היא בת 22, מייצגת את היופי הלטיני ומהלילה היא מיס יוניברס החדשה, שנבחרה מתוך 88 מלכות יופי: פאולינה וגה מקולומביה.

מיס קולומביה מגיעה ממשפחה של כשרונות, סבא שלה היה זמר טנור מפורסם מאוד (גטסון וגה). סבתא שלה, אלווירה קסטילו, היתה מיס אטלנטיקו ומלכת היופי של קולומביה ב-1953.

גם הסבתא היתה מיס קולומביה. וגה (צילום: ריק מאיירס)
גם הסבתא היתה מיס קולומביה. וגה (צילום: ריק מאיירס)

פאולינה עצמה היא סטודנטית למנהל עסקים בבוגוטה. היא התחילה לדגמן בגיל 8 והניסיון הרב שלה מול מצלמה בלט גם בתחרות. היא מתראיינת בנינוחות בספרדית, כמובן, באנגלית וגם בצרפתית היא מסתדרת. בריאיון איתה סיפרה שהיא "ספונטנית, חולמנית וחברותית". המשתתפות האחרות בתחרות ראו אותה רוקדת במסדרונות, "אני אוהבת לרקוד, זאת התרפיה שלי".

יש לה משפחה גדולה ותומכת, החל מההורים (אביה קרדיולוג), דרך ששת האחים והאחיות וכלה בכלב, מתיאו. אולי היא תביא אותו איתה לדירת הפאר שלה בניו יורק, שעומדת להיות הבית שלה בשנה הקרובה.

>> עוד עדכונים בעמוד הפיסבוק של מלכות היופי

טקס מיס יוניברס הועבר בשידור טלוויזיוני ממיאמי, פלורידה, למיליוני צופים ברחבי העולם. זו השנה ה-63 של הטקס והכל תיקתק כמו שעון: השופטים, השלבים השונים בתחרות, הכוריאוגרפיה.

כמה קרדיטים, כדי להמחיש את מידת העושר והזוהר שהתחרות משדרת: בראש אירגון מיס יוניברס עומד הטייקון האמריקאי דונלד טרמפ. בין השופטים השנה היו הזמר הקובני-אמריקני זוכה הגראמי אמיליו אסטפן, עתונאית האופנה נינה גרסייה, גולש הסקייטבורד האקסטרימי רוב דירדק (שגם שיחק בקולנוע) ושחקן הבייסבול ג'יאנקרלו סטנטון, שהתפרסם לאחרונה כספורטאי עם החוזה היקר ביותר בעולם - 325 מיליון דולר ל-13 שנים (ובכל זאת הוא פינה כמה שעות מזמנו היקר כל כך כדי לראיין מלכות יופי מכל העולם).

פאולינה וגה הוכתרה בידי מיס יוניברס 2013 (שהכהונה שלה גלשה לתחילת 2015), גבריאלה איסלר מוונצואלה. איסלר, כמעט בת 27, בילתה את השנה החולפת בטיסות בלתי פוסקות בעולם, מגייסת כספים למטרות הומניטריות אבל לא מוותרת על מקום בשורה הראשונה באירועי אופנה נחשקים. "אני מחכה לחזור להיות פשוט גבי", אמרה בחיוך צחור ומושלם.

דורון מטלון, נערת ישראל, ייצגה את היופי המקומי בצורה הטובה ביותר. האינטליגנציה והחברותיות שלה כבשו את ליבן של המשתתפות האחרות. היא התמודדה היטב עם תקרית פוליטית מביכה עם נציגת לבנון ונתנה ביטוי לסולידריות הישראלית עם קורבנות הטרור בצרפת. גם מהריאיונות עם השופטים היא יצאה בתחושה טובה: "לא התיימרתי לזכות אלא לייצג את המדינה שלי הכי טוב שאפשר וליהנות מחוויה בלתי נשכחת", אמרה בסוף הערב. עשית את זה בגדול.

לא עלתה לשלבים המתקדמים. נערת ישראל דורון מטלון (צילום: דרן דקר)
לא עלתה לשלבים המתקדמים. נערת ישראל דורון מטלון (צילום: דרן דקר)

אורזת את הביקיני וחוזרת לישראל. מטלון (צילום: דרן דקר)
אורזת את הביקיני וחוזרת לישראל. מטלון (צילום: דרן דקר)

___________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד במלכות היופי: