כשהמועמדות בתחרות מלכות היופי לובשות את שמלות הכלה והערב של ברטה, יש תחושה של קסם באוויר. הגזרות נשפכות, עיטורי הפנינים והנוצות יוצרים תחושה של וינטג' הוליוודי. כשההפקה מצולמת בחורשה בהשתתפות בעלי חיים זה בכלל נראה כמו מסיבת פיות.

>> בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק!

המועמדת הילה בלילטי (צילום: דנה קרן)
המועמדת הילה בלילטי (צילום: דנה קרן)

קלאסיקה עם קמצוץ של העזה

ברטה היא מעצבת בולטת בסצינת שמלות הערב והכלות. הסטודיו המפואר שלה ממוקם בעיר הולדתה, אשדוד. על הקולבים תלויות יצירות עשויות משי, סאטן ותחרות איכותיות.

"אני כל הזמן חושבת איך להביא את האישה למקום הנכון", מסבירה ברטה בהתרגשות. "ביום המיוחד הזה חשוב לי שהאשה תצא הכי מיוחדת. כלה בעיניי זה עולם ומלואו".

עוד בילדותה אהבה ברטה אופנה, התעניינה בבדים ובגזרות והבובות שלה היו לבושות הכי יפה בעיר. "כשהתבגרתי התחלתי לראות קטלוגים, תצוגות מחו"ל, סרטים. התחלתי לבחון מאיפה הבגדים וממה הם עשויים".

ההשראה לקולקצית קיץ 2013 מגיעה משנות ה-20 וה-50. גם דמותן של אודרי הפבורן ואליזבת טיילור עמדה מול עיניה של ברטה.

"אלה כוכבות שהיו אייקון אופנה ומבחינתי כוכבן מעולם לא דעך. זו היתה תקופה של אמירה אופנתית ברורה: קווים נקיים, בדים נשפכים וקמצוץ של העזה במחשופים ובשסעים עמוקים. תמיד הייתה לי משיכה ותחושת נוסטלגיה לתקופות האלה".

באותה השראה נבחר הלוקיישן לצילומי הקטלוג: פריז. "זה המקום הקלאסי ביותר לאותה תקופה. כשאני מסתובבת בפריז אני נזכרת בכל הגלויות שהשלימו לי את התמונה לקולקציה".

מהם הטרנדים החזקים בשמלות כלה כרגע?

"מראה קלאסי עם סטייל ושיק מיוחד. הגזרות צמודות ומחטבות את הגוף או שמלות נשפכות עם קריצה מעניינת. המון וינטג', שילובים של בדים".

הצבעים הדומיננטים?

"כרגיל לבן ושנהב אבל גם שנהב כהה יותר, הוא טרנד חזק".

מתוך הקטלוג בפריז. "המקום הקלאסי ביותר" (צילום: גלעד סספורטה)
מתוך הקטלוג בפריז. "המקום הקלאסי ביותר" (צילום: גלעד סספורטה)

"להיות בתחרות מלכות היופי זו בשבילי הגשמת חלום"

המועמדות בתחרות מלכת היופי 2013 הצטלמו להפקת האופנה בגן החיות בחיפה. למרות שזו השנה הראשונה בה היא מלבישה את המועמדות, לברטה יש קשר אישי לתחרות: בשנת 2005 השתתפה בתה, הילה בלילתי, בתחרות (גם השנה יש מועמדת בשם דומה - אין קשר משפחתי).

ברטה עצמה נבחרה בצעירותה למלכת היופי של אשדוד ורצתה להמשיך בתחום, "אבל הוריי לא היו כל כך בעד ולא הגשמתי את החלום. לכן כשהילה השתתפה בתחרות מלכות היופי זו הייתה תחילת הדרך לסגירת המעגל.

"כעת כשאני מלבישה את המועמדות זו השלמת מעגל. תמיד רציתי להיות במלכות היופי ועכשיו כשאני יוצרת להן שמלות אני מאוד מתרגשת".

בטקס בחירת מלכת היופי תלביש ברטה את כל המועמדות בקולקציה מרהיבה של שמלות כלה וערב. אל תפספסו.

_______________________________________ ______________________________________

עוד כתבות באתר מלכות היופי: