סקארלט ג'והנסון המהממת, האישה והגזרה, מצאה את עצמה יום בהיר אחד מתגעגעת לגרוש שלה. זה קרה כשהיא גילתה שהגבר שלה לשעבר, ראיין ריינולנדס האלילי, עסוק בטורפת האקסים. לא, לא אנג'לינה. לייבלי. בלייק לייבלי. האישה שמחליפה מדינות ויבשות עבור כל מערכת יחסים רופפת עם אותו חיוך אווילי.

כן, עוד פעם בלייק לייבלי. תשמעו, גם לי נמאס לבחוש בקלחת הזאת, אבל מה לעשות שהגברת מספקת לנו הרבה צקצוקים לצקצק? אם היא הייתה מסוגלת להיות לבד מספיק זמן בשביל לסיים פאזל כנראה שמדורי הרכילות והיחסים בכלל לא היו מתעסקים בה.

אבל הבלונדינית הפשוטה מהעיירה הקטנה הפכה את ההתערבות ברומנים לא פתורים כתחביב, כנראה סוג של תרפיה בעיסוק. ובכך, האמת, הפכה את עצמה לרווקה הזו שכולנו אוהבות לשנוא. והאמת? בצדק.

פלקט חמוד למראה

לזכותה יאמר שהיא שכללה את ספורט הקפיצה האובססיבית ממערכת יחסים למערכת יחסים בלי להסתכל לצדדים ולראות אם יש לבחור, למשל, חברה. או אם הוא גרוש טרי. אני לא אתפלא אם החבר הבא שלה יהיה אשטון קוצ'ר, או ברוס וויליס. או שניהם.

היא פצחה ברומן הזוי עם ליאונרדו דיקפריו, הגפרור הנדלק ונכבה הכי מהר במערב. אותו רומן הצטייר כאהבת חייהם, אפילו עד כדי כך שהיא הגיעה עד לאוסטרליה רק בשביל להפוך לעוד אקסית ברשימה.

לא עברה שנייה מאז שהם נפרדו והיא החליטה לפצוח ברומן סוער עם ראיין רנולדס ההורס בלי לקחת מספיק מרווח נשימה בשביל צלמי הפפראצי להחליף סוללות במצלמה.

האמת? נחמד שהם חיכו חודש וחצי בשביל ההחלטה לעבור לגור יחד, בהחלט פרק זמן אופטימלי לדעת אם הבחור מולך שווה את המאמץ. אני לא בטוחה מה היא יודעת על אהבה, אבל אני למדתי שחובת ההוכחה היא על שני בני הזוג, וזה די מוזר בעיניי שהיא מוכנה לעקור את עצמה לצד השני של ארה"ב ככה ביום בהיר אחד.

עכשיו היא וראיין הם הזוג הלוהט של הוליווד – ואין זיווג יותר מוזר מזה. הוא אחד השחקנים המצחיקים שיש, והיא? אה, בלייק לייבלי.

בכלל, מעולם לא היה ברור לי מדוע גבר אינטליגנטי ומוכשר יעדיף פלקט חמוד למראה מאשר רוח סערה מאתגרת ומפולפלת ברמתו. אבל עובדה שזאת הבעיה הרווחת בעולם הדייטינג: אם את סתמית, כנראה תקפצי בין מערכת יחסים למערכת יחסים מהר יותר משתוכלי להגיד כבוד-עצמי.

יש דרישה מטורפת בשוק לנשים לא מאתגרות. ובלייק היא רק סימפטום לתופעה מרעידת עולמות שכולנו מכירות: הרגע הזה בו את מגלה שהאקס שלך בחר במישהי שלא משתווה לקרסוליים שלך.

כן, כן, מישהי שהייתם צוחקים עליה פעם כי היא סחית-על. מישהי שתעשה הכול, יותר מדי, ובלי למצמץ. ואת עוד הערכת אותו פעם וחשבת שהוא לא רוצה סתם אחת.

זה נשמע כאילו יש לי משהו אישי נגדה. חס ושלום. אבל האמת היא שהגברת הפכה נושא לדיון כי היא מזכירה לי הרבה דברים שפגשתי בהם בחיים האמיתיים. שזה, בעיקר, נשים משעממות שמשחקות אותה עם הגברים הכי הכי.

אותם גברים שאת פוגשת ותוהה לעצמך איזו מן מציאה הם, ומי זאת המוכשרת שכבשה את ליבם. את מדמיינת איזו כוכבת על עם אישיות מטריפה ומראה אלילי. ומה שאת מגלה במקום זה זאת בחורה סתמית להכביר שבקושי מבינה את ההומור שלו, מסתכלת עליו בעיני עז ופועה מלל משעמם.

בהתחלה זה המם אותי, ואחר כך זה עצבן אותי. ולבסוף הבנתי מה המקור לסוג מערכת היחסים הזאת: פשוט לא בא לגבר להתאמץ. הוא רוצה פשטות, לא התאמה. הוא רוצה לנוח במערכת יחסים נינוחה ופושרת עם חיי מין טובים בלי תמורה אינטלקטואלית. כולנו פגשנו כאלו, כולנו נדחינו על ידי גברים שנדמה שפשוט לא רצו להתאמץ, למרות שהייתה התאמה.

כולנו נזרקנו על ידי גבר שווה במחשבה שאנחנו לא מספיק טובות, רק בשביל לגלות שאולי, לצערנו, אנחנו טובות מדי. מה שהעולם רואה כאישה מיוחדת, הוא רואה כאישה מיוחדג'ת, כזאת שמוגזם לו להתמודד איתה. ובגלל זה רבות וטובת מאתנו רווקות.

עכשיו בלייק לייבלי וראיין ריינולדס עוברים לגור ביחד והופכים לעוד אחד מהזוגות האלו בהם הגבר הגדול והחזק והמוצלח מנחה את הילדה-אישה שלו, רכיכה מתהפנטת שתוכל ללמד אותו איך להכין אורז שלא יידבק.

אבל הוא? יש לו מה ללמד אותה, את המתוקה. על החיים, וכאלה. והיא תשב שם ותסתכל עליו בעיניים מנצנצות ותגיד "ואוו! לא ידעתי" (אני, אגב, אהיה המקור לרעשי ההקאה בצד).

וכזאת היא גם בלייק. היא לא יפה יותר או מוצלחת יותר מבר או מסקרלט, היא לא מגניבה במיוחד, אבל היא מוכנה לשים כתר על הראש של הגבר שמולה מאד מהר. אנחנו תמיד נגעלות מבנות כאלה, ובצדק. עצוב כל פעם לגלות שגברים, גם הטובים והחכמים והמצחיקים ביניהם, מוצאים את זה כובש.

>> איך ניצחה בלייק לייבלי את בר רפאלי?

>> לבלוג של ארינה