כל כך קל לצלול לתוך עיניה הגדולות של לירז דרור, המלאות בתום וטוב גם מבעד למצלמה. בענווה השמורה ליחידים היא משתפת אותנו בחייה, בהתנהלות המקצועית ובזוגיות המקסימה עם בעלה איציק, לצידו היא משתתפת בריאליטי "זוג מנצח VIP".

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

>>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG צפו בתמונות מאחורי הקלעים של הפקת הגיליון החדש, וקבלו הצצה לגיליונות הבאים

חליפת כלה: טל כחלון; שרשרת: ה. שטרן (צילום: עדו לביא)
חליפת כלה: טל כחלון; שרשרת: ה. שטרן (צילום: עדו לביא)

בגיל 14, כשהצטלמה להפקות אופנה לבושה בשמלות כלה, לירז דרור הרגישה "הזוי לגמרי". שכבות הקצפת הלבנות היו אז מבחינתה כמו כל שמלת ערב, "משהו שאני אחלום עליו ויום אחד יקרה". בשנה שעברה התחתנה וחוותה את הדבר האמיתי, וכעת זכתה למעין תזכורת ליום הגדול ההוא. בין השמלות בה הצטלמה לירז גם שלוש השמלות בהן נישאה. "זה היה קצת מוזר ללבוש שמלת כלה אחרי שהתחתנתי, אבל זה ריגש אותי", היא משחזרת.

החלפת שלוש שמלות כלה בערב אחד, יפה לך.

"החופה שלי הייתה בבית הכנסת הגדול באלנבי, אז הייתי צריכה שמלה עם שרוולים ארוכים. שמנו עליה מלא פרטי וינטג׳ והיא נראתה כמו שמלה מהאגדות. השמלה השנייה הייתה יותר 'שטיח אדום' והשלישית הייתה יותר מסיבתית".

התחתנת בגיל 22, צעירה.

"כן, אבל לא אמרתי לעצמי שבגלל שאני צעירה לא אעשה את זה. החודש נחגוג שמונה שנים ביחד. עברנו לגור יחד מיד אחרי התיכון וטעמנו מהכול מוקדם. זה היה הדבר הנכון".

בעלך, איציק פינטו, הוא גם אהבת נעורייך, הגבר הראשון בחייך, התרוממו הרבה גבות?

"שמעתי ביקורות מאנשים: 'לא בא לך לטעום משהו אחר?' וגם: 'נדבר בעוד חמש שנים, כשתהיי גרושה'. לאנשים תמיד יש מה להגיד. אבל האנשים שקרובים אלינו מאוד שמחו והתרגשו. החתונה היא סוג של חותמת, תעודה".

את התעודה הזאת תנסו לשדרג לתעודת הצטיינות מטעם הריאליטי "הזוג המנצח VIP", שעלה בטלוויזיה לאחרונה. שם יתחרו במיכל אמדורסקי, דנה רון, רון קופמן, מיכל גבריאלוב ובני זוגם. "זה לא קונספט של 'הזוג המושלם' אלא קשור להיכרות עם בן הזוג. אף זוג לא מושלם. עליות ומורדות הם הדבר הכי טבעי, אבל העניין הוא להתגבר על זה".

אין לך חשבון פייסבוק כי זה מרגיש לך מוגזם, אז מה גרם לך להשתתף בתוכנית שבוחנת את הזוגיות שלך מול כל המדינה?

"רציתי שאנשים יכירו אותי. שלא יסתכלו באיילון על שלט ויגידו 'איזו בחורה יפה', אלא שידעו יותר. הציעו לי להשתתף בכל מיני תוכניות ריאליטי ולא הסכמתי, ודווקא בסוג כזה של ריאליטי, כשאתה בא עם בן הזוג, זה המקום הכי חשוף. נכון שזאת תחרות ויש שם דברים שלא קורים ביומיום, אבל גם לראות איך אתה מתמודד במצבים האלה זה מגניב".

איך הרגשת בהתנהלות הזוגית מול המצלמות?

"לי היה יותר נוח, כי בעבודה שלי יש צורך לשתף. אני כל יומיים בארץ אחרת, מכירה אנשים וצריכה לשבור את הקרח, אבל הוא לא. זה לא היה פשוט, בייחוד במקומות רגישים, ואם יש אפילו התנגחות קלה, זה לא משהו שאת רוצה שאנשים יראו. אבל אמרתי שאם כבר, צריך להראות איך זה באמת. כשחשבתי על זה ככה, נהיה קל יותר לחשוף".

ומה למדת?

"זה חידד הרבה דברים. למדתי להעריך אותו יותר, את האינטרקציה שלו עם אנשים, עצם העובדה שהוא עשה איתי את זה, כי מבחינתו זה היה בהתחלה 'ביג נואו נואו'. אני מאוד מעריכה אותו שהוא עשה את המאמץ בשבילי".

תצפו בתוכנית על הספה ביחד, מחובקים?

"אני לא יודעת. יש לנו פחד מלראות את עצמנו על המסך. המשפחה הציעה לנו לראות יחד את הפרקים, ואיציק אמר: 'לא, לא, לא'... אבל זאת עוד קליפה שצריך לקלף. אני מאוד ביישנית והססנית".

ביישנית והססנית, אבל רוב הקמפיינים שלך הם בלבוש תחתון.

"אבל אין שום קשר. כמו ששחקנית נכנסת לדמות שהיא מגלמת, ככה אני מרגישה בצילומים".

בארץ את פרזנטורית של "קסטרו" וגם בזירת האופנה הבינלאומית את מצליחה קרוב לעשור. מאחורייך שערים ל"אל", ל"מקסים" ול"מארי קלייר" הצרפתיים. הצטלמת, בין היתר, לטרוסארדי, ניוואה, זארה, איב סן לורן, קרולינה הררה ומוסקינו. ובכל זאת, כשאת מדברת על עבודתך, יש לך כוכבים בעיניים.

"יש בזה הרבה דברים חלומיים. הכסף, האנשים היצירתיים שעובדים איתם, הסיפוק מכל שער או תמונה בעיתון. אני לא לוקחת את זה כמובן מאליו. כל שנה בפסח אני נשארת לחגוג את ליל הסדר עם המשפחה, וכשאני חוזרת לעבודה, אני מעריכה אותה הרבה יותר. זאת הרפתקה כיפית שיוצאים אליה כל יום. ביום שאפסיק להתרגש מזה, אפסיק לעשות את זה".

מה המינוסים?

"קשה לי להיפרד, אני מאוד רגישה. לא הייתה פעם אחת שלא בכיתי בשדה התעופה, גם אם אני טסה ליום. אבל בטח שאין לי על מה להתלונן".

עד כמה העבודה הזאת שדרגה את הסטייל האישי שלך?

"לא היה לי שום חוש אופנתי לפני. לא הסכמתי ללבוש ורוד או שמלות. עקבים? מי חשב על זה בכלל? אולי קרוקס. זה משהו שנרכש, אבל זה לא בדם שלי. בגדול אני אוהבת ללבוש קז׳ואל".

נולדת בקיבוץ וגדלת במושב, והיום את גרה במרכז העיר, בתוך מגדל, רחוק מהאדמה. זה לא מפריע לך?

"יש בי איזשהו געגוע לזה, נולדתי בקיבוץ רביבים, שסבא וסבתא שלי היו ממייסדיו, והשורשים שלי שם. אבל אני אוהבת שיש לי קצת מזה וקצת מזה, היה לי משעמם לחיות רק בקיבוץ או רק במושב או בעיר".

לפחות פעם בשבוע את בחו"ל. באילו מדינות את הכי אוהבת לשהות?

"אני נורא אוהבת את לונדון, כי תמיד כשאני שם אני מבקרת את המשפחה שלי (אמה הייתה מתנדבת שהגיעה לארץ מאנגליה, וכל הצד של משפחתה מתגורר שם). אני מאוד אוהבת את ניו יורק, פריז מאוד פסטורלית, ובברלין יש מוזיאונים מדהימים. בכל עיר אני מוצאת משהו שאני אוהבת. אבל מקום אחד? אני חייבת לבחור?".

ברור שלא.

"יש!".

  • סטיילינג: נועה נוז׳יק ל"סולו"
  • איפור: אסף באבו במוצרי מאק
  • שיער: לירז אגם במוצרי רמינגטון
  • ע.צלם: לירן מימון