סלור. "הפעם האלבום יותר אישי ובא ממקום של 'לעשות מה שבא לי'" (צילום: עמית ישראלי)
"לא זוכר את אתמול" הוא אלבום הסולו השני של היוצר והזמר נתן סלור, נכדו של נתן אלתרמןובנה של המשוררת תרצה אתר. מדובר באלבום פופ אלקטרוני תוצרת כחול לבן, שלא מבייש את הז'אנר. הפקת האלבום המלוטשת נעשתה על-ידי אלי אברמוב ("הקליק", "היונים") ויש בו רצועות מרגשות ומהנות, בעיקר בשל שיתופי הפעולה שנעשו בו.
בין היתר מתארחים באלבום יסמין אבן, ששותפה ליצירתו (ומבצעת עם סלור גרסה מרגשת ללהיט האייטיז "Self Control"), רוני אלטר, אלונה דניאל, קוואמי, ערן צור, עופר בשן וג'וזי כץ - שעשתה קאמבק איכותי במיוחד עם השיר After All The Love Is Gone.
"מאוד רציתי שג'וזי כץ תשיר באלבום שלי. מדובר באהבת ילדות", מספר סלור. "יסמין אבן ואני כתבנו שיר באנגלית וכשהתחלנו לחשוב מי ישיר אותו פינטזתי איך ג'וזי תישמע כשהיא תשיר אותו. היא לא הקליטה שיר חדש יותר מעשר שנים ולא הופיעה בשנתיים האחרונות. ידעתי שהיא מעולם לא הקליטה שיר באנגלית, למרות שזו שפת אמה".
"בהתחלה היא סירבה, אך לאחר ששמעה את השיר - התאהבה בו. תהליך ההקלטות היה מרגש, והתוצאה והפידבקים שהשיר קיבל בתקשורת ריגשו אותנו מאוד, ובעיקר את ג'וזי שלא ידעה איך יקבלו אותה לאחר שנות שתיקה רבות. השיר הזה הכניס בה התלהבות ורצון להמשיך ולעבוד ולהקליט עוד דברים חדשים".

ג'וזי כץ מבצעת את After All The Love Is Gone

- הציפייה הראשונית של הסביבה היא, שתמשיך את המורשת המשפחתית ותוציא משהו שישאיר פה חותם. מלחיץ?
"אני מרגיש מאוד שלם בזה שאני הולך עם האמת שלי ואני חייב להגיד שהציפייה של הסביבה ממני די השתנתה בשנים האחרונות. אני לא מרגיש שמצפים ממני להמשכיות. חוץ מזה, במקביל ליצירת המוסיקה שלי אני מופיע גם עם חומרים של סבי ואמי ואף הלחנתי כמה שירים שלהם ובזה אני מנהל דיאלוג עם יצירתם. אולם זה לא קורה באלבום החדש, שבו אין זכר למשפחת אלתרמן- אתר".
- ב-2006 הוצאת את אלבום הבכורה שלך, "עשרים וחמש שעות". במה הוא שונה מהאלבום החדש ומה נתן סלור של 2006 היה אומר על האלבום החדש?
"האלבום הראשון היה הרבה יותר מהוסס ומחושב. היו בו הרבה שירים של מאיר גולדברג הנפלא, שהוא משורר לכל דבר, וגם טקסטים של ביאליק ושל אמי. הפעם האלבום יותר אישי ובא ממקום של 'לעשות מה שבא לי' - לכתוב על מה שבא לי ולשיר איך שבא לי. אני בטוח שנתן של 2006 היה מופתע ומרוצה מהאלבום החדש".
- למה כדאי להקשיב לאלבום שלך?
"אני חושב שהאלבום הזה הוא כמו מסע אישי. יש בו משהו מאוד קולנועי, פוסט-מודרניסטי, מאוד חו"לי, ההפקה של אלי אברמוב היא משהו שלא רגילים לשמוע בארץ. עם זאת, בסוף האלבום יש גם שיר מאוד ישראלי שכתבתי על אבא שלי, שמבוצע עם פסנתר בלבד ויש בו אפילו ציטוט מנעמי שמר".
- זמן קצר לאחר שאביך נפטר נולדה בתך. גם אתה לא זכית לראות את סבך אלתרמן. איך אתה "מפצה" את עצמך על תחושת ההחמצה הזו או שאין לזה פיצוי?
"אני רואה בזה מקריות. אני לא ממש חושב על זה. כמובן שאין לזה פיצוי. הפיצוי הוא אולי בכך שכתבתי את השיר "קצת אתה", שבו אני מדבר על כך שאבי לא זכה לפגוש את בתי והיא לא זכתה לפגוש אותו".
- הכתבה על היציאה מהארון שלך הוציאה הרבה שדים מכמה אנשים. האם אתה חי בשלום עם עצמך ואיך ניתן, לדעתך, להביא אנשים אחרים לקבל נטייה מינית שונה?
"אני חי בשלום עם עצמי, אחרת לא הייתי מתראיין על כך. השאלה שלך די מסובכת, אך לדעתי הכול עניין של חינוך. ברגע שמילדות ילמדו לקבל בטבעיות את האחר והשונה - העולם ייראה אחרת. וזה לאו דווקא קשור לנטייה מינית".
- אם היית יכול לחיות בכל מקום אחר בארץ חוץ מת"א, איפה היית מוכן לגור?
"אני לא חושב שהייתי יכול לחיות בשום מקום חוץ מת"א".

- מהי מהות החיים בעיניך?
"תובנה שהגעתי אליה בתקופה היחסית אחרונה: לקבל את הכל בהבנה ולהשתדל גם בחיוך, ולראות שבכל דבר שקורה, גם אם הוא כביכול רע, יש גם טוב".
הופעת השקה לאלבום תתקיים ביום שישי, ה 17/6/11, בשעה 13:30 בתיאטרון "תמונע", ת"א.

לאתר הבית של מהות החיים