רונית אייזנברג מדגימה מספר תרגילי יוגה, שאותם אפשר לבצע יחד עם הילדים וליהנות מזמן איכות משפחתי.

בימינו, כשהאימונים הרוחניים בכלל והיוגה בפרט הפכו לעניין נפוץ ומקובל, שמסייע לנו -- המבוגרים -- להתמודד עם העולם והחיים, עולה השאלה האם תרגול רוחני מתאים גם לילדים. בתוכנית "שיעור חופשי" ברדיו מהות החיים, בוחנים ינץ לוי ומדריכת היוגה רונית אייזנברג, האם מה שמתאים למבוגרים בעלי מודעות נכון גם לילדים.

ליחצו כאן להאזנה לתוכנית "שיעור חופשי" ברדיו מהות החיים, המוקדשת ליוגה עם ילדים.

"המטרה שלנו היא לחבר את היוגה אל החיים של הילד ואנחנו מקשרים את השיעורים לחיים שלהם, לחגי ישראל ועוד", מסבירה אייזנברג, מנהלת בית הספר ליוגה במכללת רידמן ומורה בכירה ליוגה, המתמחה בהוראת יוגה לילדים ובני נוער. בתוכנית היא מסבירה על אודות יוגה, הערכים שהיא מקדמת ועוד. לדבריה, ההבדלים בין הדרכת יוגה למבוגרים ולילדים נובעים בעיקר מכך שעם הילדים עוסקים בעיקר בתרגול גופני. "אנחנו מקווים שמתוך האימונים הילדים יגיעו למצב שבו הם יכולים להתחיל תהליך של התבוננות פנימית וללמוד דברים כמו דחיית סיפוקים".

רונית אייזנברג מדגימה מספר תרגילי יוגה פשוטים, שיעזרו לכם להתחיל את הבוקר בכיף ולהזרים אנרגיה לגוף לקראת יום חדש.

התוכנית "שיעור חופשי" בהנחיית ינץ לוי ברדיו מהות החיים עוסקת בסוגיות חינוכיות הרלוונטיות לכל הורה, ביניהן: מהי סמכות נכונה? לאיזה בית ספר לשלוח את ילדי? כיצד מתמודדים עם אלימות? איך מפתחים יצירתיות אצל ילדים ובני נוער? ועוד ועוד. בכל אחת מהתוכניות מתארחים מומחים מתחומים שונים, שיחד עם לוי, מקיימים דיון מעמיק מזווית רעננה על נושא מסוים.

ליחצו כאן להאזנה לתוכנית "שיעור חופשי" ברדיו מהות החיים, המוקדשת ליוגה עם ילדים.

לאתר מהות החיים