חוששות שהחבר שלכן יחשוב שהשמנתן, שהשמלה הזו לא מחמיאה לכן או שסתם שמתן יותר מדי איפור? ובכן, מחקר בריטי ענק שפורסם אמש ב"דיילי מייל" קובע שמהצד של החבר שלכן אתן בהחלט יכולות להיות רגועות. מהידידות שלו, לעומת זאת, אתן צריכות להתחיל לפחד. מאוד.

במחקר שנערך על לא פחות מ-2,000 נשים בגילאי 18 עד 45 הודו שמונה מתוך עשר (שמונים אחוז, כן?) שכשהן פוגשות אישה בפעם הראשונה הן שופטות אותה ומבססות עליה דעה על בסיס הופעה חיצונית בלבד. קצת מחליש, חייבים להודות, את הטענה שבנים הם שטחיים ואתן פה בשביל העומק והרגש.

אחת משש, אגב, הודו שהן אכן שופטות נשים אך ורק לפי ההופעה החיצונית, למרות שלא התכוונו לעשות את זה, אם זה מנחם אתכן באיזשהו אופן.

עצה שלנו? כשאת פוגשת ידידות שלו (או את אמא שלו, כשחושבים על זה) עזבי את הידע הכללי הרחב שלך ותעשי הכל כדי להצר את קו המותניים. 54 אחוז מהנשים הודו שהדבר הראשון שהן מסתכלות עליו באישה הוא כמה היא שמנה. זה יפה, דרך אגב, שאחר כך הזכרים הם אלה שמואשמים באנורקסיה העולמית.

והאיפור שלך, זה שהחבר שלך בכלל לא מבחין בקיומו? ובכן, הנשים בסביבתו דווקא כן. מאוד. 45 אחוז מהמשתתפות הביאו את האיפור עד למקום השני ברשימה, כשהסעיף הבולט הוא "האם היא לובשת יותר מדי איפור".

ארבעים אחוז הצניחו במקם השלישי את החוש האופנתי, וגם השיער והתסרוקת הגיע לאותו מקום עם אותו מספר אחוזים. 33% דירגו את העור והפגמים בו כדבר הראשון שהן מסתכלות עליו, ו-28% בודקות לפני הכל את השיזוף המזוייף, והאם בכלל קיים אחד כזה.

למרות שאתן משכנעות את הגבר שלכן שיבוא אתכן לאיזה ערב בנות רק כדי שתוכלו להשוויץ בו, רק לאחת מתוך שש נשים באמת אכפת מי הוא. לכל השאר הוא פשוט לא קיים. 20% מהנשים מסתכלות קודם כל על אורך החצאית והאם היא קצרה מדי, ואותו מספר אחוזים שוזף את עיניו בקעקועים.

אז כמה זמן יש לכן לפני שחורצים את גזר הדין עליכן? תאמינו או לא, זו בהחלט נקודת האור בסיפור. רוב המשתתפות (56%) סופרות לאחור עשרים שניות שלמות לפני שהן מגבשות דעה. 40% אפילו יתנו לכן כמה דקות על מנת להרשים אותן.

אבל היי, החדשות הטובות הן שאתן כנראה כבר יודעות את זה. 30% מהמשתתפות במחקר הודו שכשהן מתלבשות הן עושות את זה בלי לחשוב לרגע על זכרים ואך ורק כדי להאפיל על הופעתן של בנות אחרות. 90% מהבנות מודעות לחלוטין לעובדה שהן נשפטות כל הזמן על ידי בנות מינן.

למרות התוצאות הלא ממש מחמיאות, שמונה מתוך עשר סבורות שהן שופטות אופי טובות או מצויינות, אם כי 52% מוכנות להודות שלפעמים הן עשויות להיות שטחיות. ולפעמים, עיניכם הרואות, יש המון עומק בהחלטות שלהן.

אז על מה נשים באמת מסתכלות?

הרשימה המלאה, מהגבוה לנמוך

1. עד כמה האישה שמולן שמנה

2. האם הן עוטות יותר מדי איפור

3. חוש אופנתי

4. סגנון השיער ותסרוקת

5. החיוך שלהן

6. פגמים בעור

7. עד כמה הן גבוהות

8. האם יש שורשים בולטים בשיער

9. האם הן עשו שיזוף מזוייף

10. איפור העיניים

11. נעליים

12. גודל החזה

13. אם יש לה קעקועים

14. אורך החצאית

15. עד כמה השיניים ישרות

16. תכשיטים

17. הגבר שאיתן

18. עד כמה לבנות השיניים שלהן

19. האם הן עשו מניקור לציפורניים