אנחנו רואים את הפנים שאתם עושים עכשיו. "מה?!", אתם בטח תוהים לעצמכם, "עוד טעויות שאנחנו עושים בזוגיות? ממתי כל העסק הזה הפך להיות מדע טילים. חשבנו שזה עניין פשוט".

ובכן, זוגיות היא עניין פשוט. ומורכב. ומאז שזה נהיה נורמטיבי לסיים אותה בגלל אלף ואחת סיבות במקום לנסות להחזיק מעמד ולהישאר, כולנו צריכים לעשות מאמץ גדול כדי לשמור על מה שיש לנו. וזה לא תמיד קל.

נבהיר ונאמר: יש טעויות גדולות הרבה יותר בזוגיות. בגידות, שקרים ולהעביר ערוץ בדקה ה-70 של גמר ליגת האלופות הן טעויות שלעולם יהיו ממוקמות גבוה יותר ברשימות העשה ואל תעשה. אבל הנה שש טעויות שאפילו לא היה לכם מושג שאתם עושים, ויכולים, בדיעבד, להציל לכם את הזוגיות.

חוסר אונים

נבהיר מראש: אנחנו יודעים שאף אחד מכם הוא לא מקגיוור. לא חייבים לדעת לעשות הכל בבית. אבל סקר חדש שהתפרסם אמש (רביעי) בבריטניה העלה נתונים מדאיגים מאוד לגבי פעולות פשטות בבית.

20% מהגברים, מסתבר, אינם יודעים איך להפעיל מכונת כביסה פשוטה. 11% מודים שאינם יודעים מה לעשות עם מגהץ ביד ו-10% מודים בפה מלא (או ריק) שאינם יודעים לבשל אפילו חביתה.

אצל הנשים, 40% הרימו ידיים בניסיון לתפעל את הדי.וי.די או מכשירים אלקטרוניים אחרים, ו-16% אף אינן יודעות איך להשתמש בשלט הרחוק של הטלוויזיה.

''טוב, נראה לי שאני מעדיף כבר את הדג מלוח. המחבואים הזה מעפן'' (צילום: shuuterstock)
''טוב, נראה לי שאני מעדיף כבר את הדג מלוח. המחבואים הזה מעפן'' (צילום: shuuterstock)

כשזה מגיע לפעולות הבית, באמת שלא מדובר במדע טילים. לא קשה לבדוק מה חסר במקרר, בטח שלא להפעיל את מכונת הכביסה. נשים? הדי.וי.די מורכב מפליי, סטופ, המכשיר אינו מסוגל לקרוא את הדיסק וחוזר חלילה. מתסכל, אבל לא ממש מורכב.

ברור שלכל אחד בבית יש את התחומים שלו, וזה בסדר. אבל חוסר אונים מציב אתכם בעמדת נחיתות מול בני הזוג שלכם, וחוסר שיוויוניות אף פעם לא מובילה למקום טוב ביחסים.

מתעלמים אחד מהשני

כפי שכבר פרסמנו כאן לא מזמן, מחקר חדש של מכון קינסי קבע שגברים רוצים נשיקות וליטופים, ואילו נשים מעוניינות בסקס. בלי לנתח את המחקר הזה, בואו נסכים על דבר אחד: שני המינים זקוקים למגע.

עם הזמן בזוגיות, מגע הולך ופוחת. זה ידוע, זה מוכר וזה לא עוזר לה. מחקרים שנערכו לאחרונה הוכיחו שגברים ונשים אשר מרגישים מחובקים ומלוטפים (כן, נו, זה מונח מקצועי) מאושרים ב-30% מאשר אלו שלא. וזו בהחלט נקודה למחשבה.

לא מתפשרים

סקר שפורסם אמש (רביעי) בעיתון הטלגרף חשף שאחרי תשאול של למעלה מ-2,000 נשאלים, הוכח שרק 8% מהזוגות אוהבים את אותם הסרטים. זה אומר שאי שם בעולם יש 92% זוגות שבכל פעם שהם רוצים ללכת לסרט זה הופך למיני ריב קטן ולתענוג מאוד מפוקפק.

יציאה אמורה להיות כיף. וגם אם אתה לא הכי אוהב סרטי בנות או את לא הכי אוהבת סרטי בנים, מישהו מכם חייב להתפשר. כן, אמרנו חייב. אחרת הזוגיות שלכם בדרך למדרון חלקלק מאוד.

קבעו לעצמכם מערכת שבה בכל פעם מישהו אחר מכם בוחר את הבילוי המועדף עליו, והמישהו השני – וזה החלק הקשה – מצטרף אליו בהנאה ובלי לקטר. רק כך הזוגיות שלכם תאריך ימים, והקולנוע יוכל להמשיך לעשוק אתכם בפופקורן ב-70 שקל.

לא עושים סקס

בגלל שנורא רצינו לכתוב את הסעיף הזה בדרך עדינה ואז נזכרנו שעדינות היא אינה הצד החזק שלנו, נגיד זאת כך: תעשו. כבר. סקס. אחד. עם. השני.

לא בא לכם? אתם עייפים? אתם מצוברחים? תתאמצו. אם אתם חושבים שזה מה שיפתור לכם את הבעיות בחיים אתם, ובכן, ממש טועים. אז גם אם אתם לא הכי נמשכים כרגע, גם אם אתם עייפים, גם אם אתם כועסים, יש מאות אלפי סיבות טובות לעשות את זה.

והסיבה הכי טובה היא שבן הזוג מרגיש דחוי ולא מושך. וזו סיבה מספיק טובה כשלעצמה.

מתעלמים מבעיות בריאותיות

עם הזמן בזוגיות, מסתבר, אנשים מתחילים להזניח את עצמם. 72% מהאמריקאים, למשל, מודים בפה מלא שהם הולכים לרופא פחות מאז שהתחתנו. כ-63% מודעים לעובדה שמאז שהם בזוגיות ארוכה (שנתיים ומעלה) הם משקיעים פחות בגזרה ובטיפוח.

מעבר לעובדה שזה עושה אתכם לא אטרקטיביים, זה עלול לגרום לבעיות של ממש. מחקר של מכון פיצר בדק ומצא ש-90% מהגברים ו-75% מהנשים נהנים בסקס בעיקר משני דברים: במקום הראשון זקפה, ובמקום השני כושר. ותנו לנו לספר לכם את מה שאתם בטח יודעים: זה לא הולך ומשתפר עם הגיל.

אם תמשיך ככה לא תגיע רחוק. וגם תביא ביס (צילום: shuuterstock)
אם תמשיך ככה לא תגיע רחוק. וגם תביא ביס (צילום: shuuterstock)

הזנחה לא רק תעלה לכם בגוף לא משהו, אלא בסופו של דבר בזוגיות. אם אתם כבר לא מסוגלים לטפס במדרגות או לא מטפלים בבעיות אין אונות כאלה ואחרות, אתם גם לא יכולים לתפקד במיטה. ואם אתם לא יכולים לתפקד במיטה, נו, יהיה לכם הרבה יותר קשה לשמור על הזוגיות שלכם.

כמובן שיש להבדיל אלף אלפי הבדלות בין בעיות בריאותיות אמיתיות לבין סתם הזנחה פושעת. בריאות היא בעיקר סוג של רולטה רוסית, אבל נסו לעזור לה – ולזוגיות שלכם על הדרך – כמה שאתם יכולים.

לא מתכננים קדימה

נתוני משרד המשפטים האמריקאי משנת 2008 (מתי כבר יעשו אצלנו בדיקות כאלה?) מעלים ש-30% מהזוגות התגרשו בגלל "חוסר הסכמה על סוגיות עתידיות מהותיות".

במילים אחרות, לכל אחד מבני הזוג יש את התוכניות שלו, והוא מצפה שהצד השני של הזוגיות פשוט יחליק לתוכן בטבעיות. ניוז פלאש: זה אף פעם לא קורה.

ילדים, בית, משפחה, כסף, קריירה ולמה לעזאזל שוב אתה רואה "צחוק מעבודה", כל אלה נושאים רציניים אשר דורשים שיחות מעמיקות ותיאום כמה שיותר גדול. אל תניחו הנחות ואל תקבעו עובדות בשטח. פשוט דברו. גם אם אתם לא זוג אמריקאי, יש מצב לא רע שזה יציל לכם את הזוגיות. ספונטניות זה אחלה לוויקאנד ארוך באירופה. כשזה מגיע לזוגיות שלכם, כדאי שתמצאו שיטה אחרת.