ארבע הזוכות בתארי יופי לא חשבו פעמים כשהזמינו אותן למשימה דיפלומטית למען ישראל. מיד הן נכנסו לנעלי עקב, הוסיפו חיוך מסביר פנים ובאו למלון ממילא בירושלים, לפגוש משלחת של מלכות יופי מארה"ב.

עוד עדכונים על היפות שלנו? היכנסו לפייסבוק

היוזמה היתה של הארגון הישראלי Face of Israel, שפועל לקידום תדמיתה של ישראל בחו"ל. מהצד הישראלי השתתפו מלכת היופי מור ממן, מלכת החן תמר סקורסירב, נערת היופי עשרה סשה שוטורוב ונערת ישראל דורון מטלון.

דורון, שמתכוננת לייצג את ישראל בתחרות מיס יוניברס שתתקיים בעוד חודשיים, התחברה מאוד למשימה.

"זו מטרה חשובה מאוד: לתת לאנשים שמבקרים כאן חווייה טובה וחיובית על המקום ועל האנשים. אחר כך הם מפיצים את החווייה שלהם בעולם.

כבר יצא לי לפגוש בני נוער מחו"ל במשלחות ואני יודעת שיש כאלה שעוד מתפלאים שהם לא רואים גמלים בחלון... אז כשמביאים אורחות למלון פאר בירושלים ומפגישים אותן עם צעירות בגילן, זה ממש מוציא מהסטיגמות. אחת מהן באמת סיפרה לי שההורים שלה בכלל לא רצו שהיא תיסע".

מור ממן, מלכת היופי, הרגישה חיבור מיידי לאורחות: "הן שיתפו אותנו בחוויות שלהן, ברגשות. היה מרתק לראות בנות ממקום אחר בעולם ולגלות כמה אנחנו דומות". גם למור זו היתה הכנה לשליחות שלה, כנציגת ישראל בתחרות מיס עולם שתתקיים בחודש הבא בלונדון.

מה שלא דומה בין הישראליות לאמריקאיות הוא השירות בצה"ל: כשהן שמעו שמור היא חיילת בחיל האוויר, ההתלהבות גבלה בהערצה.

אם ארבע הזוכות בתארים הישראליות נראות בתמונות מאוד מיודדות, זה לא רק פוטו-אופ. הן באמת נמצאות בקשר קרוב שהפך לחברות. יומיים אחרי האירוע בירושלים הן שוב נפגשו. זה כבר נוהל: הן נאספות מקצות הארץ, מצפת ועד באר שבע, אצל דורון שגרה פחות או יותר באמצע (בבית אריה). למחרת הן יוצאות או מבלות יחד.

השבוע הן באו דווקא לעבוד: הן מצטלמות להפקה של חברת האיפור פופה מילאנו. התמונות יהיו כאן בקרוב. בינתיים, מי שנתקל במשלחת של מלכות יופי אמריקאית מתבקש להציג את הפנים היפות שלנו.

סשה שוטורוב ודורון מטלון (צילום: אבי חיון)
סשה שוטורוב ודורון מטלון (צילום: אבי חיון)

__________________________________________________________________________________________________________

עוד כתבות באתר תחרות מלכת היופי: