ק'

קנאה. אז זו לא בדיוק קנאה, זו רכושנות, וזה גם לא ממש אישי, אלא חלק מהתחרותיות המובנית של הזכר המצוי.

פמיניסטים ככל שתהיו, מבחינתו את שלו. רכושו, אם את מעדיפה שפה בוטה יותר, והוא לא יקנא לך עד שלא ירגיש בוודאות שאת בדרך החוצה. כלומר, פלרטוטים שתיזמי כדי להראות לו שאת מבוקשת בעיקר יחמיאו לו, אלא אם כן יש לו בעיה נפשית.

לא, הוא לא מקנא, זה סתם תורו באנגרי-בירדז (צילום: thinkstock)
לא, הוא לא מקנא, זה סתם תורו באנגרי-בירדז (צילום: thinkstock)

למעשה, פעם הכרתי מישהו שבכל פעם שהייתי לובשת חולצה שאינה מעוטרת בצווארון גולף, הוא היה מתחיל לפתח בצקת בקנה הנשימה. לדאבון הלב גבר נורמלי לא קורא סיגנלים ולא מבין רמזים, וגם לא ייזכר לקנא עד שיהיה מאוחר מדי.

אם אתם בסכנה, תגידי לו במילים ברורות. מחוות ופענוחן זה לגמרי גדול עליו. אם העובדה שהוא מקנא סתם גורמת לך להרגיש טוב ביומיום, דעי שהנקודה הרגישה של כל גבר היא "ידיד שפעם שכבתי איתו". אבל שוב, לא בגלל שהוא מקנא, אלא כי כמו כל ילד בגילאים שתיים עד ארבע, הוא פשוט שונא שנוגעים לו בדברים.

ר'

רווק. הוא איתך כבר ארבע שנים ואתם מאושרים, אבל הוא עדיין מסרב להודות שהוא לא רווק? מעצבן, נכון, אבל אין לך ממש סיבה לדאגה. את פשוט יוצאת עם טיפוס שאני מכנה "חיה חצויה".

חברים שלו קוראים לו "סוס מת" כבר שנתיים והוא היחיד שלא מבין את מצבו. הוא לא מעוניין להבין, האשליה שהוא לגמרי משוחרר ממחויבות נחוצה לבריאות הנפשית שלו. למעשה הוא רוצה להאמין שהוא חופשי לצאת ולרוץ ביערות בכל רגע נתון, אבל גם רוצה לדעת שיש לו מערה לחזור אליה בערב ולהתחפר. יעבור לו.

עכשיו, מי מתנדב לספר לו ששוב החוף מזוהם? (צילום: thinkstock)
עכשיו, מי מתנדב לספר לו ששוב החוף מזוהם? (צילום: thinkstock)

אם חיכית מספיק זמן ונשבר לך, פשוט חכי יום אחד שיצא לאחת הגיחות שלו והחליפי את מנעולי האבן. תני לו להתדפק על הסלעים כמה לילות, והיי סמוכה ובטוחה שהוא יגיע עם יונה בין השיניים. חודשיים לאחר מכן הוא יחזור למעלליו ותצטרכי לעבור את זה שוב ושוב בגרסאות שונות עד סוף ימייך. למה? ככה זה. מה את רוצה ממני? אני יוצאת עם הניאנדרטל?

ש'

שקט. הוא רוצה שקט ואת לא מסוגלת לסתום. דקה תשעים בכדורגל הוא אחד מהרגעים שבהם זה מאד קריטי שתסכרי פיך. כמו גם כשהוא מתאמץ להיזכר במשהו, מתלבט איזה סרט לראות או מחפש אפליקציות מגניבות לאייפון הפרוץ.

כל אלה נשמעות לך פעולות מוחיות פשוטות, אבל לא כך הדבר. זה דורש ממנו את כל המקום הפנוי, ואם תכריחי אותו לעשות עוד משהו הוא יקרוס, מלווה בהרבה רעשי חרחור, בדיוק כמו המחשב שלך כשהמאוורר של המעבד הפסיק לעבוד.

''נו, מותק, כמה פעמים עבדנו על זה?! תעשי יונה. לא אקדח עם האצבעות, יונה!'' (צילום: thinkstock)
''נו, מותק, כמה פעמים עבדנו על זה?! תעשי יונה. לא אקדח עם האצבעות, יונה!'' (צילום: thinkstock)

פתחי ספר, שקעי בהרהורים, או קחי את הכלב לטיול. אם תנסי להכריח אותו להקשיב לך כשהוא לא מסוגל כל מה שהוא ישמע זה "אתה בלה בלי בלה הי לילילילי קולוללולו אתה היהיהי". לא יעיל, וחבל על האנרגיה. חכי כמה דקות, וגם תגידי תודה שלפחות את הדבר האחד שהוא עושה, הוא עושה היטב. ממילא מה שיש לך להגיד הוא לא כזה קריטי. די, נו, תפסיקי. זה שעליו את מצליחה לעבוד זו לא אינדיקציה לכשרון משחק.

רוצה לדעת איך לתפעל אותו?

ת'

תלוש משכורת. כסף הוא עניין רגיש אצל גברים. זה לא אישי, הוא צריך להרויח יותר. יותר מקודם, יותר מאבא שלו בגילו, יותר ממך, יותר מהחברים שלו - יותר. זו לא גרידיות, אלא צורך בעוצמה. ומה לעשות, הכסף של היום מחליף את יכולות הציד של פעם.

עכשיו, אם גבר מרגיש חדל אישים, חסר אונים ועלוב - כלומר אין לו מספיק כסף כדי לקיים משפחה - יהיה לו קשה מאד לתפקד, או לחילופין להיות במערכת יחסים. אם את נמצאת עם מישהו שעדיין לא הגיע למיצוי היכולות הכלכליות שלו והוא משקיע את מירב מרצו בטיפוס במעלה הסולם הכלכלי, נסי להבין שזה הרבה מעבר לוורקוהוליות.

''טוב, זה הסאק אנד בלואו הכי מוזר ששיחקתי בחיים שלי'' (צילום: thinkstock)
''טוב, זה הסאק אנד בלואו הכי מוזר ששיחקתי בחיים שלי'' (צילום: thinkstock)

הוא לא מעדיף להיות שם מאשר איתך- פשוט אם הוא לא יהיה במיטבו מהבחינה הזאת, הוא לא יוכל בכלל להיות איתך, וזה נכון שבעתיים אם את האישה שהוא רוצה לבלות איתה את חייו.

שני את הגישה - הוא משקיע בעבודה דווקא כי הוא רוצה אותך, ולא להיפך. תקלטי את זה, ותירגעי, למען השם. אלא אם כן הוא עובד בזיזי טריפו, סביר להניח שאין כמות וודקה שיכולה לצמח לעייפה בת החמישים (שתמיד קוראים לה ברכה, משום מה) ציצים של סלמה הייאק. הכסף שהוא יעשה, מצד שני, יכול לקנות לך כאלה, בילט אין עם מבטא.