להתחבר למרכז העוצמה שלנו (צילום: Dreamstime)

ביום שישי 09.03 בשעה 11:00-12:00, תתארח אורלי בר קימה בתוכניתה של ענת קלו לברון, "אסימונים", ברדיו "מהות החיים"

העצמה נשית הפכה בשנים האחרונות למושג חבוט, שנהוג לזלזל בו או להתייחס אליו בציניות. בעיני זה לא כך: במפגשים שאני מקיימת מדי שבוע אני פוגשת מאות נשים, שחיות בסוג של ג'אגלינג (להטוטנות) מטורף בנסיון לחיות חיים שלמים ומסופקים ולאזן בין הבית, המשפחה, הקריירה, הרצון לטפח ולטפל בעצמנו והדאגה לאחרים.

עוד במהות החיים:

____________________________________________________

לנו כנשים יש סט ענק של "כובעים" או "תפקידים", שאנו רוצות להיות הכי טובות בהם. ובצדק, מגיע לנו להיות "וונדרוומניות". השאלה איזה מחיר אנו משלמות על כך?

עד שעשיתי שינוי משמעותי בחיי לפני כשבע שנים, חייתי בתוך מלכודת העכברים הזו, של "הכל יכולה". באותם הימים עבדתי כעיתונאית, הייתי מכורה לביפרים וטלפונים 24/7 וחוויתי חוסר איזון מטורף בין הבית לקריירה. אני ומשפחתי שילמנו מחירים כבדים. לכאורה, כלפי חוץ- הייתי וונדרוומן, תפקדתי ולא היתה לי שום סיבה הגיונית לטלטל את חיי.


להאמין, לעשות, לשנות

אנו רוצות להיות בנות זוג משקיעות ורומנטיות, חברות הכי טובות בעולם, בנות מוצלחות, אחיות נהדרות ואימהות נוכחות ויוצאות מן הכלל. גם לפתח קריירה או עיסוק, שנרוויח ממנו כסף רב וסיפוק, גם למצוא זמן לתחביבים, ספורט ותזונה מאוזנת. הכי חשוב – גם לצמוח ולהתפתח אישית ולהביא יותר מהיכולות והכשרונות שלנו לעולם. החידוש שלי הוא שניתן להיות "וונדרוומן", אך יש ללמוד איך לעשות זאת בלי לשלם על כך מחיר גבוה – בגופנו, בנפשנו או ברוחנו.

לצמוח מתוך אי הוודאות

היום אני יודעת שהייתי וונדרוומן מהזן הישן, כי שילמתי מחיר כבד. הגוף שלי קרס בשלב מסוים. למרות שהצלחתי ואהבתי את מה שעשיתי, הרגשתי שאני עובדת על אוטומט, שאני קמה בבוקר לעבודה מתוך שגרה וללא תשוקה אמיתית בלב. הזוגיות שלי נפגעה, האימהות שלי היתה לחוצה ולא נוכחת באמת ובתוכי הרגשתי תחושה של כאוס, שאיני באמת שולטת בחיי, אלא עסוקה בהישרדות אישית ומקצועית.

בשלב מסוים החלטתי לעזוב הכל ולצאת ל... כלום. לא ידעתי מה אני הולכת לעשות בשארית חיי, אך היתה בי אמונה חזקה, שמשהו טוב ייצא מזה. הדבר המדהים שגיליתי כשהסכמתי להיות באי ודאות לתקופה מסוימת, הוא שדווקא אז צמחו דברים חדשים ונפלאים בחיי.

החיבור לייעוד של חיי, שהוביל אותי לכתיבת ספר וליצירת שיטת המפתחות, בניית ההרצאות, הסדנאות ואפילו תוכנית רדיו אינטרנטית משלי -- הגיעו כולם מתוך אי הוודאות. בעיקר מצאתי את סדר העדיפויות הנכון בחיי: חיזוק הזוגיות שלי, תיקון חווית האימהות שלי ותחושת הערך והמשמעות שיש לעשייה שלי. על כך אני מודה בכל יום בחיי.

