1. הכלל הכי חשוב בזוגיות הוא כל הזמן להפתיע, גם אם זה בדברים הכי קטנים. מאוד קל להישאב לשגרה, וצריך לעשות הכל כדי לצאת ממנה. אני, למשל, מכינה לטומי ארוחות בוקר מושקעות לפעמים וגם אוהבת להשאיר לו מכתבים קטנים של אהבה על השולחן. לאחרונה הוא גם התחיל להתעניין בקורקינטים, אז הלכתי וקניתי לו קורקינט מטורף.

2. הדבר שהכי ממיס אותי הוא שהוא לוחש לי באמצע הלילה שהא אוהב אותי. הוא עושה את זה ממש מתוך שינה, וזה מפתיע אותי כל פעם מחדש וממיס אותי כל פעם מחדש. אם הוא אומר את זה מתוך שינה, כנראה שזה וודאי.

3. אני לא טובה בריבים, זו האמת. אני שונאת לריב, ומצד שני אני מאוד מאוד רגישה, אז כל דבר קטן פוגע בי. בהתחלה הריבים שלנו היו יותר היסטריים, אבל היום? היום אנחנו באותו מקום כמו כל זוג שרב. אני יודעת שהעצות המקצועיות הם להתדיין ולא לריב, אבל כשרבים רבים, אין מה לעשות. אני חושבת שמאוד חשוב לדבר על הכל, וכן, גברים, זה נוגע גם אליכם. טומי דווקא יחסית פתוח, ככה שאני זכיתי, אבל אני באמת ממליצה לפרוק ולהמשיך הלאה, לא לחפור.

4. תתפלאו, אבל האישה לא תמיד צודקת. זאת אומרת, הייתי ממש ממש רוצה לומר שכן, אבל לא. בעיני אני תמיד צודקת, אבל אם אני צריכה להיות ממש כנה אני אודה שאני גם טועה. מה שכן, אני ממש מקווה שטומי לא יקרא את זה ויגלה שגם הוא צודק לפעמים.

5. אין לי בעיה להתנצל, אבל קשה לי להודות בטעויות שלי. גם אם אני יודעת שאני לא צודקת, אני יודעת איך להפוך את הגלגל ככה שאני לא בדיוק אצטרך לומר סליחה. בסוף אני מתנצלת, אבל הייתי מעדיפה להיות צודקת כל הזמן.

6. אני לא חושבת שיש דבר כזה יותר מדי "אני אוהב אותך". לשמוע את זה זה באמת הדבר הכי מדהים בעולם. מה שכן, אני צריכה לעבור איזשהו תהליך עם הבן זוג שלי כדי שלמילים הללו תהיה משמעות. לנו, למשל, זה לקח חודשיים וחצי, ולמרות שכבר הרגשתי לא העזתי להגיד ראשונה. למעשה, רק חיכיתי שהוא יגיד, כי אני יודעת שזה מיושן, אבל אני חושבת שהבת לא צריכה להגיד לפני שהבן אומר שהוא אוהב אותה. יש בחורות שזה זורם אצלן יותר וזה מדהים בעיני, אבל לי באופן אישי קצת קשה. חיכיתי יותר מ-60 יום כדי שהוא יגיד לי, ועשיתי לו חיים קשים כי לא אמרתי לו מיד באותו רגע. רק אחרי כמה ימים אמרתי לו שגם אני אוהב אותו.

7. הבילוי האולטמטיבי בעיני הוא לקחת את האופניים לים בשעת השקיעה, לשבת על הספסלים ולדבר.

8. בגידות הן קו אדום מבחינתי. אני בן אדם מאוד לויאלי וחשוב לי שהגבר שלי יהיה לויאלי. זה קו אדום שפשוט אסור לחצות. בנוסף, לגברים אסור לזלזל באישה שלהם. בכלל, בני זוג צריכים להעריך אחד את השני. וגם, אם כבר מדברים על זה, לגבר אסור לצעוק. אני לא אוהבת שצועקים. אני אוהבת גברים רגועים ובטוחים בעצמם. צעקנות ואגרסיביות הן לא תכונות מושכות בעיני.

9. לגבר אין סיי בעיצוב הדירה. בגדול אני מעצבת את הבית, ולא נראה לי שיש לו תלונות. יש לנו מראה שטומי טוען שהיא גרוזינית - בלי להעליב גרוזינים, כמובן - ואני מטורפת עליה. אתם יכולים כמובן לנחש שהיא עדיין תלויה אצלנו בבית. מה שכן, יש לי תמונה נורא יפה של פרחים שרציתי לתלות, אבל הוא אמר "עד כאן". בסוף לא תלינו אותה. שלא תגידו שאני לא מתפשרת.

10. איך מתנהלים עם אמא שלו? יודעים שצריך לשתוק לפעמים. אני, מבחינתי, זכיתי בלוטו, כי אמא של טומי היא פשוט אישה מדהימה. היא ממש קולית, היא ממש כמו חברה שלי, אבל אני יודעת כמה זה נדיר. חוויתי כבר דברים אחרים, ואמהות קשות הן אחד הקטעים הכי מבאסים בזוגיות. הטיפ היחיד שאני יכולה לתת הוא שצריך ללמוד לשתוק ולבלוע את הרוק לפעמים.

11. ככל שאני נמצאת יותר זמן במערכת יחסים אני מבינה כמה חשוב לשמור על עצמך כאינדיבדואל. אני חושבת שכל אחד צריך עולם מלא משל עצמו, גם עם כל הבייחדנס הזה.כל אחד צריך את הזמן שלו ואת העיסוקים שלו.

רוצים עוד טיפים?

12. בזוגיות של היום כבר אין תפקידים מגדריים. אני חושבת ששני המינים צריכים לעשות הכל. יש דברים שאני יותר חזקה בהם ויש דברים שטומי יותר חזק בהם. אני, נגיד, אחראית על הספונג'ה, והוא אחראי על הכביסה.

13. נישואין הם לא מטרה בפני עצמה. שואלים אותנו עשר פעמים ביום לפחות מתי אנחנו מתחתנים כבר, וזה עובר לי מעל הראש. אני מאמינה שנישואין זה מוסד מדהים, ולכן אני רוצה להחתן רק פעם אחת. אני מרגישה שלאחרונה אנשים חושבים שנישואין זו המטרה במקום המטרה האמיתית, שהיא כמובן לבסס קשר כמו שצריך על ערכים כמו חברות, נאמנות ופרגון הדדי. זו המטרה שלי, ממש לא התעודה הזאת או המסיבה הזאת. ברגע שנרצה להקים משפחה אז ברור שנתחתן, אבל קודם אנחנו צריכים להרגיש שאנחנו שם.

14. הטיפ הכי טוב שאני יכולה לתת כשדוחפים את האף לזוגיות שלכם הוא: תבליגו. פשוט תבליגו. אנחנו לא מתייחסים לזה. רק שנינו יודעים מה בדיוק קורה במערכת היחסים. אני לא יכולה להגיד שכשכותבים עליך זה לא מעלה סוגיות או דברים לראש, הלב שלנו לא עשו מברזל, אבל אני לא אוהבת להיות מושפעת מלחץ חברתי ורוצה לעשות את ההחלטות שלהי בעצמי.

  • טומי אלתגר ואיילה רשף מיוצגים בסוכנות "יולי"