יום אחרי שהוכתרה למלכת היופי, ייטאייש (טיטי) איינאו נראית סופר קול. זה למרות שהיא ישנה מעט מאוד ולמרות שהיא מעידה על עצמה שהיא בעננים. "רציתי לנצח", היא אומרת בכנות, "כשאת משתתפת בתחרות את חושבת על זה".

>>> בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק!

חיבוק מהאח יילק ודמעה של התרגשות (צילום: ששון משה)
חיבוק מהאח יילק ודמעה של התרגשות (צילום: ששון משה)

ההורים לא זכו ללוות את ייטאייש

אתמול נבחרה ייטאייש מבין 20 מועמדות לתואר מלכת היופי החדשה. הנינוחות שהפגינה כשענתה לשאלות השופטים היתה אמיתית: "נהניתי", היא אומרת, "היה כיף". אחרי ההכתרה הקיפו אותה בני משפחה נרגשים, אחיה יילק, סטודנט להנדסה, וקרובים נוספים.

שניים חסרו שם: אביה שנפטר כשהיתה בת שנתיים, ואמה שנפטרה כשייטאייש היתה כבת עשר.

לאחר פטירת אמה עלתה עם אחיה לישראל. "החלטנו לעלות לארץ הקודש בגלל שאנחנו יהודים", סיפרה כשנרשמה לתחרות. "העליה היתה די קשה: שפה חדשה, חברה מודרנית. מזל שהייתה לי חברה, נועה, שהתחברה אלי מההתחלה ועזרה לי. לא הייתי באולפן, זרקו אותי למים עמוקים וככה למדתי הכי טוב".

המורה המיתולוגית שלימדה אותה עברית כאשר היתה בכתה ז' ("היא היתה דמות מדהימה בשבילנו") התקשרה אליה אתמול בהתרגשות: "עשית חיל", אמרה לה, "תמיד ידעתי שתצליחי".

ייטאייש איינאו על הבמה. הפגינה נינוחות ובטחון (צילום: ששון משה)
ייטאייש איינאו על הבמה. הפגינה נינוחות ובטחון (צילום: ששון משה)

הכי גבוהה במשפחה של קטנים

ייטאייש (משמעות השם באמהרית: מבט אל העתיד) למדה בבית ספר רגיל ולא במסלול לעולים. בזמן הלימודים היתה פעילה מאוד בבית הספר, חברת מועצת התלמידים ומארגנת אירועים והצגות. כל הפעילות הזו הביאה אותה להופיע הרבה מול קהל ולגלות ש: 1. היא אוהבת את זה. 2. היא יפה.

"כשהייתי ילדה לא בדיוק נחשבתי יפה, נחשבתי יצור", היא מחייכת, "הייתי גבוהה במשפחה של קטנים. רק אחר כך נהייתי מודעת יותר למראה החיצוני שלי".

היא התגייסה לצבא, עברה קורס קצינות ושירתה שלוש שנים. בתפקידה האחרון היתה סמ"פ במשטרה הצבאית. "כריזמה ומנהיגות באות לי באופן טבעי", אמרה במהלך התחרות. היום היא בת 21, גרה בנתניה עם סבתה.

"הלוואי שאעשה שינוי בתפיסה לגבי דוגמניות כהות"

עוד כשנרשמה אמרה שחשוב לה לייצג את העדה, שהיא רואה בכך שליחות "לייצג את הגוונים השונים שיש בישראל. בארץ אין מספיק דוגמניות עם צבע עור כהה, הלוואי שבזכות התחרות אהיה דוגמנית מצליחה ואעשה שינוי בתפיסה לגבי דוגמניות כהות עור. אשמח להיות המנחה האתיופית הראשונה, טיירה בנקס הישראלית".

גם ביום שאחרי הזכייה היא מודעת לייחוד החשוב בכך שהיא הראשונה ממוצא אתיופי שנבחרת למלכת היופי. "המשפחה גאה בי שאני מייצגת את העדה, זה לא קרה אף פעם ואני עשיתי את זה".

בזמן שהיא מתאפרת מבקש להיכנס אחד העובדים בלאשה, גם הוא ממוצא אתיופי. הוא מחבק אותה בהתרגשות ומברך אותה באמהרית. "גאווה לקהילה", הוא אומר לנוכחים לפני שהוא חוזר לעבודה.

"אני מרגישה שיש משמעות לזה שנבחרתי ואני לא יכולה להרשות לעצמי להזניח את זה. אני חייבת להוכיח את עצמי", היא אומרת.

מבקר המדינה התקשר לברך

הפתעה גדולה מזומנת ליחצ"נית התחרות כאשר מבקר המדינה, יוסף שפירא, מתקשר ומבקש לברך את מלכת היופי. הוא מברך את ייטאייש ואומר שהוא מקורב לקהילה, שהוא מתרגש בשבילה ושהגיע הזמן. "איזה כבוד", אומרת ייטאייש אחרי שהיא מודה לו.

במהירות היא נכנסת לצילומי השער הראשון של שבועון לאשה, מחייכת למצלמה למרות העייפות.

בן הזוג שלה, דניאל עוז, יחזור בסוף השבוע מחופשת סקי שבצירוף מקרים לא מוצלח נקבעה בדיוק למועד הטקס. ואז היא תוכל לישון.

ארבע הזוכות: נערת ישראל בר חפר, נערת היופי עשרה הילה בלילטי, מלכת היופי ייטאייש איינאו ומלכת החן סבינה יוסופובה (צילום: אלעד גרשגורן)
ארבע הזוכות: נערת ישראל בר חפר, נערת היופי עשרה הילה בלילטי, מלכת היופי ייטאייש איינאו ומלכת החן סבינה יוסופובה (צילום: אלעד גרשגורן)

__________________________________________________________________________________________________________

עוד במלכות היופי: