2012 אפילו עוד לא כאן, וכבר יש לנו שערוריות למכביר. הסיבה העיקרית: לוחות שנה. ותאמינו או לא, השערורייה היא לא כי מישהו עדיין מייצר אותם.

אפילו יחסית לשנים הקודמות יש, איך נאמר, ריכוז גבוה משהו של בחורות ללא בגדים בלוחות השנה. אולי זו אווירת סוף העולם המתקרבת ("היי, העולם מגיע לקיצו, תנו להנות קצת בדרך"), אולי זה בגלל מחירי הכותנה שהאמירו ("אתם ראיתם כמה הבד הזה עולה? שלא ילבשו כלום וגמרנו!") או שאולי, מי יודע, העולם סוף סוף גילה שעירום זה דבר שיכול לעזור לך למכור כל דבר.

כן, אפילו לוח שנה.

אז למרות שאך לא מזמן עברנו את אמצע דצמבר, הצטברו על שולחננו לא מעט שערוריות הקשורות ללוחות שנה של השנה האזרחית הבאה עלינו לטובה. ואנחנו עיתונות חוקרת וזה. בעיקר, אגב, מאז שיצא לנו להעיף עליהם מבט.

8,000 תלונות והשמיים הם הגבול

נפתח דווקא בלוח שנה שסיסמתו יכולה בכיף להיות "לוח השנה של ראיין-אייר - עושה צרות מאז 2008". ובמסורת כמו מסורת, בחברת התעופה ראיין אייר לא מוותרים על שערוריות גם השנה.

על מנת להסביר את הקונספט, אנחנו נשתמש בשש מילים בדיוק: כמה שיותר דיילות, כמה שפחות בגדים. המטרה (המוצהרת, כן? שהרי המטרה הלא מוצהרת היא פרסום חינם) השנה היא לעזור לעמותות התומכות בילדים (יצויין שכל הכסף מהמכירות הולך לצדקה), ואנחנו בטוחים שהילדים ישמחו מאוד מכמה מהצילומים שם.

מי שקצת פחות שמחו הם 8,620 מבוגרים (נכון לכתיבת שורות אלה) שחתמו על עצומה כנגד ראיין אייר בתואנה - די מוצדקת, יש לומר - שלוח השנה הוא סקסיסטי, מבזה, שובניסטי ודי לא משהו באופן כללי.

הרבה מאוד דיילות, מעט מאוד בגדים. לוח השנה של ראיין-אייר
הרבה מאוד דיילות, מעט מאוד בגדים. לוח השנה של ראיין-אייר

לטענות הללו הגיב דובר ראיין-אייר ואמר: "זה מוכיח שיש 8,000 מתחסדים בעולם, והמזל שלנו הוא שיש יותר מ-10,000 איש עם לב פתוח שקנו את לוח השנה ועזרו לנו לגייס 500,000 יורו למען ילדים חולים".

אם גם אתם בעניין של לתרום לילדים חולים (מה עוד יש לכם לעשות עם לוח שנה שכולל דיילות בבגדים תחתונים? יודעים מה, אל תענו לנו על השאלה) אתם יכולים לרכוש את לוח השנה ממש כאן (10 יורו עולה התענוג), ואם אתם בעניין של לבדוק מקרוב האם לוח השנה הוא אכן כל הדברים המגונים שנטען שהוא, צילמו בראיין-אייר את ההכנות והימים על הסט.

אז תבדקו, כן? כי מישהו צריך לעשות את העבודה הקשה.

קייט מוס כאן, לא תבואו?

תראו, ללוח השנה הבא אפשר להתייחס בשתי דרכים: האחת, כמו שחברת "פירלי" (חברת הצמיגים הגדולה בעולם) מתייחסת אליו, כאל אמנות נטו. השנייה, עם כל הכבוד לקהל שוחרי האומנות, היא לוח שנה אחד שבו אפשר לראות 25 בחורות בלבוש חוה אמנו.

בניגוד ללוח שלמעלה, שהחל אך לפני שלוש שנים, "פירלי" מוציאה את לוח השנה שלה מאז שנת 1964, כאשר היא מזמינה את מיטב הצלמים ללכוד בעדשתם, ובכן, את מיטב הבחורות ללא מיטב הבגדים שלהן. אמנות לשמה, נו.

ובכל זאת, למרות שלוח השנה הזה מעולם לא הצטיין בצניעות, העירום שבו מעולם לא היה כל כך מופגן.

מי שאחראי לקפיצת המדרגה הצלם האיטלקי מריו סורנטי, שהחליט לצלם את כל הדוגמניות בטבע על מנת להראות את הקשר שבין הדוגמניות לאמא אדמה. איכשהו, יש לנו חשש קל שרוב הקוראים עלולים לפספס את זה.

