משהו משתנה בתחרות מיס עולם – אחרי 63 שנים שנים של תחרות הודיעה יו"ר אירגון מיס עולם, ג'וליה מורלי, שתת התחרות של המועמדות בביקיני תתבטל.

"אני באמת לא רוצה ולא צריכה לראות נשים צועדות הלוך ושוב בבגדי ים. זה לא עושה שום דבר טוב למועמדות או לנו", אמרה מורלי למגזין ELLE עם תום התחרות בשבוע שעבר.

עוד חדשות? היכנסו לדף שלנו בפייסבוק!

מה הקשר בין ביקיני לדיבייט?

תחרות מיס עולם כוללת תת תחרויות מקדימות, שבהן המועמדות צוברות ניקוד: המשתתפות נבחנות בראיון אישי, פרויקט חברתי, פעילות ברשתות חברתיות, כשרונות אמנותיים, פעילות ספורטיבית ודוגמנות. השנה הם אפילו קיימו דיבייט (דיון לפי כללים קבועים). החלק של צילומים בביקיני כמעט לא משתלב בתחומים האחרים.

הפוקוס עובר לפעילות הומניטרית

במהלך השנים שבהן מורלי נותנת את הטון בתחרות מיס עולם, היא הכניסה הרבה שינויים לתחרות כדי להעביר את הדגש ממראה חיצוני בלבד להתחשבות בנתונים עמוקים יותר. שלב תחרות בגדי הים כבר לא משודר בטלוויזיה מזה שנים. ובכל זאת, לוותר עליו לגמרי זו אמירה יוצאת דופן.

ג'וליה מורלי. הגולשים (גולשות?) תמכו (מתוך missworld.com)
ג'וליה מורלי. הגולשים (גולשות?) תמכו (מתוך missworld.com)

הגישה הזו באה לידי ביטוי גם בטקס מיס עולם האחרון. כבוד גדול ניתן שם למיס עולם לשעבר איישוורי ריי בצ'אן מהודו, שחקנית בת 41, שבמקביל לקריירה בבוליווד היא עוסקת בפעילות הומינטרית ענפה. "איישוורי מגלמת את הרוח של מיס עולם", אמרה מורלי. פרוייקט "יופי עם מטרה", שמורלי מובילה כבר שנים רבות, גייס מיליוני דולרים למטרות צדקה.

מיס עולם 2014: מובילה פרוייקט חברתי לנערות בדרא"פ

גם הזוכה בתחרות השנה, רולאן שטראוס מדרום אפריקה, היא אשה אינטליגנטית ורהוטה (סטודנטית לרפואה). היא קיבלה ניקוד גבוה בתחרות הפעילות החברתית, בזכות פרוייקט שהיא מובילה לחינוך מיני לנערות ומניעת נשירה שלהן מבית הספר בארצה.

ההצהרה של מורלי מקבלת תמיכה ברשתות החברתיות ובבלוגים. "לא מפתיע שדווקא תחרות יופי שמנוהלת בידי אישה עוברת שינוי כזה", כתבו כמה גולשים, "אם תחרות מנסה להעביר מסר שנשים צריכות להיות מוכשרות ואינטליגנטיות, בשביל מה לשפוט אותן על מראה התחת שלהן?"

__________________________________________________________________________________________________________

עוד כתבות באתר תחרות מלכת היופי: