כרמל קרמן

זמן, אבטיח וספר טוב. מה עוד צריך בשביל חופשה טובה? (צילום: דן לב, סגנון: קרן ברק)

הבחירה היעילה ביותר

במקום לארוז ספר מתח, ספר רומנטי וספר היסטורי, קחו את הרומן ההיסטורי המותח "חלף עם הרוח" מאת מרגרט מי'צל. לא, לא נס לחו, כשגישת "אני אחשוב על זה מחר" של סקארלט עדיין רלוונטית לרובנו, וניסיונותיה מכמירי הלב לקבל מאשלי מחווה ראויה של אהבה עדיין מסמלים, במידה רבה, יחסים בין גברים לנשים.

הוצאה: מ' מזרחי

כשאין מצב רוח

הספר "בוחרים להרגיש טוב" של הפסיכיאטר הקנדי ד"ר דייויד ברנס מבוסס על תפיסת הטיפול הקוגניטיבית־התנהגותית ששולטת היום בעולם הפסיכולוגיה, ומלמד לצאת ממצבי רוח בכוחות עצמנו. במסע האישי שלי הספר הזה הוא אחת מהאבנים הצהובות. בין השאר למדתי ממנו לזהות תבניות חשיבה מעוותות, כגון הסקת מסקנות על בסיס רגשי ולא עובדתי.

הוצאה: מכון פסגות

בקטנה

הספר "איך לאכול מה? – 64 כללים" מאת מייקל פולן הוא מקור בהיר, פשוט ועושה שכל לרכישת הרגלי תזונה. הוא קטן ודק ותגמרו אותו עוד בשדה התעופה, אבל הכללים ישרתו אתכם לאורך כל החופשה. אפשר גם: לקרוא אותו עם הילדים ולבחור ביחד כללים משפחתיים שכל המשפחה תשתדל ליישם.

הוצאה: מודן

למצב רוח של תעלומות

המותחן המשפטי "מעבר לספק סביר" של סקוט טורו הוא ההמשך הישיר של "בחזקת חף מפשע" שהפך גם לסרט בכיכובו של האריסון פורד. אחרי שזוכה מאשמת רצח המאהבת שלו, ראסטי, עכשיו נשיא בית המשפט לערעורים, מגלה כי אשתו מתה במיטתם ולא מצלצל למשטרה. רצח או לא רצח? אפשר לקרוא בלי להכיר את הספר הראשון. מומלץ: לדמיין את האריסון פורד כראסטי.

הוצאה: אריה ניר