לפני שנתיים, שרי גבעתי חשבה שהיא עולה על הסוס. כבר היה לה כרטיס טיסה למלטה, שם הייתה אמורה להצטלם לסרט חדש, "הטורף 2", היה לה תפקיד ראשי ומשמעותי, והיה רמז לפריצת דרך בקריירה ההוליוודית המיועדת. אבל אז, ברגע האחרון, החליטו באולפני פוקס ללכת על ליהוק ידוע יותר ובראשו דני גלובר. צוות השחקנים האנונימי נשלח הביתה עם פיצויים, ולבה של גבעתי איים להתפוצץ.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

"כבר קרה לי שכמעט קיבלתי תפקיד וברגע האחרון מישהי אחרת קיבלה אותו", היא אומרת, "אבל פה התפקיד היה שלי, עמדתי לנסוע לצילומים, היח"צנית צלצלה לתכנן את העבודה, הסוכנים שלי פנו לאנשים בהסתמך על זה שאני עושה את הסרט, וחשבתי איך המצב שלי הולך להשתנות. כשחתכו את כולנו החוצה, זה היה הדאון הכי קשה שיש. כולם אמרו לי 'יבוא משהו יותר טוב', ואני הרגשתי שאם עוד מישהו יגיד לי את זה, הוא יחטוף אגרוף".

באוגוסט האחרון החליטה גבעתי (29 וחצי) כי החיים בהוליווד עולים לה בבריאות, וחזרה לישראל. שכרה דירת שני חדרים וחצי במלון דירות תל אביבי המשקיף לים, שיפצה אותה, והכניסה אליה את הרהיטים האינדונזיים ואת אולפן המוזיקה הביתי. כן, בשנתיים וחצי האחרונות החליטה גבעתי להמציא את עצמה מחדש כזמרת יוצרת.

בחמש השנים שלה באל-איי הצטלמה גבעתי לתפקידי אורח בסדרות (CSI ו-NCIS, "האויב הכי גדול שלי" עם כריסטיאן סלייטר) והשתתפה בשני סרטים ("המעבר" עם סטיבן דורף, ו- "Black Velvet" שיצא השנה).

תפקידה כסוכנת מוסד, שעשתה בשני פרקי ספיישל בסדרה NCSI המצליחה, אף זכה לסיקור תקשורתי בערוצי הבידור, ואחרי שהסתובבה שבועיים וחצי באמריקה כדי לעשות יחסי ציבור לסדרה, נכנסה גבעתי לרשימה מאה האנשים החמים בטלוויזיה של המגזין "טי-וי-גייד", הצטלמה לפיילוט לקומדיה טלוויזיונית ("לא שמעתי בינתיים מילה") וסירבה לשני תפקידים שדרשו חזה חשוף.

כלכלית, את יכולה להרשות לעצמך להיות היום בררנית?

"אני מתפשרת במקומות שאני בוחרת. אני מופיעה עם המוזיקה שלי, אני כותבת לעוד אנשים, ויש לי עכשיו קמפיין עם שלטי חוצות בלוס אנג'לס בשביל חברת אופנה.

"קמפיינים טובים שיש לי בהם אמירה, אני אוהבת. אני עושה עכשיו קמפיין לשמלות כלה של המעצב עובד כהן ולא הסכמתי להצטלם בקזינו כמו שתוכנן, אז נסענו לפטרה".

מה שמביא אותי לשאלה הכה ישראלית: לא מתחשק לך ללבוש שמלה כזאת בעצמך?

"בשום מערכת יחסים באל-איי לא הרגשתי בבית, זה לא היה המקום שלי, ואני לא יכולה להיות בקונפליקט. הבאתי לכאן את החבר האמריקאי האחרון שלי כדי לראות אם הוא מסתדר עם המולדת שלי ועם הערכים שלי, וברגע שהבנתי שלא, זה נגמר. העיגול לא יכול להתאים לחור של ריבוע. זה לא עובד".

כולם זוכרים לך את הרומן עם אוליביה מרטינז, האקס של קיילי מינוג והארוס של האלי ברי . באמת חשבת שתצעדו יחד לעבר השקיעה?

"זו הייתה תחנה בחיים, שאני לא נמצאת בה היום. זה היה מקום של התרגשות ובלבול בגלל תשוקות חסרות בסיס הגיוני, אבל בסדר, אני מסתכלת על זה וצוחקת.

"גבר ישראלי מתאים לי היום יותר. אהבה זו לא תשוקה. אהבה זו מולדת, יציבות, ילדים, משפחה. אני לא יכולה לשכפל את המשפחה שלי ולהביא אותה לשם. אני מעדיפה להיות פה, מחוברת ושלמה, ולא להיות השחקנית הכי מצליחה בהוליווד".

"בשום מערכת יחסים באל-איי לא הרגשתי בבית". גבעתי (צילום: רונן פדידה)
"בשום מערכת יחסים באל-איי לא הרגשתי בבית". גבעתי (צילום: רונן פדידה)

כל המשפחה בכף היד

המוזיקה של שרי גבעתי היא הסיבה האמיתית לחיוך הגדול שלה. אחרי שני שירי פופ בעברית ("פריז" ו"דארלינג"), שהוציאה בארץ באביב האחרון, ואחרי שני שירים שכתבה והלחינה שנכנסו לסרט "THEO" המתוכנן לצאת בקרוב (בכיכובם של מירה סורבינו ורוברט דאוני ג'וניור), גבעתי מוציאה בלדה אפלולית, Into your Heart, שכבר רשמה ביוטיוב 50 אלף הורדות.

לראשונה בקריירה המוזיקלית שלה גבעתי מרגישה עתה שהיא נשמעת כפי שהיא באמת: לא נערת פופ קלילה וזוהרת אלא אישה בשלה, קודרת לעתים.

באיזה מובן הסינגל החדש הוא שרי החדשה?

"הסינגל הזה גדול ומשמעותי, וזה כאילו מישהו קורע מעליי שמלה נוצצת. הלכתי על השיר הכי פחות מסחרי והכי נוגע ללב. אני נתפסת כקלילה, אבל מה שיש לי להגיד זה בכלל לא לייט".

למה את שרה באנגלית?

"הוצאתי שני סינגלים בעברית, וזה לא היה זה. הזהות המוזיקלית שלי בעברית עדיין לא ברורה. על עולם הדימויים והמטאפורות שלי עובד באנגלית ואני יודעת איך אני רוצה להישמע. עכשיו, כשאני גרה בארץ וחשופה לרדיו, לאט לאט אוכל לדמיין את עצמי שרה בעברית.

"היום אני מצטערת שהביקורים שלי בארץ היו רק הבזקים, הבלחות, ולא נתתי יותר זמן לדעת לדברים סביבי. חבל שלא התחלתי אז להגיד את מה שיש לי".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של לאשה"

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בלאשה: