בעוד שבוע וחצי, תגיע לשיאה מערכת הבחירות לכנסת ה-20, כשהציבור בישראל יתייצב בקלפי ויקבע מי יעמוד בראשות הממשלה ויוביל את העם.

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

>>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG צפו בתמונות מאחורי הקלעים של הפקת הגיליון החדש, וקבלו הצצה לגיליונות הבאים

>>> להורדת אפליקציית הטיפים GIRLZ מבית "לאשה"

הפוליטיקאית הבכירה ביותר שמתמודדת על התואר, היא ציפי לבני הממוקמת במקום השני במחנה הציוני ומוגדרת כמנהיגה משותפת לצד יצחק (בוז'י) הרצוג.

"רגשות אמהיים הם דבר טוב, הייתי רוצה שאדם ששולח חיילים לקרב יחשוב על הילדים שלו"

בבחירות שהתקיימו לפני שש שנים, בזמן שעמדה בראש מפלגת קדימה, זכתה למספר המנדטים הגבוה ביותר, ותיאורטית יכלה להפוך לראשת ממשלה השנייה בהיסטוריה של מדינת ישראל מאז גולדה מאיר, אך נשארה באופוזיציה לאחר שיו"ר הליכוד ביבי נתניהו הוזמן להרכיב את הממשלה לאור המלצת נציגי הסיעות.

כיום, מעודדת מהסקרים, אך למודת המציאות הפוליטית הסבוכה ומלאת ההפתעות בארצנו, היא פועלת במרץ כדי לייצר אלטרנטיבה לשלטון הקיים. "הפעם אנחנו מציעים גם וגם, גם גבר וגם אישה, זוגיות בה אנחנו עובדים בצורה חברית ומשתפת", לבני מתארת את שיתוף הפעולה שנרקם בין מפלגת העבודה ומפלגת התנועה, ומתנערת מכל מי שחושש לתת לה את ההזדמנות להוביל את המדינה, בשל עניין מגדרי.

"רגשות אמהיים הם דבר טוב, הייתי רוצה שאדם ששולח חיילים לקרב יחשוב על הילדים שלו. לא במובן הפרסונלי אלא בהבנה, איזה נכס ילד הוא להוריו. אבל נכון שצריכים להגן על מדינת ישראל וקיבלתי כבר החלטות קשות, ביניהן מלחמה אחת, שני מבצעים גדולים ופעולות סודיות".

"תפיסת הביטחון שלי רחבה יותר מהתפיסה הצבאית מאחר וכבר הייתי בקבינט כ"כ הרבה שנים וקיבלתי הרבה החלטות קשות. רק באחרון היו לי יותר שעות קבינט מאשר לכל אחד אחר - כולל נתניהו - ברמת קבלת החלטות מבצעיות".

התחושה היא שאנחנו כן בחברה שובינסטית.

"אלו שמסתכלים כך על הדברים, אני לא מעריכה אותם, הם נראים לי קטנים וחסרי ביטחון. זה מצער אותי שיש נשים שחושבות שאנחנו לא יכולות - ולהן הייתי רוצה לומר שאנחנו כן יכולות ומקבלות את ההחלטות טוב יותר, אני אומרת את זה מניסיון".

את המירוץ אחר קולות שכולל אינספור חוגי בית, מפגשים בברים עם צעירים, הרצאות ופגישות עם הרחוב הישראלי היא עצרה לרגע לטובת צילומים לשער "לאשה" שנערכו בסטודיו של הצלם עדו לביא.

אחרי מדידות, איפור וסטיילינג היא התמסרה למצלמה אבל לא לתוכנת הפוטושופ. "אנחנו חיים בעולם של דימויים וכולן חסרות פגמים. כולנו רוצות להיראות צרות היקפים ובלי קמטים, אבל אני מאמינה בדבר האמיתי. אני לא מושלמת וזכותו של הציבור לראות את זה".

  • בגיליון "לאשה" השבוע, אורנה ננר פגשה את ציפי לבני לראיון מרתק, בו ענתה גם לשאלות שהציגו לה גולשי "לאשה" בפייסבוק