להיות וונדרוומן בלי לשלם על זה מחיר כבד בגוף ובנפש (צילום: Dreamstime)

ההזמנה שלי לנשים היום היא להיות וונדרוומן מזן חדש. לממש את עצמנו בכל תחומי המעגל שלנו, לצמוח ולהתפתח בכל אחד מה"הכובעים" שלנו, אך לדעת לאזן ביניהם. להתחבר למרכז העוצמה שלנו, לחקור מי אנחנו באמת, מה חשוב לנו באמת, כיצד להקשיב לעצמנו ולפני הכל -- למלא את הצרכים שלנו הפיזיים, הרגשיים והרוחניים. רק כך, מתוך הסיפוק, נצליח להתקרב לתחושה החמקמקה ששמה "אושר".

תדר של אחווה נשית אמיתית

האם זה בכלל אפשרי? החדשות הטובות הן שהתשובה לשאלה היא כן. החדשות הטובות יותר הן, שבתהליך המפגש עם נשים במשך מעל שלוש שנים גיליתי אלמנטים, שחזרו על עצמם שוב ושוב בתוך סיפורי ההצלחה, ועזרו לי ולאותן נשים לעבור את הדרך לשינוי. כך יצרתי את 12 הכלים שאני מכנה "מפתחות לצמיחה ושינוי". הנה טעימה ממתכון להעצמה נשית:

  • א. קחי השראה מנשים אחרות -- לחבר נשים לנשים אחרות, שהן בדיוק כמותן, שהצליחו לחולל שינוי בחייהן בתחום אחד או במספר תחומים, תוך התגברות על מצבים קשים, אתגרים, פחדים, כאבים, אמונות, כך שיפנימו, שאם אחרות יכלו לעשות זאת, זה אפשרי גם עבורן.
  • ב. הביני שזה מגיע לך - לעורר נשים למודעות שזו זכותן הטבעית לרצות יותר מהחיים, להביא יותר ממי שהן ולממש את הרצונות והחלומות שלהן.
  • ג. הכירי בכך שאת יכולה -- לנטוע זרע בתודעה שלהן, שזה בידיים שלהן והן יכולות לעשות זאת בעצמן, תוך שינוי אמונות מגבילות אם יש בכך צורך.
  • ד. למדי כלים/מפתחות כיצד לעשות זאת - ללמד אותן כלים/מפתחות, שכבר עבדו ושרתו אלפי נשים שהצליחו, שיעזרו להן לעשות זאת ולהראות להן כיצד הן יכולות ליישם אותם בחייהם, בקלות ובפשטות, כדי לצמוח ולהשתנות לטובה.

לסיום, אני מאמינה בנשים ובכוח שלהן לשנות את המציאות הפרטית שלהן ואז, במעגלים הולכים ומתרחבים, גם את המציאות החיצונית של המשפחה שלהן, הקהילה שלהן והעולם שלהן. העצמה נשית יוצרת תדר של אחווה נשית אמיתית, שמחברת נשים לנשים, לתמיכה, לנטוורקינג, לשיתופי פעולה ולעזרה הדדית, ממקום של win-win. וזה "המזון" שראוי בעיני להזין נשים באופן כללי וביום האישה הבינלאומי במיוחד.

אורלי בר קימה

אורלי בר-קימה היא מנטורית להעצמה נשית, עיתונאית ומאמנת נשים לצמיחה ושינוי, מרצה ומנחת סדנאות ומפתחת שיטת "מפתחות לצמיחה ושינוי בחיים", מחברת הספר "להיפתח לשינוי" ומנחה תוכנית טלוויזיה אינטרנטית שבועית ב-best tv "החיים הטובים". היא נשואה, אמא לשלושה בנים נפלאים, בת, אחות, חברה, חובבת הליכות בפארק, מתרגלת יוגה, קוראת ספרים נלהבת, מציירת, חיה ואוהבת לגור בתל אביב.

מתנה חינם למאזיני "רדיו מהות החיים": לנשים שרוצות יותר מהחיים -- קורס אינטרנטי מתומצת בן 12 שבועות, של "המפתחות לצמיחה ושינוי", שכולל תרגילי אימון להבנה ויישום ביום יום. לחצו כאן להרשמה חינם.

ביום שישי 09.03 בשעה 11:00-12:00, תתארח אורלי בר קימה בתוכניתה של ענת קלו לברון, "אסימונים", ברדיו "מהות החיים"

לאתר מהות החיים