לקרן פלס (32) היו תוכניות אחרות לגמרי לקיץ האחרון. הדבר האחרון שהיא רצתה זה להתחבא. אבל אז התפרקו נישואיה, ופלס מצאה את עצמה מחפשת מקלט מהתקשורת כדי לחבוש בשקט את הפצעים. היא ארזה מזוודה, מצאה דירת מסתור בנווה צדק, ויצאה מהבית רק בנסיבות הכרחיות. רק בחודשים האחרונים חייה החלו לחזור למסלולם. היא חובקת חבר חדש, המוזיקאי עמרי בר, בן 23, שמנגן בלהקה שלה. גם הבעל לשעבר, תומר גרנצל, עמוק בזוגיות, ולפחות מהצד, הגירושים מדיפים ריח טוב כמעט כמו ירח דבש.

"באמת הייתה לנו תקופה שחורה, אבל עשינו הכול בשקט, וזה המזל", היא אומרת. "אף אחד לא ידע. הייתי עסוקה בלהתמודד ולשמור על המשפחות ועל תומר, משום שהאחריות היא עליי מבחינה תקשורתית. המשפחה שלו יקרה ללבי. לא רציתי שכל העולם ידבר איתם ברחוב על הפרידה. והייתה גם עוד סיבה: הוצאתי דיסק שעבדתי עליו שנה מחיי עם יהודית רביץ (המפיקה המוזיקלית), וכשבאותו זמן יש גירושים, בשנייה אחת ה'צהוב' מוחק את כל היצירה. הגנתי עליה בחירוף נפש".

איזה צרכים יכול למלא אצלך אדם שצעיר ממך כמעט בעשור?

"אני לא נמשכת לבוסריות בכלל, אבל יש לו סיפור חיים והוא אדם בוגר לגילו. לא תמיד מה שנראה על הנייר באמת מעיד על מה שיש".

איזה טעויות תימנעי מלעשות בקשר הזה?

"היות שאני צרובה ומצולקת, לא הייתי רוצה שאף אחד יגרום לי להתכופף כדי שחלילה לא איראה גבוהה מדי. מגיע לי ללכת זקופה. בעבר הייתה לי נטייה להקטין את עצמי כדי שמישהו אחר ירגיש יותר גדול. בקשר עם תומר התאוששתי מהנטייה הזאת, וזה לא יקרה לי יותר בחיים".

האלבום השלישי שלה "בין העיר לכפר" הושמע פחות, אך לא סדק את מעמדה כזמרת יוצרת שנמצאת כאן כדי להישאר. אלא שפלס לא רוצה רק להישאר. היא רוצה להתרחב. לכן היא כותבת עתה רומן היסטורי על רקע סיפורה האמיתי של פלוגת מילואימניקים, שלחמו ביום כיפור ונותרו מצולקים נפשית. ומאחר שכתיבה על הלומי קרב אינה המצב הטבעי שלה, פלס החליטה למצב עצמה ככותבת דרך טור אישי במוסף "שבעה ימים" של "ידיעות אחרונות".

"רציתי לכתוב טור משום שהרגשתי שהוא יציב אותי במקום שנכון לעשייה הנוכחית שלי. לא רציתי שאנשים ישאלו מה פתאום הזמרת ששרה 'איתי' כותבת ספר. די מהר הבנתי שזה בלתי נמנע לדבר על חיי. טור אישי זה עלייך ועל האנשים שסביבך".

רצית לחשוף?

"כשבאים מולי צלמי פפראצי, אני תחת התקפה. בטור שלי יצרתי פלטפורמה שבה אני יכולה להגיד את האמת שלי. האמת היא אף פעם לא הדבר שקשה לך להגיד - זה תמיד האופן שבו הוא מוצג".

* מדוע הסתיימו נישואיה, מה חשבו הוריה על הגירושין ולמה היא מרגישה שלא מפרגנים לה? הראיון המלא עם קרן פלס בגיליון החג של "לאשה".