נשים רבות נמנעות מקניית בגדים ללא שרוולים בגלל מראה הזרועות המידלדלות. סוג הטיפול תלוי בחומרת המצב: לעיתים רק ניתוח כירוגי יפתור את הבעיה, לעיתים אפשר להסתפק בשאיבת שומן ולעיתים בטיפולים זעיר פולשניים או מכניים בלתי פולשניים.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

ניתוח כירורגי

עודפי עור גדולים מאוד, שנוצרים בעקבות ירידה דרסטית במשקל, ייעלמו רק בניתוח שמותיר צלקת. ד"ר מנו רובינפור, מנתח פלסטי בכיר, "מנחם" אותנו שהניתוח שכיח. אצל נשים מבוגרות, וקצת פחות אצל גברים, השכבה הדרמית מידלדלת והזרועות מקבלות את המראה המוכר. אימון סיזיפי במכון כושר לא יפתור את הבעיה, אולי רק יקטין במעט את חומרתה.

ד"ר רובינפור מתאר את הניתוח: "חותכים את עודפי העור דרך צלקת שמתחילה בבית השחי ונגמרת קרוב מאוד למרפק, כשהחתך מתבצע בחלק הפנימי של היד. כשאין הרבה עודף עור ומושכים את העור לכיוון בית השחי ואז הצלקת נחבאת בתוך קפל בית השחי. החיסרון של הפרוצדורה הזאת שהיא מתאימה רק במקרים של עודפי עור קלים".

הניתוח מבטיח עיצוב קלאסי לזרועות. משך הניתוח: שעתיים. למחרת הולכים הביתה וההחלמה הפעילה (אין צורך לשכב) נמשכת כשבוע. מחיר: 28-26 אלף שקל כולל אשפוז, הרדמה ותיקונים במידת הצורך.

ד"ר בני מייליק, כירוג פלסטי בכיר ב"איכילוב" בתל אביב ומנהל השירות לעיצוב הגוף, מנתח לא רק נשים מבוגרות אלא גם צעירות שירדו בצורה ניכרת במשקל או שהן בעלות בעיה אנטומית. "אורך הצלקת נקבע על פי מצב עודפי העור"" הוא מוסיף. בארסנל שלו מספר ניתוחים:

ניתוח אקסטרים לעודפי עור ניכרים במיוחד

מתאים לנשים שירדו מאוד במשקל ועודפי העור אצלן נמשכים לכיוון צדי בית החזה והגב. הניתוח כולל גם שאיבת שומן. הצלקת מתחילה במרפק, ממשיכה לבית השחי עד לצדי בית החזה. משך הניתוח: שעתיים וחצי-שלוש. משך ההחלמה: שבוע.

"אין מנוס מצלקת ארוכה, אבל היא באזור הפנימי של הזרוע ואינה בולטת כשלא מרימים את היד". הבשורה הטובה: היא הולכת ומיטשטשת עם הזמן.

מהם הסיבוכים האפשריים?

"זהו ניתוח בטוח יחסית עם מעט סיבוכים והם ניתנים לטיפול במרפאה. דימום, זיהום, הפרדות השוליים - נדירים מאוד. יש בהתחלה מעט שינויים בתחושה בצדי הזרועות".

מחיר: 32-28 אלף שקל, כולל שאיבת שומן ואשפוז לילה בבית חולים.

שאיבת שומן

עיצוב באמצעות שאיבת שומן בלבד, נועד למקרים קלים. "טיפול כזה מוגבל לכאלה שהעור שלהן אינו תלוי לגמרי ולנשים שהעור שלהן עדיין אלסטי ויכול להתכווץ", מבאר ד"ר מייליק.

ניתוח השאיבה מתבצע בהרדמה כללית או מקומית עם טשטוש. משך הניתוח: שעה עד שעה וחצי. מהלך הניתוח: מחדירים נוזל מיוחד לאזורים המטופלים ואז קנולות דקות במיוחד, המחוברות למכונת ואקום מיוחדת להוצאת השומן העודף. מפסלים את האזור המטופל עד לתוצאה הרצויה.

הניתוח הוא אמבולטורי, ואחריו יש ללבוש במשך חודש ימים בגד אלסטי על הזרועות. הכאבים הם ברמת אופטלגין ומשככים קלים. משך ההחלמה: 7-3 ימים. מחיר: 15-10 אלף שקל.

שילוב בין שאיבת שומן והסרת עודפי עור קטנים

ד"ר מייליק מסביר שזהו ניתוח לפיסול הזרוע המתאים למקרים בהם עודפי העור אינם גדולים. הניתוח משלב שאיבת שומן עם הסרה של עודפי עור קלים, המרוכזים בעיקר בקרבת בית השחי.

אחרי שאיבת השומן מבצעים את הסרת עודפי העור ונוצרת צלקת קצרה המוצנעת בתוך בית השחי. משך הניתוח: שעה וחצי עד שעתיים. משך ההחלמה: 7-3 ימים. מחיר: 25-22 אלף שקל.

טיפול זעיר פולשני

בתחום הטיפולים הזעיר פולשניים, יש היום מכשירים יעודיים להמסת שומן ולמיצוק העור. לדברי הפלסטיקאי ד"ר רונן גלזינגר, אפליקציה מעודנת של מכשיר ה-"body tite" מספק מענה הולם לאחורי הזרועות.

"ה'בודיטייט' מאפשר להמיס שומן בכמות ובמהירות גדולה בהרבה מאשר בכל דרך אחרת, ובהרבה פחות זמן החלמה ותופעות לוואי משאיבת שומן. הטיפול במכשיר נותן מענה גם למראה העור, באמצעות אלקטרודה חיצונית שמכווצת את העור, על מנת שלא יישאר רפוי לאחר המסת השומן".

כיצד עובד המכשיר?

"באמצעות שלי רדיו בעוצמה גבוהה של עד 75 וואט. פעולת גלי הרדיו מחממת באופן אחיד ומהיר את השומן וממיסה אותו. בו זמנית מתבצעת שאיבת השומן הנמס החוצה, כשהוא במצב נוזלי. החום מאפשר סגירה מיידית של כלי הדם ולכן הדימום כתוצאה מהפעולה מינימלי וקטן לאין שיעור לעומת שאיבת שומן.

"הפעולה מתבצעת בהרדמה מקומית, ואורכה במומצע 45 דקות, בהתאם לגודל האזור המטופל. החזרה לשגרה מיידית ומלווה בכאבים קלים בלבד. תוצאות הפעולה נראות כעבור שבועיים-שלושה. אפשר לבצע טיפול זעיר פולשני אחד בלבד ב-12 אלף שקל או סדרת טיפולים לא פולשניים במחיר של 4,000 שקל ל-8 טיפולים".

טיפול מכני בלתי פולנשי

1. למי שיש סבלנות לעבור סדרת טיפולים כדי להגיע לתוצאות, מיועד הטיפול Velashape 11, מכשיר שפותח על ידי חברת "סינרון" הישראלית. המכשיר משלב את טכנולוגית גלי הרדיו עם אור אינפרה אדום, ואקום ועיסוי מכני. הפעולה לא פולשנית ואינה כרוכה באי נוחות או בהחלמה.

ד"ר אינס ורנר, מומחית לרפואת עור ונשיאת החברה לכירוגיה דרמטולוגית, עומדת מאחורי מחקר ישראלי לטיפול בזרועות באמצעות המכשיר, ולדבריה, לאחר שישה טיפולים במכשיר נראות תוצאות משביעות רצון הכוללות הצרת היקף הזרוע ומיצוק העור הרפוי.

זהו המכשיר הרפואי הראשון בעולם שקיבל את אישור ה-FDA והוכח במחקרים קליניים כיעיל בצמצום משמעותי של היקפים בטווח של 6-2 ס"מ באזורי גוף שונים. תוצאות הפעולה נראות כבר לאחר ארבעה טיפולים ומשתפרות עוד בטיפולים הבאים. אחת לחצי שנה מומלץ לעשות טיפול תחזוקה לשמירה על התוצאות. מומלץ לעבור 6-7 טיפולים ברצף (700 שקל לטיפול בודד) וכעבור חודש טיפול אחד נוסף.

2. למקרים שאינם קשים במיוחד מיועד המכשיר "ריאקשן" של חברת "ויורה" שמייבאת "דרמה טק". הוא עושה שימוש בטכנולוגיית גלי רדיו רב ערוציים בשילוב ואקום: גלי הרדיו חודרים את פני העור בעומקים שונים ומחממים את רקמות העור לטמפרטורה של 42-40 מעלות.

החימום גורם להאצת זימת הדם, חילוף חומרים וניקוז מצבורי שומן, בד בבד מוגבר ייצור הקולגן והאלסטין האחראים לחוזק וגמישות העור. טיפול הוואקום המעשה במקביל מגביר את הניקוז הלימפטי.

ז'אנה גליק, מדריכה קלינית בחברה, מסבירה איך זה מתבצע: לפני הטיפול המטופל או המטופלת עומדים ישר ומרימים את הזרועות בגובה הכתפיים, האזור המודלדל מקבל סימון בעפרון בן והטיפול עצמו מתבצע כאשר המטופל שוכב.

"מדובר בטיפול בטוח שאינו כרוך בכאבים וישים לכל סוגי העור. התוצאות ניכרות לעין כבר אחרי טיפול אחד אבל להשגת תוצאות מרביות מומלץ לבצע סדרה בת 8-4 טיפולים בתדירות של אחת לשבוע עד שבועיים. מחיר טיפול בן 20 דקות: 250-200 שקל. יש הנחה של עשרה אחוזים על סדרה מלאה.

__________________________________________________________________________________________________________________________