לפני פחות משנה חן אמסלם הייתה שחקנית צעירה, שקיבלה הזדמנות ראשונה לפרוץ בזכות ליהוק לסדרה "זגורי אימפריה".

מאז, לא רק שהסדרה הפכה מדוברת, אלא גם היא עצמה, כשמלבד התפקיד הראשי של אבישג (שוגי) זגורי, המשיכה לגרוף תפקידים נוספים בזה אחר זה: מככבת בעונה השניה שעלתה לפני כחודש למסך, משחקת בקאמרי במחזמר "שיער" לצד עוז זהבי ודן שפירא, ותשחק בעונה השנייה של הסדרה "פצועים בראש".

אל צילומי שער "לאשה", השני שלה, מאז פרצה לתודעת הקהל, היא הגיעה עם גרון ניחר אחרי רצף של הופעות מדי ערב - ולא הפגינה גינונים של כוכבת שההצלחה עלתה לה לראש. "פתאום כבר שנה, אני מרגישה שבכל יום יש לי יומולדת, עד כדי כך שביומולדת שלי לא הרגשתי מיוחדת, כי אני מקבלת אהבה, חיבוקים ופירגון בכל יום", היא מספרת על התגובות החמות שמקבלת ברחוב.

במשחק אסוציאציות אל מול המצלמה היא שיתפה על היחסים עם בן הזוג מאור זגורי, מתי היא תרצה להתחתן, על סקס, אהבה, במה והיעד הבא שהיא מתכננת לכבוש.

  • במגזין המודפס דינה חלוץ ליקטה שאלות ממשפחות זגורי ברחבי הארץ והציגה אותן לחן, את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון השבוע, לפניכם טעימה קטנה:

סימה זגורי: מתי החלטת שאת רוצה להיות שחקנית?

"מיום שאני זוכרת את עצמי. בגיל שלוש עמדתי על השולחן בסלון והכרחתי את כולם לראות את ההופעות שלי, ומכיתה א' רקדתי במשך 12 שנה בלהקת המחול 'הורה עפולה'. הכוריאוגרף ברי אבידן הפך אותנו לצבא קטן, ושם למדתי מהי מקצוענות. במקביל שרתי בחבורת נוער ולמדתי בתיכון לאמנויות, למרות שכל החברות שלי הלכו לתיכון למדעים. כל עפולה הכירה אותי. היו קוראים לי בבית הספר 'סלב'. כשבאו אלינו מהאופרה במסגרת פרויקט 'אופרה בפריפריה', ונתנו לי לשחק איתם בתפקיד ראשי, הבנתי שכנראה יש בי משהו מעבר".

ומתי הבנת שכל הסדרה על הכתפיים שלך?

"כשהגעתי להקראה באולפני הרצליה וראיתי את כל השחקנים שהערצתי. אמרתי לעצמי 'אמא'לה, איזה בושות, תכף יעלו על זה שאני בכלל לא קשורה'. תוך כדי הקראה שמתי לב שכולם מסתמסים ביניהם, חשבתי בלב 'זה עליי, תיכף מעיפים אותי, ועוד אחרי שכבר סיפרתי לכולם'. בהפסקה רני הלך לקראתי וחשבתי לעצמי 'הנה, הוא בא להגיד לי ללכת', ואז הוא אמר: 'חן, הם עפים עלייך'. כמעט התעלפתי שם".

גבי זגורי: מה התרומה של אבישג לסטריאוטיפ של הפרחה המרוקאית?

"אני בכלל לא חושבת שאבישג היא פרחה במובן המקובל ובכלל, פרחה זה רעיון גזעני. פרחה זה פרח במרוקאית, אישה שמחה שטוב לה. מלא בנות אומרות לי שהן היו רוצות להיות חזקות כמו שוגי, והרבה הורים מתגאים בפניי שהבת שלהם היא 'בול שוגי'. יש בה אומץ ואמת שגורמים לצופים להתאהב בה. מאור (בן זוגה של חן ויוצר הסדרה) המציא דמות מורכבת, עגולה ובעלת חסרונות ויתרונות: הנסיכה של הבית שפותחת פה גדול על כולם בלי מעצורים, וגם בחורה סופר־אינטליגנטית שעומדת על שלה. הלוואי שהיה לי קצת מהאומץ שלה.

חיים זגורי: הפכת לכוכבת. איך הרגשת כשהתחילו לזהות אותך ברחוב?

"הפעם הראשונה שזיהו אותי הייתה אחרי שידור הפרק הראשון. הלכתי עם מאור למתחם התחנה בתל אביב ומישהי ניגשה אלינו ואמרה לי 'אני מתה עלייך, את גדולה'. כל כך התרגשתי, אבל היא הייתה נבוכה מאוד ואמרה: 'טוב, אני לא אציק לכם'. אחרי שהיא הלכה התבאסתי שהיא לא ביקשה להצטלם איתי, כי הייתי עוד נורא מרוגשת מכל מה שקורה סביבי. במשך שבועות קמתי כל בוקר עם דפיקות לב מרוב התרגשות, הסתובבתי עם פרפרים בבטן ולא רק בגלל מאור".

מאיר זגורי: איך התחיל הרומן עם מאור זגורי?

"מאיר, לא קראת את כל הכתבות, כפרה? הרומן שלנו התחיל חודש אחרי שהתחילו הצילומים. אני מודה שסימנתי אותו, חשבתי שהוא חתיך וכריזמטי, ואמרתי לעצמי 'אמא'לה, מה זה הדבר הזה? הוא נסיך עולמות'. אבל הוא היה תפוס אז, אז לא חשבתי בכלל בכיוון. כשהוא נפרד מחברה שלו, עשיתי לו קצת עיניים והאמת היא שגם הוא פלירטט. הוא הזמין אותי להצגה, וידעתי שזה לא בשביל ההשכלה התיאטרלית שלי, אלא דייט לכל דבר. אמא שלי אמרה לי 'תיזהרי, מה יהיה אם זה לא ילך?' אבל ידעתי שזה האחד שלי".

  • הראיון המלא עם חן אמסלם נמצא בעמוד 32 בגיליון החדש שלנו