חני פרי

בת 62, נשואה ואם לשלושה, תושבת תל אביב. דוגמנית העל הבינלאומית הראשונה של ישראל, מנהלת שיווק בתחום הקוסמטיקה והאיפור.

ספירת מלאי: ניתוח 'מיני פייס ליפט', ניתוח עפעפיים, הזרקות בוטוקס, פילינג של חומצה היאלורונית.

חני פרי אחרי (צילום: דפנה קפלן)
חני פרי אחרי (צילום: דפנה קפלן)

מה הדבר הראשון שניתחת?

"לפני 24 שנה עשיתי הגדלת חזה אצל ד"ר עמירם בורנשטיין. לאחר שהנקתי שלושה ילדים החזה קצת התרוקן והחלטתי להחזיר אותו למצב שלפני הלידות. באותה תקופה התראיינתי בכל הערוצים על הניתוח, משום שהייתי בין הראשונות שעשו אותו. אנשים צריכים להבין את הפסיכולוגיה של אישה אחרי הריונות. גברים מקבלים את התינוק מוכן, אנחנו הסובלות. בגיל 60 ביקשתי מהרופא שלי להחליף לי את השתלים למשהו קטן יותר. קאפ סי היה בשבילי יותר מדי יחסית לגודל שלי".

באיזו תדירות את מתחזקת את עצמך?

"מגיל 48 עד גיל 60 תחזקתי את הפנים בבוטוקס ונעזרתי בפילינג חומצה היאלורונית. בגיל 60 החלטתי שהגיע הזמן לעשות 'מיני פייס ליפט' באזור שמהאוזן ועד הצוואר. אחרי שראיתי ניתוחים לא מוצלחים שבהן נשים עברו שינוי ונראו מתוחות מדי, היה לי חשוב שלא ירגישו שעברתי ניתוח ושההבעה לא תשתנה".

"הטכנולוגיה החדשה מאפשרת לתפור את השריר למקום, וכך מנתחים פלסטיים מרימים את ה'נפילות' של הפנים. לכן הניתוחים היום פחות נראים לעין, וגם החתך נעשה בקו האוזן ויורד אל מתחת לתנוך ומאחוריו. את הניתוח עשה לי ד"ר קליין ואת התפירה שאחריו עשתה 'רוקמת התחרה', ד"ר ליאורה הולנדר, אז שותפתו והיום בעלת קליניקה עצמאית".

איך את מחליטה שהגיעה השעה לעשות משהו?

"חיכיתי עד גיל 60 עם ה'מיני פייס ליפט' ועם ניתוח העפעפיים משום שלדעתי זה הגיל לניתוחים כאלה, אלא אם בגיל 45 הצוואר שלך מקומט ופנייך נפולות. ככל שאת מתבגרת יש צניחה, אין מה לעשות, זה כוחו של הטבע. ההחלטה התחזקה כאשר בשלב מסוים הצוואר לא נראה כמו הפנים, שאותן הקפדתי לתחזק בזריקות (בוטוקס)".

האם כל קמטוט צריך למות?

"לדעתי צריך להשאיר כמה. בגיל 60 את לא יכולה להיראות בת 40, זה נוגד את הטבע, ואישה צריכה להיראות בגיל שלה ולא מוגזמת. ותאמיני לי, אני רואה סביבי נשים עם עצמות לחיים מודגשות, שפתיים מנופחות, בלי פרופורציה. אני מקפידה לשמור על גבול האמצע".

האם את רואה את עצמך מפסיקה יום אחד?

"ממש לא. אנחנו בעידן כזה שאם אפשר לשפר, אין סיבה שלא. כמובן שלא אעבור את הגבול. אני לא אעשה שום דבר שייראה מעושה, אבל כיוון שכל החיים חייתי סביב היופי והאסתטיקה, אני רוצה לשמר את המראה שלי. אני נתקלת בנשים בגילי שנראות כמו אמא שלי ואני שואלת, למה? הרי אפשר להיראות אחרת".

כמה כסף היית מוכנה להוציא לשיפור המראה שלך?

"לא יותר ממה שאני באמת צריכה. אם היה לי תקציב בלתי מוגבל, לא הייתי משקיעה אותו בעצמי. הייתי משתמשת בכסף לקנות דירות לילדים שלי".

האם ניתוח פלסטי קטן עושה שינוי גדול?

"אם הניתוח מצליח הוא עושה שינוי גדול מבחינה נפשית. זה לא שאין לי ביטחון עצמי, אבל ניתוח יכול להוסיף לך עוד ביטחון עצמי. הרי כשאת נראית טוב, את מרגישה טוב".

מה הניתוח הבא?

"נכון לעכשיו, מיציתי. אני אחזור בקרוב לעשות ספורט, לאחר שלוש שנים שבהן לא יכולתי להתעמל יותר מדי בגלל ששברתי את הרגל. הבת שלי למדה אימון כושר ב'ווינגייט' והיא תאמן אותי, ואני ארד את ששת הקילוגרמים שעליתי. הספורט הוא הניתוח שלי".

ניתוחים ושיפוצים זה עניין ממכר?

"יש גבול דק מאוד בין התמכרות לשיפורים סבירים, וכאשר חוצים אותו עלולים להתמכר. מי שיש לה קצת 'שריטה', עשויה להתמכר לזה. אני מבינה שבגיל 60 זה לא עובד, הניסיון להיראות צעירה מהגיל הביולוגי שלך. אני נראית טוב לגילי, מבלי להשתחצן או להישמע מתנשאת. אני מאושרת ממה שיש לי ושמחה בחלקי".

האם יש ניתוח שאין לך אומץ לעשות?

"לא. מה שרציתי לעשות – ניתחתי".

בריז'יט וזנה

בתחילת ה־50 לחייה, נשואה בשלישית ואם לשלושה, תושבת נתניה. כוכבת "מעושרות" (ערוץ 10), מעצבת שיער, לשעבר בעלת מספרה מהגדולות בוואלי של לוס אנג'לס.

ספירת מלאי: 15 ניתוחי אף, ניתוחי עפעפיים, זריקות בוטוקס בפנים, שלוש הגדלות חזה, כולל הרמת חזה.

מה הדבר הראשון שניתחת?

"כשהגעתי לארה"ב בגיל 27 רציתי לעשות שינוי ובחרתי באף שלי להיות 'הקורבן'. הייתי בחורה רזה והאף שלי לא היה גדול ושמן או עם עצמות בולטות, אבל רציתי אותו בצורה מסוימת, כמו האף של מייקל ג'קסון לאחר הניתוח הראשון שלו. אחרי הניתוח לא הייתי מרוצה, קיפצתי מרופא לרופא ברחבי ארה"ב, שם אין דבר כזה אי אפשר ואין הגבלה. עשיתי 15 ניתוחים באף, אפילו הטיסו עבורי פעם חתיכת סחוס במיוחד מסאן דייגו באמצע הלילה. עכשיו צצה בעיה: מרוב הניתוחים שעשיתי קשה לי לנשום, בגלל נפילת סחוס".

באיזו תדירות את מתחזקת את עצמך?

"המראה לא משקרת ומה שהיא אומרת, זה מה שאני עושה. לכל הנשים יש מראה אחת לפחות. אני יכולה להסתפק בחמש פעמים בשנה ועושה עשר פעמים".

איך את מחליטה שהגיעה השעה לעשות משהו?

"פשוט מאוד: מסתכלת על עצמי במראה. היות שאני ספרית במקצועי המראה היא החברה הכי טובה שלי, לא בעלי ולא חברים. אני מושפעת רק מעצמי ומהמראה, והיא לא משקרת לי בשום זווית".

האם כל קמטוט צריך להיעלם מבחינתך?

"לדעתי כן. זה מי שאני, אין לזה שום קשר עם הגיל. זו תחושת האסתטיקה האישית של כל אחת מאיתנו. אם יש לי חמישה קמטוטים, לא אוריד רק שניים מהם".

האם את רואה את עצמך מפסיקה יום אחד?

"שאלה קשה, כי אני כזאת אובססיבית על עצמי. אני שומרת מצוות ורואה את עצמי בעתיד חוזרת בתשובה, לכן יש סיכוי שיום אחד אני אפסיק, כהקרבה העצמית שלי מבחינה דתית. אגב, בדת אין הגבלה, אבל מכיוון שעשיתי כבר יותר מדי, אולי אתן מנוחה גם לגוף וגם לנפש, שקשורים זה בזה".

כמה כסף היית מוכנה להוציא לשיפור המראה שלך?

"הוצאתי המון כסף אצל הרופאים הכי טובים. אם היית נותנת לי היום סכום בלתי מוגבל, הייתי מתקנת את הטבור, שהוא הדבר האחרון שאני עוד רוצה לשפר, ומחלקת כסף לאנשים שאובססיביים לעשות שינויים בעצמם ואין להם כסף לעשות את זה".

האם ניתוח פלסטי קטן עושה שינוי גדול?

"זאת הרגשה שאי אפשר לתאר אותה. זה כמו שאני כבר סקרנית לראות איך יהיה בעולם הבא. את רוצה לדעת איך זה ייראה ומה תרגישי".

האם את חוסכת כסף לזה?

"לא, אני עושה הכל בצורה ספונטנית. כשאני רוצה משהו הוא יכול לקרות מהרגע להרגע, אפילו באמצע הלילה".

מה הניתוח הבא?

"בטבור שלי יש טיפה נפילה כתוצאה מכך שהיה לי שם פעם עגיל (פירסינג). הוא כבר לא במיטבו, אז טיפה מתיחה שם לא תזיק".

ניתוחים ושיפוצים זה עניין ממכר?

"לגמרי! ניתוחים הם דבר ממכר, אבל עדיין אסור לאבד את שפיות הדעת".

האם יש ניתוח שאין לך אומץ לעשות?

"אין דבר כזה. גרתי 25 שנה במרחק עשר דקות מהוליווד אבל אני לא מושפעת מהאלילים שראיתי מסביב כי בעיניי, שם אתה נופל. אתה בוחר להיראות 'כמו', ולזה אין סוף. לי, תודה לאל, לא היה את זה אף פעם. בסך הכל רציתי לשפר את בריזיט, בדמות של פארה פוסט הצעירה".

איריס בר־און

בת 59, בזוגיות ואם לארבעה בנים, תושבת כפר סבא. יועצת זוגית, אישית ומינית, מנחת תוכנית רדיו ברדיוס (100FM), בעלת מופע חדש "מין אהבה שכזו" וממייסדי ארגון "אדם לאדם" המעניק סיוע נקודתי למשפחות במצוקה.

ספירת מלאי: ניתוח אף, הקטנת חזה, הרמת עפעפיים, זריקות בוטוקס וטיפולי פנים ייחודיים עם אפקט אנטי־אייג'ינג בחברת HL.

איריס בר-און אחרי (צילום: דפנה קפלן)
איריס בר-און אחרי (צילום: דפנה קפלן)

מה הדבר הראשון שניתחת?

"האף היה הראשון, לפני הרבה שנים".

באיזו תדירות את מתחזקת את עצמך?

"בוטוקס כל חצי שנה, טיפולי פנים אנטי אייג'ינג מדי חודשיים".

איך את מחליטה שהגיעה השעה לעשות משהו?

"כשהסנטר הכפול מידלדל, העין קורסת והבולדוג מגיע, אני מבינה שזה לא סימן לעייפות אלא לכך שהגרביטציה מושכת את הפנים למטה. וכשיש שקיות שומניות מתחת לעין זה מזכיר את הדודות משנות ה־40, כשבגיל 50 נראו בנות 80".

האם כל קמטוט צריך למות?

"ממש לא! המטרה היא לא להיראות בת 18, יש קמטי הבעה שהם יפים ואנושיים. אני מאוד מפויסת עם הגיל שלי ובאג'נדה שלי אישה צריכה להיראות אסתטי. היה לי מטופל שלא הייתה לו שפה עליונה ושום בחורה לא רצתה להתנשק איתו. הוא הלך לפסיכולוגים קרוב לעשר שנים. שלחתי אותו לפלסטיקאי והוא סידר לו את השפה העליונה. היום הוא נשוי. לפעמים התערבות כזאת מצילה אנשים".

האם את רואה את עצמך מפסיקה יום אחד?

"כל עוד אהיה בריאה, תמיד אתחזק את עצמי. אני הולכת לטיפולי קוסמטיקה, משתמשת בתכשירים, עושה דיקור יפני. אני משמרת ועוסקת במניעה, זו דרך חיים".

כמה כסף היית מוכנה להוציא לשיפור המראה שלך?

"בואי נאמר שהייתי מוותרת על חו"ל, בגדים ותכשיטים כדי שאקום בבוקר ואוהב את מה שאני רואה. ואני מדגישה: שאני אוהב, ולא אחרים. בעיניי, אישה צריכה לטפח את עצמה, אחרת היא משאירה כסף לאשתו השנייה של בעלה... כשאישה אוהבת את עצמה היא אמא ורעייה יותר טובה, ואפילו אוהבת יותר סקס".

האם ניתוח פלסטי עושה שינוי גדול?

"ניתוח פלסטי לא הופך אותך לבת 20, אך מרענן את המראה שלך ומשפר את ההרגשה. אני מופיעה המון שנים מול אנשים ומניחה שלו הייתי חסרת שיניים, מקומטת ובעלת מראה זעוף, זה בוודאי היה משפיע על העבודה שלי ועל הנוכחות שלי בתוכניות טלוויזיה. ניתוח הוא לא תחליף לביטחון עצמי, אך יכול לשפר את הדימוי העצמי. כמובן שום ניתוח אינו תחליף לטיפול רגשי או זוגי".

