מאת רויטל גל
מי אני: נירית מודעי
הדוכן שלי: "נירית מודעי סטודיו לסריגה" - חומרי גלם לסריגה ידידותיים לסביבה, קולקציות משתנות של מוצרים והרשמה לסדנאות סריגה בכל הארץ
המוצר שאני ממליצה עליו במיוחד: קיט לסריגת סלים שמאגד בתוכו את הבסיס לסריגה: חוטים, מסרגה, הוראות והפתעה. מתאים למתחילים וגם לבעלי ניסיון, שייחשפו לחומרים חדשים‭."‬
הכל התחיל בסקוטלנד, לשם עברה לגור עם משפחתה לפני כשמונה שנים ונחשפה לחוות קטנות ומסורתיות לצמר שגידלו בהן את הכבשים בצורה נאותה. נירית מודעי ממצפה הילה, אז בעלת סטודיו לתכשיטים, התאהבה בטקסטיל והחליטה לשלב אותו בעבודת התכשיטים. היא למדה את הסריגה על בורייה ממורים בארץ ובחו"ל, ובעיקר בילתה עם עצמה הרבה שעות בסריגה. כיום היא מעבירה סדנאות בכל רחבי הארץ ומוכרת מוצרים סרוגים הכוללים סלים, תכשיטים, נעלי בית מלבד, גרביים ועוד, וכן מוצרי גלם ידידותיים לסביבה, כגון חוטי טריקו שנלקחים מבדים שישבו שנים במחסנים ללא שימוש וכעת חוזרים לחיים וצמר שנלקח מחוות קטנות שלא מנצלות בעלי חיים.
מחירים: מסרגות ‭10-ב‬ שקלים, קילו חוטי טריקו ‭40-ב‬ שקל וקיט סריגה ‭120-ב‬ שקל. יש מבצעים משתנים, ובדוכן אפשר להתנסות וגם לקבל ייעוץ.
הטיפ של נירית: אוהבים לסרוג? זכרו תמיד להשתמש בסמן - חתיכת חוט בצבע אחר או בסיכת ביטחון - כדי לסמן את תחילת השורה שסורגים, ולא להתעצל להעביר את הסמן משורה לשורה. כך לא תלכו לאיבוד.