רם גלבוע

עוד במשנה כתוב "אל תסתכל בקנקן, אלא במה שיש בו". לכן היום אני לא אדבר על קנקנים, אלא על בקבוקים, ולא על סתם בקבוקים, אלא על עשרת בקבוקי הבירה המעוצבים ביותר שאני מכיר. כי אתם יודעים מה אומרים: תסתכל על הבקבוק, תשתה את מה שיש בו.

אה, וכמעט שכחתי: מכירים בקבוקים יפים אפילו יותר? מכירים מישהו שזה מעניין אותו? יופי, תספרו לו על זה.

"איזה קטע, אף פעם לא שמעתי על חברת הקוסמטיקה הזאת" (צילום: Gettyimages)

10. He'Brew Coney Island Albino Python

טוב, יכול להיות שמסתובבים בחוץ כמה בקבוקים יותר יפים מזה, אבל מצד שני, לאף אחד מהם לא קוראים He'Brew, והם בטח שלא מגיעים ממבשלת Shmaltz. לשתות אחרי יום עבודה ארוך ולומר אוי.

9. Lindemans Pecheresse

מצד אחד, יש על התווית של הבירה הזאת ציור נהדר של בחורה שככל הנראה השתכרה ועכשיו היא מתעוררת בבית שהיא לא מכירה. מצד שני, זאת בירה בלגית עם מיץ אפרסקים, אז אולי היא בת 14 ומתעוררת במרתף.

8. A'Chouffe

עוד מבשלה בלגית, הפעם אחת מהאהובות עליי בעולם כולו. על התוויות שלה תמיד תגלו את הגמד המפורסם שלהם בחיפוש התמידי שלו אחרי כשות. אולי הוא היה מצליח למצוא אותו אם מישהו היה יודע איך זה נראה.

7. Jon Patterson Session Lager

האמת, אין בירה כזאת, אלא רק בקבוק. מעצב בשם ג'ון פטרסון יצר במהלך הלימודים שלו את העיצוב הזה עבור גולשי סנואובורד, ענף שכידוע התחיל כשמישהו שתה יותר מדי.

6. Samuel Adams Utopia

150$ והסמואל אדאמס הזאת יכולה להיות שלכם. האם זה שווה את זה? ובכן, התשובה הקצרה היא לא.

5. אסטרייה דאם אינדיט

המבשלה הקטלונית אסטרייה דאם פנתה לפראן אדריה - שאומרים שהוא אחד השפים הבכירים בעולם, אבל אני אף פעם לא ראיתי אותו באבו אדהם - כדי שיבשל ביחד איתה בירה שתתאים לליווי ארוחות. נגמר ביציאה מעניינת בבקבוק מרשים.

אסטרייה דאם

4. בירה בלייזר

אני יוצא מנקודת הנחה שאין בן אדם בעולם המערבי שלא מכיר, מעריך ואף מעריץ את שיתוף הפעולה של מגזין "בלייזר" ומבשלת ג'מס, שהוביל ליצירה של הבירה הזאת. אה, על מה אני מדבר, גלעד שליט היה בשבי כשהיא יצאה - אז שליט, זה בשבילך:

3. הדובים

דגן בר אילן הוא הברומסטר של המבשלה הקטנטנה וחסרת הפשרות הזאת (כמו גם של "מבשלת העם" המסחרית קצת יותר), ורותם, אחיו, משווק אותה וגם עיצב את התוויות. ואיזה עיצוב יצא לו, הבן אדם פשוט חייב להמשיך לשתות.

(צילום: ליאור יוגב)

2. Brooklyn Black Ops

אף אחד לא יודע מה בדיוק יש בבירה הזאת, שהוכנה על ידי אחד הברומסטרים הנחשבים בעולם, גארט אוליבר ממבשלת ברוקלין, עבור לקוח ששירת בעברו באחת מסוכנויות הביון האמריקאיות. מה שאנחנו כן יודעים זה שהיא מיושנת בחביות ברבן, ומגיעה בבקבוק שנראה ככה:

Brooklyn Black Ops

1. BrewDog End of History

החבר'ה הסקוטיים האלה, שמבשלים כמה מהבירות ההזויות ביותר בנמצא, הגיעו למסקנה שהם צריכים לארוז אותן בצורה הולמת. הפיתרון המתבקש? פוחלץ של חיה דרוסה. למרות שאף חיה לא נפגעה במיוחד עבור הבירה הזאת, זה עדיין די מגעיל, אבל 55 אחוזי אלכוהול (חמישים וחמישה אחוזי אלכוהול. one hundred and ten proof. 55 percent alcohol, באמת שאני לא יודע איך עוד להעביר את זה) יגרמו לכם לשכוח מזה.

BrewDog End of Histor

עוד בנושא:

>> בירות בוטיק בישראל: תמונת מצב להשתכר