"אני לא יודעת מי המציא את נעלי העקב. אבל אני יודעת שאנחנו, הנשים, חייבות לו המון", את המשפט הזה אמרה בזמנה סמל הסקס הנצחית מרילין מונרו. חלקכן יחלקו עליה ויטענו, כי נעלי העקב הן עינוי שהומצא על ידי הגברים. ואנחנו טוענים, ובכן, שאתן כנראה צודקות.

>> עוד עדכונים על מלכות היופי, בפייסבוק שלנו

מחקר שנערך לאחרונה על ידי אוניברסיטת דרום בריטני בצרפת, טוען כי סיכוייה של אישה בנעלי עקב למשוך את תשומת ליבו של גבר כפול מאלו של אישה בנעליים שטוחות. אכן, מדובר במחקר המעודד המשך עינוי שוביניסטי. למען השיוויוניזם נזכיר, כי הבחירה היא אך ורק שלך.

נכון להיום, בתחרויות היופי בארץ ובעולם לא מוותרים על נעלי העקב. אם גם את מכורה לסטילטו, אז הכנו לך מדריך קצר לצעידה נכונה.

1. "נשים על עקבים הולכות שונה. הגוף מתנועע בקצב אחר", אמר פעם מעצב הנעליים מנולו בלניק. כדי להבין את כוונתו, צפו במדריכים מצולמים המציפים את רשת האינטרנט. ביוטיוב, למשל, תמצאו לא מעט חומרי לימוד יעילים.

2. הביטו בנשים מסביבכן שעושות זאת בהצלחה רבה ונסו ללמוד את שפת הגוף שלהן. בין המפורסמות שעומדות במשימה תמצאו שמות בינלאומיים כמו ויקטוריה בקהאם, ג'ניפר לופז, ליידי גאגא, שרה ג'סיקה פרקר ואף זואי סלדנה והנסיכה קייט עם בטן הריונית מרשימה. לצדן - אושיות מייד אין יזראל, דוגמת גלית גוטמן, המעצבת פנינה טורנה, מורן אטיאס ואנה ארונוב.

3. תם החלק התיאורטי. עוברים לשלב האימונים. התחילו בקטן – עקב רחב ונוח של 3-4 ס"מ. אחרי שתרגישו בנוח, צמצמו את הרוחב. מסתדרות? זה הזמן להתחיל לגבוה, לאט ובהדרגה. מדובר בתהליך לא פשוט, במהלכו ינסו העקבים להרוג אתכם. אל תיכנעו! את הצעדים הראשונים תעשו בבית, כולל שימוש בפטנט סבתא ידוע – ספר על הראש. תבקשו מהקרובים לצלם אתכן, צפו בתוצאה ושפרו ביצועים. זכרו: ככל שהעקב גבוה יותר, הצעדים מתקצרים.

הקפידו על הליכה איטית, יציבה (גב זקוף! בטן בפנים! ישבן מהודק! לסת ישרה! חזה קדימה!) ומחושבת – רגליים ישרות ומקבילות, הניחו קודם את העקב, כאשר משקל הגוף בתוך העקב, ואחריו את כף הרגל. התאמנו על עלייה במדרגות (שימוש בכריות כף הרגל בלבד. העקב – באוויר) וירידה (כמו הליכה רגילה, רק בזהירות).

4. אל תשכחו את הידיים – רפויות ונעות בתנועת חצי סיבוב עדין, בהתאמה לצעידה – רגל ימנית ואחריה יד ימנית, רגל שמאלית – יד שמאלית. צרו הרמוניה בין הרגליים לידיים.

5. למרות הקפדה על יציבה נכונה, זכרו כי שימוש יתר בנעלי העקב עלול לגרום לבעיות שונות, כמו עיוותים בכף הרגל, קיצור הגידים וכאבים באזור הגב התחתון. לכן, אל תיקחו דוגמה מדונטלה ורסאצ'ה שהצהירה לאחרונה כי היא "מרגישה עירומה ללא עקבים", והקפידו על שימוש מתון, כמו גם על שילוב בין עקבי הסיכה, לבין עקבים רחבים וידידותיים יותר, נעלי התעמלות או נעליים שטוחות שמספקות את המנוחה הנחוצה. בנוסף, בתום בילוי על עקבים, עסו את כפות רגליכן ופנקו אותן בקרם מרכך ומרגיע.

עכשיו, כשאתן מדלגות על הסטילטו כאילו היו נעלי הליכה בעלי טכנולוגיית נוחות מתקדמת ביותר, הגיע הזמן להתחיל לעקוב באינסטגרם אחרי המעצבים הכי מדוברים.

ג'ימי צ'ו – וכל מילה נוספת מיותרת:

A photo posted by Jimmy Choo (@jimmychoo) on

Vs2R – צמד מעצבים איטלקים שמשגעים את כתבי האופנה הבינלאומיים:

A photo posted by @vs2rshoes on

קובי לוי – מעצב ישראלי שכובש את העולם:

A photo posted by Kobi Levi (@kobilevidesign) on

כריסטיאן לובוטין – חלומה של כל אישה. מציאות של אישה עשירה:

________________________________________________________

עוד במלכות היופי: