חלק מהטיפים הבאים קיבלנו מקוראי "לאשה" וחלק אספנו מאנשי מקצוע, אבל כולם רעיונות מעולים שישדרגו את הבית והחיים. הראשון מביניהם פשוט וגאוני. במסעדה תל אביבית הגישו לנו קנקן מים צוננים עם פרוסות מלפפון. בהתחלה הופתענו, אחר כך טעמנו ונדלקנו. היה לזה טעם רענן של אביב. ניסינו בבית וזה הולך ככה: ממלאים קנקן במים, פורסים מלפפון לפרוסות דקות ואלכסוניות ומכניסים לקנקן. מצננים לפחות שעה במקרר ומגישים עם קרח.

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

טיפ טיפוח

עור נקי ורך? תודה למטבח

מסכת פנים זמינה מאוד, זולה מאוד, קלה לשימוש ומפתיעה: ערבבו כף אבקת ג'לטין עם חצי כף חלב וחממו למשך 10 שניות במיקרוגל, בכלי מתאים. בדקו שהתערובת אינה חמה מדי ומרחו במהירות על הפנים. אחרי חצי שעה תגלו שהמסכה התקשתה והעור מתוח. קלפו אותה בקלות מהפנים ותקבלו עור מתוח ורענן.

טיפ ניהול זמן

מולטי-טסקינג? תכונה חשובה. אבל כמה זמן מתבזבז כשהריכוז מופר במעבר בין משימה למשימה? לפעמים עדיף להתמקד בדבר אחד בלבד, לא תאמינו כמה שקט זה יכניס ליום העבודה שלכם. אולי אפילו תסיימו סוף סוף את מה שעשיתם היום ותצאו הביתה?

טיפ יום הולדת לילדות

רוצים לארגן חגיגת יום הולדת מקורית לבנות ארבע עד שמונה? מומלץ לבחור בקונספט (מסיבת נושא) שידבר אל לבן. מה מתאים יותר לגיל הזה מאשר חגיגה בהשראת עולם הפיות הקסום?

הציבו את השולחן תחת עץ עם ענפים שצומחים לרוחב, כדי שתוכלו לתלות עלייהם קישוטים (צילום: נירית גור-קרבי)
הציבו את השולחן תחת עץ עם ענפים שצומחים לרוחב, כדי שתוכלו לתלות עלייהם קישוטים (צילום: נירית גור-קרבי)

הכינו פינת ישיבה קסומה: תלו כילה מטול על אחד מענפי העץ.

אלתרו כסאות מארגזי עץ - הפכו אותם והניחו עליהם פיסות בד או כריות.

טיפ לעיצוב השולחן

מניחים בקרקעית של קנקני מתכת או זכוכית ספוג פרחים, ונועצים בו "מקלות מתוקים": אפשר להכין שיפודי מרשמלו, משחילים על שיפוד עץ מרשמלו טבול בשוקולד לבן מומס וסוכריות צבעוניות.

שיפודי מרשמלו טבולים בשוקולד לבן וסוכריות צבעוניות (צילום: נירית גור-קרבי)
שיפודי מרשמלו טבולים בשוקולד לבן וסוכריות צבעוניות (צילום: נירית גור-קרבי)

טיפים לגידול ורדים

הוורדים פורחים עכשיו בשיא תפארתם. זה הזמן להכיר אותם (הם מפונקים ועדינים), לגזום אותם (לאט ובזהירות), לשזור מהם זרים (אי אפשר להתאפק) ואפילו לאכול אותם (כן, זה טעים).

יש זנים שמצמיחים רק פרח אחד בקצה הענף ואחרים מצמיחים עשרות (צילום: יוסי סליס)
יש זנים שמצמיחים רק פרח אחד בקצה הענף ואחרים מצמיחים עשרות (צילום: יוסי סליס)

שתילה: שתילת ורדים חייבת להתבצע באדמה מאווררת ומנוקזת ממים. באביב, יש לשתול שתילי ורדים עם גוש אדמה מסביב לשורש, ובחורף - שתילים גלויי שורש.

שתילה בקרקע - חופרים בור גדול, שיכילך את כל השורשים של השתיל, ושמיםבתוך הבור דשן ומינרלים. השתילה צריכה להיעשות הרחק משורשי עצים.

שתילה בעציץ - בוחרים עציץ שיכיל את שורשי השתיל, ממלאים אותובאשמה (עם דשן) ומבצעים פעולת שתילה זהה לזו שבקרקע.

השקייה: בעציץ - יש להשקות כל יום עד שהאדמה לחה (עודפי מים יתנקזו דרך חורי הניקוז). בקרקע - יש להשקות כל יום באזור המצע עד להשתרשות טובה של הצמח בתוך האדמה.

דישון: כדי להבטיח פריחה יפה יש לדשן את הוורדים פעמיים בשנה - בסתיו ובאביב.

חיפוי: מומלץ לפזר מסביב לשיחי הוורדים גזם של דשא כדי למנוע צמיחת עשבים שוטים, וגם כדי לצנן את טמפרטורת הקרקע ובכך לצמצם את אידוי המים.

גיזום: יש זנים שמצמיחים רק פרח אחד בקצה הענף ואחרים מצמיחים עשרות פרחים - בכל מקרה חשוב לגזום אותם (במזמרה חדה), גיזום מסייע להגברת הפריחה. המקום הנכון לגיזום הוא בדיוק באמצע הענף. בקיץ יש לגזום את הענפים מיד לאחר נבילת הפרחים, אבל אפשר גם להקדים ולגזום בפריחתם, כדי שישמש לסידורי פרחים.

  • כל הטיפים למסיבת יום הולדת לילדות, לגידול וטיפוח ורדים, לניהול זמן נכון ולעיצוב הבית במוסף "טיפטופ" - 100 רעיונות גדולים לשדרוג הבית והחיים. מצורף השבוע ל"לאשה"