בכל אופן, זה מה שהיה לסורנטי להגיד על לוח השנה השערורייתי: "בהתחלה חשבתי שאני עומד לעשות תמונות מאוד סקסיות, ואז הבנתי שאני לא רוצה שהתמונות יהיו סקסיות בכלל. זאת אומרת, ברור שהן סקסיות, אבל לא רציתי שהדוגמניות יפתחו רגליים או יתקעו את החזה שלהן בפנים שלי, או משהו כזה".

אכן, אמנות.

השנה נוטלות חלק בלוח (שפרטים נוספים עליו אתם יכולים לקבל באתר הזה) קייט מוס, מילה ג'וקוביץ', לארה סטון ושלל דוגמניות נוספות, כולן נבחרו בקפידה על ידי הצלם האיטלקי.

הציבור, איך לא, לא ממש שותף לחוויה האמנותית. באנגליה כבר הוגשה תלונה רשמית לממשלת בריטניה כנגד הלוח וגם בבסיס האם באיטליה לא ממש מרוצים ממנו. עד אז, אתם מוזמנים להתרשם מהוידאו (האמנותי, כן?) שצילם הצוות.

הוידאו, רק נדגיש, מיועד לבני 18 ומעלה ולכן אם אתם לא בני 18 ומעלה אנחנו מבקשים שלא ללחוץ עליו. או לפחות שלא לספר לנו שלחצתם עליו. תודה.

לא מעודד

חידה: מה קורה כשמחליטים לאגד ללוח שנה אחד את 50 קבוצות העידוד הסקסיות ביותר בארצות הברית ואוסטרליה מכל ענפי הספורט האפשריים? התשובה: מקימים עליך את כעסם של כל אגודות הספורט שלא נבחרו ללוח.

אין לוח שנה שלם בלי בנות המיאמי דולפינס. אנחנו עושים פליק פלאק לאחור (צילום: gettyimages)
אין לוח שנה שלם בלי בנות המיאמי דולפינס. אנחנו עושים פליק פלאק לאחור (צילום: gettyimages)

וזה, אגב, בדיוק מה שקורה עכשיו באמריקה, שכנראה מאז שיצאה מעיראק אין לה כל כך במה להתעסק.

את המעודדות של הדאלאס קאובויז אף אחד לא שכח להכניס. ובצדק (צילום: gettyimages)
את המעודדות של הדאלאס קאובויז אף אחד לא שכח להכניס. ובצדק (צילום: gettyimages)

לוח שנה שלקח בחשבון את כל המעודדות של קבוצות הכדורסל, הכדורגל, הבייסבול, ההוקי והפוטבול, אבל שכח שיש גם קבוצות שלא נבחרו. והן זועמות.

הויכוח מתנהל בימים אלו ממש ברשת, ואף דורש לגנוז את הלוח (שיצא למכירה בחנויות כושר שונות בארצות הברית ואינו מוצע למכירה באינטרנט) ולערוך בחירה ציבורית ופומבית. עד אז אנחנו ניתן לאמריקאים להנות מהספק. ומהתמונות, כאילו.

קלי-עה בול

יאללה, אם אנחנו כבר בשוונג, עוד חידה: יודעים מה קורה לכוכבת סמי-פורנו בריטית שמהגרת לארצות הברית ומנסה לפתח שם קריירת משחק? רמז: בסוף זה נגמר בזה שהיא מתפשטת. שוב.

אחרי שנבחרה להיות האישה הסקסית ביותר לשנת 2010 על ידי המגזין הבריטי FHM עברה הכוכבת קלי ברוק ללוס אנג'לס בתקווה לפתח קריירת משחק. חיש קל היא קיבלה טלפון מיו הפנר (וגם 500,000 דולר במזומן), ואחר כך נורא התפלאה שבהוליווד לא לוקחים אותה ברצינות. האמת? גם אנחנו בשוק.

אז איך גורמים לתעשייה הכי נחשבת בעולם לקחת אותך ברצינות? או. מזכירים להם את קיומך יום-יום, שעה-שעה. ואם אפשר לעשות את זה עם כמה שפחות בגדים, מה טוב.

אז הלכה והצטלמה ברוק ב-12 פוזות מגרות במיוחד (אם יש עליכם 8 ליש"ט מיותרים, אתם יכולים לרכוש אותו כאן), ואם להאמין לתגובות באינטרנט, נו, בואו רק נגיד שאנחנו כבר יודעים איזה לוח שנה יסיים במקום הראשון במכירות.