האם את חוסכת כסף לזה?

"לא, אני פשוט מחלקת את ההוצאה ל־50 תשלומים".

מה הניתוח הבא?

"קודם כל תהיה דיאטה, ואחר כך אעצב את מה שיקרוס".

ניתוחים ושיפוצים זה עניין ממכר?

"ניתוחים עשויים להיות ממכרים אצל מי שיש לה אובססיה בכל הקשור למראה שלה. אני ממש לא שם".

האם יש ניתוח שאין לך אומץ לעשות?

"ניתוח מתיחת בטן. ראיתי תוצאות מדהימות על חברות שלי, אבל אני קצת חוששת מהכאבים. את יודעת מה, אולי, אם לא אסבול את הגוף שלי, אני עוד אעשה את זה".

רונית זכאי

בת 59, נשואה, אם לשתיים וסבתא לשניים, תושבת תל אביב. שותפה לצד בעלה במשרד "מיכה זכאי" לשמאות מקרקעין, רכב ורכוש.

ספירת מלאי: ניתוח להרמת עפעפיים עליונים ותיקון עפעפיים תחתונים, ניתוח צוואר, הזרקות בוטוקס במצח ובצידי העיניים, מילוי חומצה היאלורונית בחריצי הפה, פילינג כימי בינוני בפנים.

רונית זכאי אחרי (צילום: דפנה קפלן)
רונית זכאי אחרי (צילום: דפנה קפלן)

מה הדבר הראשון שניתחת?

"ניתוח להרמת עפעפיים וניתוח צוואר אצל ד"ר ליאורה הולנדר. רציתי להיראות כמו שנראיתי בעבר. אני מבינה שאי אפשר להחזיר את הגלגל לגמרי לאחור, אבל הניתוח נראה מאוד טבעי. לדעתי הוא הוריד לי עשרים שנה מהחיים".

באיזו תדירות את מתחזקת את עצמך?

"אחת לשמונה חודשים אני מגיעה להזרקות, בעיקר של בוטוקס במצח ובאזור הפה. לפני כשנתיים עשיתי פילינג כימי בינוני, העור מתקלף, מתחדש, ומעור צהבהב ואפרורי הוא הופך לרענן ובריא יותר. היום הרפואה מתקדמת, אנשים חיים עד גיל 90 בזכותה, אז למה לא לנצל את פלאי הטכנולוגיה? אני קוראת באינטרנט על כל החידושים, ומרגישה שאפשר לנסות כל מיני טיפולים חדשים".

איך את מחליטה שהגיעה השעה לעשות משהו?

"אני לא צמודה למראה ולא מתעסקת בזה. החלטה כזאת היא תהליך מתהווה, ולרוב אני לא מתייעצת עם אנשים סביבי. אני עושה את הדברים בשביל עצמי".

האם כל קמטוט צריך למות?

"אם אפשר, אבל אני לא אובססיבית. אני בעד ניצול הקידמה לשיפור, אבל ברור שבגיל 59 אני לא איראה כמו בת 16, זה פאתטי. אבל אם אפשר להוריד עשור, למה לא?"

האם את רואה את עצמך מפסיקה יום אחד?

"אני לא רואה את עצמי מזניחה את המראה שלי, חשוב לי להיראות טוב. היום כשאני הולכת עם הנכדים שלי, אנשים חושבים שאני האמא, משום שאני נראית להם בת ארבעים פלוס. באותה מידה אני גם מתחזקת את הגוף שלי: עושה פעמיים בשבוע פילאטיס, רצה, ומשתדלת לא להפריז באכילה. אני חושבת שזה מעגל קסמים כזה, שבו אם אתה משקיע אתה גם נראה טוב וגם מרגיש טוב. ומה שאת מרגישה זה מה שאת מקרינה החוצה".

כמה כסף היית מוכנה להוציא לשיפור המראה שלך?

"את כל הכסף שבעולם".

האם ניתוח פלסטי קטן עושה שינוי גדול?

"ניתוח פלסטי עושה שינוי ענק במראה ובביטחון העצמי. אני לא פחדתי ללכת לניתוחים שעשיתי, האמנתי ברופאה שלי. היום אני מסתכלת במראה ורואה את מה שאני רוצה לראות".

האם יש פרוצדורה שעשית ואת מתחרטת עליה?

"לא".

האם את חוסכת כסף לזה?

"זה נכון שאני חושבת על הניתוח לפני הפרוצדורה עצמה, אבל בסופו של דבר אני לא חוסכת והניתוח נעשה די ספונטני".

מה הניתוח הבא?

"בינתיים אני די מרוצה מעצמי. יכול להיות שאם אצטרך אעשה שינוי פה ושם, אולי מתיחת בטן או הרמת חזה".

ניתוחים ושיפוצים זה עניין ממכר?

"יש בזה משהו, כי את עושה דבר אחד ואומרת 'אוי זה כל כך יפה, ולמה שלא אעשה עוד משהו?' כשסבתא שלי הייתה מורחת לק אדום זה היה 'וואו', כי היא אפילו לא הייתה מתאפרת. היום אנחנו בעידן אחר. לפני שלושים שנה דיברו על ניתוח החלפת כבד וזה נראה מעולם הדמיון, ובעיניי ניתוחים פלסטיים הם מאותה משפחה".

האם יש ניתוח שאין לך אומץ לעשות?

"אין דבר כזה. אני לא נרתעת מצלקות קטנות ונסתרות, הן מגלידות עם הזמן ויש איפור שיכול לטשטש הכל. אם בא לי, אני פשוט עושה ולא חושבת על זה יותר מדי. גם לא אכפת לי מה יגידו".

אריאלה בלכנר

בת 60, גרושה ואם לשלושה, תושבת כפר סבא. ציירת ואמנית.

ספירת מלאי: ניתוח צוואר, הרמת עפעפיים, פילינג כימי בינוני, זריקות בוטוקס ומילוי בחריצי הלחיים.

אריאלה בלכנר: הניתוחים היו אימפולסיביים (צילום: דפנה קפלן)
אריאלה בלכנר: הניתוחים היו אימפולסיביים (צילום: דפנה קפלן)

מה הדבר הראשון שניתחת?

"תמיד הייתי יפה, אבל הגיל עושה את שלו ובכל פעם שהסתכלתי בראי ראיתי את הסימנים, בעיקר באזור הצוואר. חשבתי שאם הצוואר יעלה קצת למעלה, איראה מאוד טוב. ואז החלטתי לעשות גם הרמת עפעפיים והזרקות".

באיזו תדירות את מתחזקת את עצמך?

"לפני הניתוחים האלה עשיתי קצת זריקות בוטוקס סביב העיניים".

איך את מחליטה שהגיעה השעה לעשות משהו?

"יום אחד שמתי לב שהפסיקו לסובב אחריי את הראש כשאני נכנסת לחדר. התגעגעתי לתחושה הזאת ואמרתי לעצמי שאני רוצה להרגיש שוב את הנשיות שאבדה".

האם כל קמטוט צריך למות?

"לא. יש נשים צעירות שלמרות קמטוטים עדיין נראות צעירות בגלל מתיחת הפנים הטבעית שלהן. מה שמבדיל בין אדם צעיר לבוגר זה לא רק הקמטים, אלא המבנה של הפנים ותחושת העור. לאדם צעיר יש מבנה יותר מוצק ועור יותר חלק וחי. אם הקמטוטים יפריעו לי אני בהחלט אתקן את המצב".

האם את רואה את עצמך מפסיקה יום אחד?

"כן, אבל יש לי עוד זמן לזה. אני לא אהיה ג'ואן ריברס, שמתה בת 81 ונראתה כמו ברבי".

כמה כסף היית מוכנה להוציא לשיפור המראה שלך?

"רק עשרה אחוז מכל מה שיש לי".

האם ניתוח פלסטי קטן עושה שינוי גדול?

"בהחלט. כמו שתיארתי לעצמי, הניתוח החזיר לי את הביטחון בנשיות שלי. כשאת מגיעה לגיל מסוים את מבינה שאת מה שאת. במספרים אני לא יכולה להילחם אבל בתופעות אחרות, אני כן יכולה".

האם את חוסכת כסף לזה?

"לא, הניתוחים היו אימפולסיביים".

מה הניתוח הבא?

"הלבנת שיניים. ואולי בעוד עשר שנים עוד ניתוח בפנים".

ניתוחים ושיפוצים זה עניין ממכר?

"יש בזה התמכרות, בהחלט, וכל אחת צריכה לראות עד כמה היא חזקה מול הפיתוי. אני עוד לא יודעת מה יקרה איתי בעתיד ובאיזה מקום בחיים אני אהיה. כרגע אין לי תשוקה לעוד".

האם יש ניתוח שאין לך אומץ לעשות?

"לא".