שרי אריסון הבוקר בבית-הספר נר עציון בפתח-תקווה
אוהבים לעשות טוב? רוצים להתחיל להתנדב או אולי לדעת קצת יותר? יום מעשים טובים הוא היום שלכם.

כמדי שנה מובילה עמותת 'רוח טובה', המחברת בין מתנדבים לארגונים הזקוקים להם, את יום מעשים טובים - יום שכולו מוקדש להתנדבות ולעשיית טוב. השנה צפויים להשתתף בו כ-130,000 מתנדבים ב-2,200 פרויקטים שונים.

היום החגיגי הזה מלווה בשידור חי מיוחד של רדיו מהות החיים - ערוץ תקשורת שמטרתו להביא לעולם טוב יותר, דרך חיזוק האמונה ביכולתו של האחד לחולל שינוי בעצמו ובסביבתו הקרובה.

קינן רבינו, מנכ"ל רוח טובה, אירח הבוקר את שרי אריסון לכבוד "יום מעשים טובים" שנולד ביוזמתה. בתוכנית דיברו אריסון וקינן על תחילתו של המיזם. "הכל התחיל לפני חמש שנים. יום אחד בספורט שלי בווינגייט עלה לי רעיון: יום מעשים טובים. כל כך פשוט - וזה תפס", מספרת אריסון. "ברגע שיש יום אחד שמציין את זה, ואנשים מפסיקים הכל וחושבים איזה מעשה טוב הם יכולים לעשות, ויוצאים ופועלים ועושים את זה -זה כבר יוצר את השינוי. אני כל הזמן מחפשת רעיונות איך אפשר לשנות את הקהילה שלנו, את האיזור שלנו, את המדינה שלנו, את העולם. ואני עושה את זה דרך כל החזונות של הקבוצה – דרך הפילנתרופיה ודרך העסקים", מספרת אריסון.
כ-140,000 מתנדבים משתתפים ב-2,200 מיזמי התנדבות בכל רחבי הארץ, בהתגייסות חסרת תקדים של אזרחים, חברת עסקיות ומגזרים מגוונים. זוהי השנה הראשונה בה רשויות רבות מן המגזר הערבי לוקחות חלק בפעילות. בראיון מספרת סוהר עודה, רכזת המתנדבים, על ההירתמות המרגשת של אזרחים מכל רחביי הארץ ועל פרויקטים מיוחדים.
גם המגזר העסקי לוקח חלק נרחב ביום, וכ-700 חברות יצאו למרכז התנדבות. קרן בן-ישי מספרת על שיתוף פעולה מתמשך בין חברת 888 לבין בית-הספר ביאליק רוגוזין בתל-אביב, בו לומדים מרבית ילדי העובדים הזרים בישראל. עובדי החברה מארגנים מדי שנה הפנינג לילדים בפארק הירקון, שהפך למסורת מקרבת לבבות.
את היום המיוחד הזה מלווה רדיו מהות החיים בשידור חי ומצולם. באולפן מתארחים, בין היתר- קוואמי, לירון תאני, איה כורם, עופר בן דור, יוסי בבליקי, עמיר לב, דן תורן, חיים אוליאל ועוד רבים וטובים.