עוני, התעללות נפשית וחיים ללא בית הם רק מספר גורמים שיובילו אנשים להרים ידיים. אך דון לוגינס בת ה-18, שזה עתה התקבלה לאוניבסיטת "הארוורד" היוקרתית, לא הסכימה שהתנאים בהם היא חיה יעצבו את שארית חייה.

עד לפני מספר חודשים עבדה לוגינס כמנקה בתיכון בו היא למדה. שלא כמו בני נוער אחרים איתם למדה, לוגינס בילתה את השנה האחרונה במאבק הישרדותי מתמשך לאחר שננטשה על ידי הוריה ונאלצה לישון על ספות בבתיהם של חברים.

למרבה המזל, החלום ללמוד באוניברסיטה, שליווה אותה שנים רבות, התגשם. בעזרת עבודה קשה והשקעה בלימודים הצליחה לוגינס להתקבל למוסד המבוקש, מהמובילים בעולם, ובשבועות האחרונים קיבלה הודעה כי זכתה במלגת לימודים ומגורים מלאה לתקופת לימודיה. "ידעתי שאני רוצה ללכת לאוניברסיטה מאז גיל 12", סיפרה בראיון ל"דיילי". "קיבלתי החלטה עבור עצמי שאני לא אחיה כמו המשפחה שלי".

לחלום ולהגשים, ללא תירוצים

על פי thedaily.com, הסיפור הטרגי של לוגינס החל לפני כשנה, כשאמה ואביה החורג נטשו אותה לאחר מחנה קיץ בו השתתפה. כל מה שיכלה לעשות אז היה לבקש מחבריה לאפשר לה להתגורר עמם ולהמשיך ללמוד בתיכון בעיר בה גדלה, שלבי, שבצפון קרוליינה.

המצב אליו הגיעה אילץ אותה לעבוד כמנקה בבית הספר כדי להרוויח מעט בהפסקות שבין השיעורים. יתר על כן, בזמן שהשקיעה בלימודים ובהשלמת הפערים שצברה בתקופות הקשות של חייה, היא לקחה על עצמה קורסים מתקדמים כדי להצטיין ולהגיע להישגים שיובילו אותה למקום בו היא חלמה להיות.

"כשהייתי צעירה יותר הבטתי על הסביבה שלי ועל המשפחה שלי וראיתי את ההזנחה, את הסמים, את ההחלטות הגרועות", סיפרה לוגינס בראיון ל-WBTV. "ראיתי איך המשפחה שלי חיה ממשכורת למשכורת ופשוט החלטתי שאני לא אגיע למצב בו נמצאים ההורים שלי".

"נדמה היה שכל הגורמים עמדו נגדה", סיפרו מקורבים אליה, "היא היתה צריכה לעבוד קשה יותר מכולם, אך היא עשתה את זה והגיעה לתוצאות".

"אם לכל אדם שהוא יש חלום", סיפרה לוגינס בראיון ל-WBTV, "אז הוא בהחלט יכול לעשות את זה. אין תירוצים. זה תלוי רק בך ולא באף אחד אחר".

לאתר מהות החיים