אופנה
בסטודיו של מעצבת האופנה אניה פליט: "לא משקיעה בהידור מאולץ"מול חומוס אבו-חסן ביפו נמצא הבית שבו פועלת וגרה המעצבת אניה פליט. כשהיא לא יוצרת שמלות כלה רומנטיות ופיסים ייחודיים, היא משתדלת לקום מוקדם וללכת לקבל השראה מהים
הכתובת: הדולפין 4, יפו.

הגודל: כ-200 מ"ר הכוללים חלל תצוגה מרכזי, חדר מדידה וחדר תפירה.

הנפשות הפועלות: אניה פליט, אסיסטנטית ושתי תופרות.

הפסקול: "תמיד יש מוזיקה ברקע. אין משהו קבוע, אלה מיקסים שאני מרכיבה – אסף אבידן, ריף כהן, וגם ראפ ספרדי טיפה אוריינטלי ולפעמים בון איבר, דמיאן רייס או Darker Than Blue. מאוד תלוי על מה עובדים באותו רגע".

חובה בסטודיו: "אווירה טובה ושיהיה קר. עד ההיריון אף פעם לא היה לי חם, אבל מאז אני חייבת להקפיא כל מקום שאליו אני נכנסת".

מילה לקיץ: בוקר.

 

 

למעצבת האופנה אניה פליט יש שכנים מפורסמים מאוד.
להמשך קריאה...
בסטודיו של המעצבת אביבה זילברמן: "מתרגשת כשאנשים עובדים עם הידיים" לא להיות מנותקת מהמרחב שסביבה, לעבוד עם הידיים גם מול הלקוחות והכי חשוב: תמיד לקחת ללב. אביבה זילברמן מתרגמת סודות וחללים נסתרים לבגדים

הכתובת: מלצ'ט 23, תל אביב.

הגודל: 50 מ"ר.

הנפשות הפועלות: מעצבת האופנה אביבה זילברמן ותדמיתנית שאיתה היא עובדת.

הפסקול: סרג' גינזבורג, אבל לא רק. "אני מקשיבה למוזיקה מהרגע שאני מתעוררת", מסבירה זילברמן. "אני יכולה ליהנות מכל מוזיקה – שופן, פיירוז וכמובן סרג' גינזבורג, שבעיניי הוא מבריק".

על המדף: ספר הילדים "פלורה והפלמינגו" מאת מולי איידל.

מילה לקיץ: סודות.

להמשך קריאה...
בסטודיו של המותג הישראלי קארין איי: "מעדיפה את הבגדים שהם קצת שונים" היא לא רוצה לעבוד בחלל משלה, לא רוצה לפתוח חנות ולא מסוגלת ללבוש בגדים שנראים מגניבים מדי – מעצבת האופנה קארין אביעז מנסה להפוך את הקיץ לקצת יותר נוח

הכתובת: לבונטין 3, תל אביב.

הגודל: 170 מ"ר.

הנפשות הפועלות: מעצבת האופנה קארין אביעז, הידועה בשם המותג קארין איי, חולקת את החלל עם תשעה יוצרים, אמני וידאו, מאיירים ומעצבים גרפיים.

הפסקול: שקט עסוק. "יש כאן אנשים שעובדים על תוכנות עריכה עם אוזניות", מסבירה אביעז.

חובה בסטודיו: קפה קרוב ואוכל טעים באזור.

מילה לקיץ: נוחות.

 

קארין אביעז בסטודיו. "אני מעדיפה את הבגדים שהם קצת שונים" 

 

"צריך להיזהר על הראש, זה קצת כמו 'להיות ג'ון מלקוביץ'' פה", מזהירה מעצבת האופנה קארין אביעז בכניסה לסטודיו שלה, שנבנה כחצי קומה עליונה מעל חנות בגן החשמל.
להמשך קריאה...
בסטודיו של המעצבת הילה טולדנו: "Made in TLV הוא משהו להתגאות בו" עורות מאיטליה וסוגרי וינטג', רצפה מצוירת ומדפים מעץ ממוחזר, עבודת יד קפדנית והרבה מוזיקה – הילה טולדנו לוקחת השראה מהחיים כדי ליצור תיקים

הכתובת: רמב"ם 5, תל אביב.

הגודל: 30 מ"ר.

הנפשות הפועלות: מעצבת התיקים הילה טולדנו ויצרן התיקים שלה, שמעדיף להישאר הרחק מעיני התקשורת.

הפסקול: Fleet Foxes, דור ג'יי ("הוא מאוד מוכשר"), Bon Iver, ג'יימס בלייק וג'יימס בלאנט.

חובה בסטודיו: חפצים ממוחזרים ואביזרי יד שנייה.

מילה לקיץ: מלאכה.

 

 

אסור להגיד את המילה "סטודיו" ליד יצרן התיקים של הילה טולדנו. עבור מי שעד גיל 20 יצר במרוקו תיקים ואוכפים ונשוי למי שהיתה תופרת במרוקו עבור בית האופנה איב סאן לורן, זהו בית מלאכה – ואף מילה אחרת לא מתקבלת כתחליף.

להמשך קריאה...
כותבת, עורכת, מתעדת, מודדת ומנסה לחשוב גם על דברים אחרים חוץ מבגדים