן סאמרס)
יותר סקסית מג'יזל. לוסי מור (צילום: אן סאמרס)

לי בחיים לא היה אומץ. אני מודה. מול המראה של עצמי יש לי בעיות די קשות לעמוד בלי חולצה, אז על שלטי חוצות? לא ממש.

אבל אין לי אלא לשחרר תהייה, או אולי יותר נכון תפילה חרישית, שיגיע היום שגם גבר שמן יהיה חומר לגמרי לגיטמי לשלטי חוצות. לוסי מור עשתה צעד ענק עבור הנשים המלאות ברחבי העולם.

עכשיו לא נותר לנו אלא לחכות בציפייה לגבר שיעשה את אותו הדבר ויכריז שעודף משקל גברי הוא אולי לא הדבר הכי בריא או בסדר, אבל הוא בטח לא סיבה להתחבא בבית ולהצטמרר מהמחשבה שמישהו יראה אותך בתחתונים.

>> סובלים ממשקל עודף? ארינה טורופ מציעה לכם בכל זאת להדליק את האור במיטה

>> ובאותה הזדמנות, עומר ברק מבקש שתפסיקו עם טרור השומן