כחברה בכירה ב"מועדון שמיכות הפוך" אני יכולה להודות שאיני מוטה ממחקרים, מסטטיסטיקות או ממאמרים מלומדים. אני חשה היטב בגופי את השפעת "סם החיים" שאני צורכת. אני מכורה לתחושת ההתמלאות והדשנות שלאחר השינה, ומוכנה תמיד להתמסר לה מחדש. אני אוחזת בכרטיס הפלטינום של המועדון, ויודעת שזה הנכס היקר ביותר בחיי, כי רק השינה מחדירה בי נינוחות, סבלנות ויופי.

שינה טובה היא הסם המעורר האמיתי (תמונה: thinkstockphotos)

אני מזהה ממרחקים אנשים שממעטים לישון. אני מבחינה בשפת גופם ומאופן התנהלותם שחסרה להם שעת שינה או יותר. בעיקר אני רואה את גופם שמוט ונטול זקיפות, את עיניהם המרצדות, את נקבוביות העור שנותרות פעורות מעייפות ואת הכעס, הנרגנות והעצבנות שיושבים על הקצה. אני לרוב מתבוננת בהם מהצד ורואה את החריצים והתללים שהם יוצרים עם כפות רגליהם. אילולא זה היה מוגדר כהצעה מגונה הייתי מציעה להם לבוא למיטה. כי רק שם בין הסדינים ונוצות הפוך נמצא המזור לאלו שקמלים מעייפות.

ספר המתכונים שלי לשינה טובה

מים לגוף ולנשמה

כדי להבטיח שינה טובה, אני ממליצה להיכנס למיטה אחרי מקלחת. המים שוטפים את הפסולת והאינפורמציה הלא רלוונטית לשינה שהצטברה על הגוף במהלך היום. למים ישנה גם השפעה מאוד גדולה על החלקים המנטליים. הם מרגיעים ומצליחים לסייע לנקות טרדות ברמה המנטאלית והרגשית. אלו שחוששים שהמקלחת "תעורר אותם" -טועים.

תהיו סגפניים בלילה

לרוב סגפנות מעוררת סלידה, אך כשמדובר במרחב השינה שלך כדאי שהמרחב יהיה סגפני ככל שניתן. כל חפץ, מכשיר, אור דולק, או עיתונים פזורים יוצרים במרחב אנרגיה של תנועה, שאינה תואמת את אנרגית השינה. חשוב להחשיב את הגוף כחפץ הכי חשוב במרחב, ושיתר החפצים יהיו דוממים ככל הניתן.

לארוז בצלופן עם סרט

המצעים שלך הם נייר האריזה של הגוף בלילה. הם אלו אשר מעניקים את התנאי הראשון לשמירה על טריות ואיכות המוצר וכשמדובר בגוף שלך, מדובר בהחלט במוצר יקר. סדינים נקיים מבטיחים בכל לילה תחושה של טריות ורעננות, ומצעים סולידיים עם צבע אחיד ולא מקושקשים מבטיחים שקט ונינוחות במהלך הלילה.

התפטרו מהעבודה

מכשיר טלפון, מחשב נייד, חדשות על מרקע הטלוויזיה, ניירות של עבודה: כל אלה שייכים לעולם החיים והתנועה, ועליהם להיוותר מחוץ למקדש השינה. הם מנצלים את אפילת הלילה ומוצאים את דרכם לזחול אל המיטה והגוף, מבלי להרפות. חשוב ליצור הפרדות פיזיות ומנטליות כיאה למובטלים אמיתיים.

אל תתפתו לארוחת לילה

דחו את כל ארוחות הלילה ליום שאחרי. אלו השעות שהגוף מתחיל את מסע ההכנה שלו לשינה. פעולת אכילה מכניסה את הגוף למצב של עירנות והגוף רוצה להירדם. אכילה בלילה יוצרת בגופך קונפליקט, ולילה זה בהחלט לא זמן של קונפליקטים. תהליך העיכול הוא תהליך אקטיבי ודינאמי. הגוף משקיע בו מאמצים ואנרגיות, ולמי יש כוח לעבוד בשעות האלה? הניחו לגוף להיכנס למוד של נינוחות ומנוחה.

הורידו מסך

את הדקות הראשונות במיטה יש להקדיש לנשימות עמוקות. אלה מסייעות להפריד בין הרגע שלפני לרגע שאחרי. הן מסייעות להתרכז בעצמי ולסלק את המיותר. לתוך מסע הנשימות יש לקחת רק את הדברים הטובים והחיוביים. כך מתחברים אל המרכז הגופני, וכך משיגים את תחושת הערסול.

עוצמת שלוש עיניים

רצוי לעסות אזור העין השלישית (בין שתי הגבות) פעמיים ביום: בבוקר ובלילה. אלו הזמנים שיש להקפיד על מריחת קרם על הפנים. יכולת האצבעות להחליק באזור באמצעות הקרם מעוררת את האזור. העיסוי מסייע לאזור להיות נקי ממשקעים, להיות ריק וללא משקולות מיותרות שמכבידות ומכשילות. כך לא לוקחים לשנת הלילה מטענים מיותרים.

שירות חדרים

בלילות שמתקשים להירדם אפשר לחלוט תה צמחים. ישנם צמחים שידועים ביכולתם להרגיע ולהשקיט את רוח ונפש האדם, ולסייע בצלילה לשינה טובה ועמוקה.
1. צמח הפסיפלורה:בסין נהוג להניח עלים של צמח הפסיפלורה מתחת לכרית על מנת להבטיח לילה שקט. הפסיפלורה ידועה כצמח המאזן את הלב ומשקיט את הנפש. לכן, לאלה שמתקשים בשינה בשל חוסר שקט מומלץ לשתות תה פסיפלורה לפני השינה.
2. תה קמומיל: גם הוא בעל איכות מרגיעה אשר משפיע על הורדת עוצמת תדר האנרגיה בגוף, ובהתאם הגוף נכנס למקצב מתון ורגוע יותר. מומלץ לאלו אשר גופם אינו רגוע ושקט, וקיימת תחושה של חוסר נינוחות המתבטאת בתזוזה רבה.
3. צמח הלואיזה:ידוע כמקרר ומוריד את החום הפנימי, וכך מאפשר לגוף לא להיות אקטיבי ועירני בעת לילה. לקבוצת "החולמים המזיעים" אני ממליצה לשתות לואיזה במשך היום ולפני השינה.
שתהיה לכם שינה טובה!