האם החוטיני בדרך להיעלם מן העולם, או לפחות מהמלתחה הסקסית שלנו? על פי סקר עולמי חדש שנערך לכבוד שבוע ההלבשה התחתונה ובשיתוף חברת ההלבשה התחתונה "סימון פרל", עושה רושם שהתשובה היא "כן".

על פי הנתונים, שנחשפו, כאמור, בשבוע ההלבשה התחתונה בפריז – כן, יש דבר כזה וכן, גם אנחנו מצטערים שלא הזמינו אותנו – בארבע השנים האחרונות ישנה ירידה תלולה של לא פחות מ-30 אחוז במכירת החוטיני. בצרפת - בירת ההלבשה התחתונה של העולם, לטענת המארגנים - רק אחת מכל ארבע היא בעלת חוטיני גאה, לעומת 2008, אז עמדו הנתונים על אחת לכל 2.3.

"בשנות ה-90 החוטיני היה הפריט המרכזי במגירת ההלבשה התחתונה של נשים", מסבירה ססיל גרין, האחראית על שבוע ההלבשה התחתונה לסוכנות הידיעות AFP. “אבל על פי הנתונים שבידינו, אין ספק שכוכבו הולך ודועך".

גם תדמיתו הציבורית של החוטיני – כן, יש לו תדמית ציבורית, וזה יותר ממה שאפשר להגיד על יוסי ביילין – הולכת ומדרדרת.

הסקר, שבדק את הרגלי הצריכה של ההלבשה התחתונה במדינות צרפת, אנגליה, אמריקה, אוסטרליה והולנד מגלה שנכון להיום רק 45% מהנשים חושבות שחוטיני הוא סקסי. 25% מהנשים הגדירו את החוטיני כ"וולגרי", ורק אחת מכל חמש נשים מוצאת אותו אופנתי.

אחת מכל עשר נשים, לגברים שמחפשים נחמה פורתא בכתבה הזו, חושבת שהוא אפילו פרקטי. עוד לא אבדה תקוותנו, וכל זה.

עם זאת – אופס, כן אבדה תקוותנו – החוטיני כמעט ולא נראה בשבוע ההלבשה התחתונה, ונראה כי גורלו נחרץ. “גם במגזינים", ציינה גרין, “כבר לא תראו אותו יותר".

''תלבושת סקסית? מה פתאום תלבושת סקסית?! אני סתם עושה חיקוי של צביקה פיק'' (צילום: shutterstock)
''תלבושת סקסית? מה פתאום תלבושת סקסית?! אני סתם עושה חיקוי של צביקה פיק'' (צילום: shutterstock)

הסיבה, לדברי גרין, ובאיחור של עשרים ומשהו שנה, יש לציין היא שנשים גילו – הפתעה מטורפת, אנחנו יודעים – שהחוטיני אינו נוח.

“למעשה, החוטיני כלל לא בנוי לגוף האישה", חושפת גרין. “הוא עושה לך וודג'י, את צריכה לשלוף אותו כל הזמן מהאחוריים שלך והוא לא תורם בשום דרך שהיא לעיצוב ומבנה הגוף".

"היום יש בוקסרים ותחתונים הרבה יותר נוחים", ממשיכה גרין. “את גם מרגישה אופנתית, ואת גם יכולה להסתכל על עצמך במראה מבלי להרגיש מגוחכת".