רם גלבוע

יש אנשים יותר טובים מאיתנו. אני יודע, בטח קופצת לכם לראש כעת דמותו של ח"כ ניסים זאב. אבל לא רק הוא, ישנם נוספים. דמויות שאנחנו יכולים להעמיד פנים כאילו אנחנו שואבים מהם השראה, אבל על מי אנחנו עובדים, זה חסר תועלת. אנחנו נקום ונעשה קצת רעש ואז נחזור לשבת.

אנתוני רובלס נולד רק עם רגל שמאל, מה שאומר שמעבר להכל הוא גם נידון להתחיל כל יום חרא. אני יודע, גם לי לא ברור איך בן אדם יכול להיוולד רק עם רגל שמאל. הרי אם אין לך רגל ימין, אז כל מה שיש לך זה פשוט רגל, לא?

בכל מקרה, 23 שנה עוברות, במהלכן רובלס דידה את כל הדרך לאליפות הליגה הראשונה של המכללות בארה"ב עד 56.6 קילו וכן,גםאנילאשמתילבעדעכשיועדכמהמצחיקההמילה דידה. אבל בחזרה לרובלס - הוא סיים את עונת 2010-2011 עם 36 נצחונות ו-0 הפסדים.

אתם יודעים איך הוא עשה את זה? כי הוא יותר טוב מאיתנו.

אולי כדאי שאני אסביר - למרות שיש תחרויות חד-שנתיות גדולות יותר, הליגה הראשונה של המכללות בהיאבקות חופשית היא למעשה הליגה הבכירה ביותר בארה"ב בספורט הזה, וארה"ב היא אחת משבע המדינות המובילות בעולם. אנתוני רובלס מקביל לכדורסלן על כסא גלגלים שמשחק עבור אולימפיאקוס.

תראו, אם אתם הייתם נולדים עם רגל אחת, לא הייתם הופכים להיות אלופי ארה"ב בהיאבקות. אני אומר את זה בוודאות כי אתם לא אמריקאיים. אבל בלי קשר, ההערכה שלי מבוססת על כך שאתם לא אלופים ארציים באף ספורט וכרגע יש לכם שתי רגליים. והיאבקות זה ספורט קשה. לא סתם קוראים לו בשם הזה. מדובר במאבק בין כוחות רצון וסתם כוח רגיל, במטרה להצמיד את היריב שלך לרצפה כדי להסיט את תשומת הלב מהגופיה המצחיקה שאתה לובש. זה מלחמה.

במלחמה כנראה שאנתוני רובלס מבין. כשהוא הגיע לגיל שלוש הוא הוריד את הפרוטזה והרביץ איתה לכל מי שאמר לו להרכיב אותה בחזרה (והרי שאלה פילוסופית: כשאתה מרביץ למישהו עם פרוטזה של רגל, האם אתה בועט בו?). כיום הוא כבר רץ קילומטר שש מאות בפחות משמונה דקות כשהוא על קביים, שזה יותר טוב מכמה שחקני כדורגל ישראלים כשהם עם סיגריה. על המזרן הוא פנתר, אבל אני משוכנע שכמה מהיריבים שלו לא מצליחים למצוא בזה נחמה. אתם יודעים, הם אולי הפסידו לאלוף ארה"ב, אבל זה לא מעלים לגמרי את העובדה שהם הפסידו לבחור עם רגל אחת. מה הדבר הבא, להפסיד לג'ינג'י?

צריך לומר שלנכות של רובלס יש גם כמה יתרונות: עקב החיסכון במשקל, פלג הגוף העליון שלו גדול משל המתחרים שלו. הוא שומר על בסיס מאד נמוך, מקבל קיצבת נכות, קשה להתאמן לקראתו ובלתי אפשרי לבצע עליו תרגילים מסוימים (בואו נגיד את זה ככה, ההטלה הכי מפורסמת בהיאבקות חופשית נקראת Double Leg). מצד שני, חסרה לו רגל.

עכשיו שהוא סיים את הקולג' אנתוני רובלס הודיע כי הוא פורש מהספורט ופונה להיות קואצ'ר, כי ברור לכם שבן אדם שעשה את מה שהוא עשה הוא כנראה גם די מעצבן. רובלס ינאם מול חדרים מלאים באנשים שמאוחר יותר יקומו, ייצאו החוצה ואז עוד פעם יישבו קצת.

ואתם, לצערכם, צריכים לראות עכשיו קצת היאבקות, כי אפילו כשמתחרה בזה מישהו עם רגל אחת שיכול לרסק אתכם ברגע, מדובר בעיקרון בספורט ממש, אבל ממש משעמם.

>> בלייזר אצלכם בפחות מ-20 שקל לחודש, לחצו כאן