שלומי וגנר

לירון תאני (צילום: מתוך פייסבוק)

לפני מספר שבועות פירסם לירון תאני סטטוס בפייסבוק, שהזמין את החברים שלו לקחת חלק בקמפיין נגד סחר וניצול של נשים בתעשיית המין. "ראיתי קמפיין כזה בחו"ל והעתקתי", נכתב בסטטוס. "ביקשתי מחברים ומכרים אהובים שלי, כולם גברים, לצלם את עצמם עם מסר פשוט נגד סחר בנשים. כולם שמחו לשתף פעולה. התמונות שהם צילמו, כי הם מאמינים במסר, יעלו כאן ואתם מוזמנים להפיץ את המסר".

עוד במהות החיים:

____________________________________________________

רוצים גם אתם לעשות טוב? ב-20.3 יתקיים "יום מעשים טובים", שמטרתו לקדם את הנתינה ואת הערבות ההדדית בחברה. מצטרפים?

הקמפיין העולמי החל לפני כשנה בארה"ב ביוזמת השחקנים דמי מור ואשטון קוצ'ר. בעקבות חשיפתם לנושא סחר ילדים לתעשיית המין, מור וקוצ'ר החלו לחקור את הנושא לעומק. הם גילו כי בארה"ב לבדה, חיות בין 100,000 ל-300,000 בנות המנוצלות או נסחרות לתעשיית המין, בעוד ברחבי העולם מנוצלות מעל מיליון ילדות. התעשייה כולה מגלגלת 39 מיליארד דולר בשנה.


בואו לקחת חלק

"הגיל הממוצע של ילדה הנסחרת בתעשיית המין הוא 13", אומר קוצ'ר, "בעוד גילו הממוצע של גבר שקונה ילדה הוא 30, אין לו עבר פלילי ויש לו עבודה טובה". בסרטונים של הקמפיין כיכבו, בין היתר, ג'סטין טימברלייק, שון פן, ברדלי קופר, ג'יימי פוקס, ג'ייסון מרז, קוצ'ר ועוד. הקמפיין סחף אחריו מיליוני משתמשי פייסבוק, שהוזמנו לקחת בו חלק.

יואב קוטנר


קוואמי

"עוד בימי תנועת הנוער, במסגרת אחת הפעילויות, לקחתי חברים לאיזור שונצינו בת"א ותלינו כתובות שאומרות, שגברים שהולכים לזונות בעצם מנצלים אותן בין אם ירצו או לא", מספר תאני. "גם בעבודה שלי עם בני נוער, בבתי ספר והרצאות, אני מעורר אותם לשאול שאלות חשובות: מי מרוויח מהגוף של הנשים? למה יש פורנו? מי מרוויח מזה? ובאותו האופן, מי מרוויח מתעשיית הזנות ומה ממשיך לקיים את זה?".

"מאוד מדאיג אותי שאחר כך זה מחלחל לחברה", אומר תאני. "יש אנשים שאומרים זה בסדר, הן בסך הכל עובדות בזה. אך זה לא עוצר בזה שמתבצע אונס בתשלום, כי אחר כך מתבצע אונס שלא בתשלום, כמו שהמקרה של המאבטח של הרמטכ"ל מוכיח. מי שמרוויח מזה זה לא הנשים, אלא גברים נצלנים".

"ביקשתי מחברים מפורסמים שלי להצטלם. המסר היה שלא צריך להיות מפורסמים כדי לצאת נגד תופעת הזנות והסחר בנשים. מלא אנשים צילמו את עצמם והעליתי אותם, אנשים לא היו מפורסמים".

מזדהים עם הנושא? צלמו גם את עצמכם והפיצו.

מחר בין השעות בין השעות 12:00-13:00 יתארחו ברדיו "מהות החיים" במסגרת יום שידורים מיוחד ליום מעשים טובים, נציגים מפרויקט סלעית, המסייע לנשים שהדרדרו לזנות בתהליך השיקום. דודי לוי יארח את נעמה ריבלין, מנהלת הפרויקט, ושתי נשים שנמצאות במעגל הזנות.

יאיר ניצני


אייל רוב


דן תורן


גורי אלפי


אורי גוטליב


אודי סגל


דני סידס

לאתר מהות החיים

להורדת האפליקציה סרקו את הבאנר או לחצו להורדה לאייפון או לאנדרואיד.