גידי שפרוט

אין לי ספק שאיפשהו עוד מסתובבים כמה טיפוסים שחושבים שהתקנת נורת-ניאון כחלחלה מתחת למכונית זה מאאגניב, או קול, או אורגינל, או איך שהם לא קוראים לזה בעגה שלהם. בדיוק למען ניאון-ערסים מהסוג הזה, וגם כדי למשוך קצת תשומת לב, פיתחו בחברת הגלשנים הספרדית פוקאס גלשן שמשובץ נורות לד צבעוניות ומשובבות נפש. ארבעת האקזמפלרים היחידים מצויידים בשלט רחוק שבאמצעותו אפשר להחליף צבעים ואם ממש חייבים אז גם לגרום לכל העסק להבהב כמו רחבת ריקודים בחתונה.

למה זה טוב? לגמרי לא ברור, כאמור נראה שעיקר העניין הוא משיכת תשומת לב תקשורתית לגלשני החברה (היי - שמישהו יתקשר אליהם ויבשר להם חגיגית שכתבו עליהם בבלוג של מגזין גברים שנקלע לאתר של נשים) אם באמת משתדלים למצוא סיבה מוצדקת לאורגן האורות הימי הנ"ל אז מובן מאליו שזה מצטלם טוב בחושך ובהחלט מעביר את המיקוד מהעבודה הפיזית של הגולש אל קוי התנועה של הגלשן שחותך בתוך המים ומעליהם. אבל תכלס זה מיותר, מיותר כמו להתקין נורת ניאון מתחת למכונית, מיותר כמו לשתול בגלשן שלך צ'יפ שמכיל מידע אישי כדי שאם הא ייגנב תוכל לזהות אותו, גלשן זה לא כלב.

כדי שלא ניפרד בנימה מיותרת קבלו את הפריצה הטכנולוגית האמיתית מבית היוצר של פוקאס, במקום נורות הגלשן הזה מלא בחיישני תנועה, גובה ומהירות ואפילו בג'י פי אס. החיישנים הזערוריים משדרים את המידע שהם צוברים לתוכנת מחשב במהלך הגלישה ועל החוף מתקבלת הדמיית תלת מימד של תנועת הגלשן. נדמה שזו רק סנונית ראשונה ושאנחנו עתידים לראות עוד רבים כמותו שישמשו בעיקר לצרכי מחקר ופיתוח, מכיוון שגלישת גלים היא עדיין ספורט שמבוסס ברובו על תחושות ועל זכרון שרירי הגלשן-חיישן הזה ודורות ההמשך שלו עשויים לקחת את הגלישה אל אופקים חדשים ומדוייקים יותר.

Pukas - Tecnalia Surfsens project from Pukas Surf on Vimeo.