2,455 פעמים בשנה. נכתוב את זה במילים, למקרה שאולי זה עבר לכם מעל הראש: אלפיים ארבע מאות חמישים וחמש פעמים בשנה. בהתחשב בעובדה שיש לנו רק 365 ימים, חישוב מדוקדק יגלה שלמעשה, אנחנו רבים עם בן הזוג שלנו 6.72 פעמים ביום. אבל היי, לפחות עכשיו אנחנו יודעים לאן כל הזמן הפנוי שלנו הולך.

הסקר הבריטי, שנערך על ידי חברת "אשור" וכלל יותר מ-3,000 משתתפים שכולנו תקווה שהם אינם מדגם מייצג של האוכלוסיה, לא הסתפק במספר הריבים שלהם ביום, אלא טרח לבדוק על מה אנחנו רבים.

ובכן, למקום הראשון הגיעו ויכוחי "אתה לא מקשיב למה שאני מדברת אליך". כמובן שנשאלת השאלה הפילוסופית הגדולה והיא אם ויכוח נופל ביער ואין מי שמקשיב האם הוא באמת ויכוח, אבל לפי המבט הזועם של בת הזוג שלך אתה יודע שכן. בכל אופן, ריבים שבהם אחד מבני הזוג טוען שהשני אינו קשוב למה שהוא אומר מובילים ללא פחות מ-112 ריבים בשנה.

למקום השני והמכובד, איך לא, הגיעו הריבים הפיננסיים. הזוגות הבריטיים דיווחו שהם מתווכחים כ-109 פעמים בשנה על בזבוז יתר ("מה זאת אומרת למה קניתי את מערכת הקריוקי המשוכללת הזו עם 12 רמקולים ובס מיוחד? רק אתמול אמרת שאני לא מקשיב לך, אז הנה!") ורבים על "נושאי כסף כלליים" כ-108 פעמים בשנה.

למקום השלישי הגיע הסוס השחור של המירוץ הזה, והוא עושה את זה ברעש גדול. נחירות, לא פחות ולא יותר, מובילות ל-102 עימותים בשנה. מיד אחריו, תאמינו או לא, מככב המשפט "לא יכולת לנקות נעליים לפני שנכנסת הביתה? תראה כמה בוץ!", והוא מוביל ל-90 קונפליקטים קולניים בשנה, כלומר, קצת יותר מכל ארבעה ימים. עכשיו תגידו תודה שאתם חיים בלבנט ופה יש בוץ רק יומיים בשנה. מצד שני, אנחנו היינו מסתכלים פעמיים על הכפכפים שלנו בפעם הבאה שאנחנו חוזרים מהים.

סיבות נוספות שזוגות נוהגים לריב עליהם יותר מפעם בשבוע: נהיגה מהירה מדי (עכשיו תגידו מהר תודה למשרד התשתיות על זה שאצלנו יש רק פקקים כל היום) ומה לראות בטלוויזיה. אם מישהו מכם רוצה לראות, למשל, "צחוק מעבודה", אנחנו נורא מבינים למה אתם רבים.

אם אנחנו היינו הום-סנטר, מיד היינו פוצחים בקמפיין: ''שטיח כניסה - עולה 25 שקל, יחסוך לכם את דמי המזונות'' (צילום: PhotoBeaM/shutterstock)
אם אנחנו היינו הום-סנטר, מיד היינו פוצחים בקמפיין: ''שטיח כניסה - עולה 25 שקל, יחסוך לכם את דמי המזונות'' (צילום: PhotoBeaM/shutterstock)

סקס, תאמינו או לא, מוביל רק ל-88 ריבים בשנה, שזה נתון די מפתיע בהתחשב בעובדה שהיא לא רוצה 364 ימים בשנה. סתם. הנושאים המככבים ברשימת הריבים הסקסיים הם מחסור בסקס (אהמ, אהמ) או תזמון לקוין ("מאמי, בדיוק כשאני רוצה לבדוק את מערכת הקריוקי החדשה שלנו?"). 69 ויכוחים בשנה הם בגלל שמישהו מבני הזוג לא אומר "אני אוהב אותך" מספיק פעמים. בקיצור, תגידו את זה פעם ביום, וחסכתם לעצמכם כמעט 70 ריבים בשנה.

"להתווכח על בסיס יומי זה חלק מלהיות במערכת יחסים בריאה ונורמלית", אמר דובר חברת "אשור", והוכיח שאין לו הרבה מושג מה משמעות המילים בריאה או נורמלית, אבל ניתן לו נקודות על כנות. "הזוג הממוצע חייב לסבול את ההרגלים אחד של השני, ואני חושב שהסקר הוכיח שהם מאוד מאוד מעצבנים".