(איור: נועה ליברמן-פלשקס)

לרוץ לכנסת זה ללא ספק התחביב הלוהט של חורף 2012. קודם יאיר לפיד, אחר כך נועם שליט והשמועות מספרות על עוד אנשי תקשורת שמחליטים לעבור לעולם הפוליטיקה. מכיוון שחוץ מהייפ אדיר סביב ההכרזות הללו לא שמענו שום דבר לגבי המצע, הדעות והנטיה הפוליטית של אף אחד מהפוליטיקאים לעתיד, החלטתי שגם אני רוצה לרוץ לכנסת; הרי יש כבר ליברמן אחד ועוד אחת בטוח לא תזיק.

הנה עיקרי המצע שלי, ליום שבאמת אחליט לעשות את זה:

1. חיה ותן לחיות - אין להטריד, לפגוע או לפסול אדם על בסיס דעותיו הפוליטיות, החברתיות, המיניות או על סמך תוכנית הטלוויזיה האהובה עליו (למרות שאם זה "האח הגדול", הם יאלצו ללכת למחנה גמילה). בממשלה שלי לא תהיה שום סוג של אפליה או גזענות ומי שישתמש בכינויים פוגעניים יישלח לעמוד בפינה במשך חצי שעה. אם זה עבד בכיתה א', זה בטוח יעבוד על הפוליטיקאים המתוחכמים שלנו.

2. חובת ליטוף בעלי חיים - בעלי חיים הוכחו כתורמים להורדת כעס, לחצים ולחץ דם ולכן כל אזרח ישראלי יידרש לבקר במכלאה מקומית וללטף כלבלב או חתול לבחירתו. החיה תהיה מרוצה, אתם תהיו רגועים, האלימות בישראל תפחת ותאונות הדרכים ייעלמו לחלוטין. אלרגיים? נסו לבהות בדגי זהב. יותר מרגיע מוויפאסנה.

3. לימודים חינם מהגן ועד התואר הראשון -- השכלה והרחבת הידע היא דבר חשוב מאין כמותו, אבל רבים מאיתנו לא מצליחים לעמוד בעלויות והופכים להיות סטודנטים, שעובדים בשתי משרות ומסתפקים בשעתיים שינה בלילה במשך שלוש שנים. מלגות לימודים מלאות יחולקו לכל מי שמתנדב בפרויקט פר"ח ודומיו ויעזרו לשכבות החלשות מצד אחד ולסטודנטים העניים מצד שני.

4. בחירה בין שירות צבאי לשירות לאומי - אין מה לעשות, המדינה צריכה צבא כדי להגן על עצמה, אבל לא כולם מתאימים לתפקידים הצבאיים. לכן, אני מציעה שירות שיאפשר לשרת בגן ילדים, מוזיאון, בית חולים או כל גוף חברתי מועיל.

5. קורס הורות - בני זוג שחפצים להיות הורים לעתיד יאלצו לעבור קורס בנושא. אם יש קורס נהיגה מונעת אין סיבה שלא יהיה קורס, שמטרתו להכין אותנו להיות הורים טובים יותר ולהתמודד עם הקשיים שצפויים לנו: החל מהתמודדות עם בחילות בוקר והחלפת חיתולים עם אף סתום, וכלה במה עושים כשהילדה לובשת מיני לבית ספר והילד חוזר ממסיבה בחמש לפנות בוקר.

6. דוגמה ומופת -- בעלי תפקידים בכירים (כמוני, ראש הממשלה הבאה שלכם), יידרשו להגביל את שכרם , לא לקחת שוחד ולהיות פעילים בגוף התנדבותי ולשמש דוגמה בתור נבחרי ציבור.

7. זבל מי שמלכלך -- מי שזורק זבל בפארק או בשמורת טבע ייענש וייאלץ לשמש כדחליל אנושי בשדה חקלאי במשך שבוע שלם. ואם הציפורים ינקרו אותו? הא! הוא היה צריך לחשוב לפני שזרק את הפחית בבניאס!

כמו שאתם רואים, לא נכנסתי לפוליטיקה בכלל, כי זה לא מה שמשנה באמת. מה שחשוב הוא שהמדינה שלנו תחזור ללהיות מדינה אופטימית שתורמת לתושביה (בזמן שהם תורמים לה חזרה), שלא מתאכזרת לתושביה (שלא קמים בבוקר מיואשים), ובעיקר – מהווה מקום שנעים לחיות בו.

לפוסטים נוספים של נועה ליברמן-פלשקס:

לאתר מהות החיים