חופשת הקיץ מתקרבת בצעדי ענק, ויחד איתה צמד המילים "הכל כלול" שמאיים להרוס את הדיאטה ואת הגזרה. חופשה היא זמן טוב להשתחרר ולפרוק עול, אך השאלה היא באילו תחומים ועד כמה אנו מתירים את הרסן.

האמת צריכה להיאמר, אף אחד לא רוצה להגיע למלונות ה"הכול כלול" ולוותר על הארוחות השוות, אבל מי אמר שחייבים לאכול בקלאווה באמצע היום? אפשר ליהנות ולהתפרק, אבל עדיין לשמור על תוכנית תזונתית מאוזנת ובריאה. וםם קצת מאמץ, ניתן אפילו לזרז תהליכי ירידה במשקל. הנה כמה עצות שיעזרו לכם במשימה.

עוד דרכים לרדת במשקל

1. היערכו מראש לפעילות גופנית. בררו אם יש במלון חדר כושר, ואם כן מהן שעות הפעילות. אם אין חדר כושר במלון, ארזו גומיית דיינה (גומייה נקשרת), שיכולה לשמש ככלי עזר מצוין לאימון כוח שלם ומוצלח. אל תשכחו לארוז גם נעלי ספורט, ולהקפיד ללכת 30 דקות מדי יום.

2. התאמנו לפני ארוחת הבוקר. מחקרים רבים מראים שאימון בשעות הבוקר מגביר את קצב חילוף החומרים בהמשך היום. אם תגבירו את קצב חילוף החומרים בבוקר, לא יקרה כלום אם תאכלו עוד ביס מהקינוח.

3. בחרו את האוכל שלכם בקפידה. לפני שאתם לוקחים צלחת ומתחילים להעמיס מכל טוב, התרשמו מכל מה שמוצע בבופה, ובחרו רק מנות שמפתות אתכם במיוחד. אם באתם למלון למספר ימים ולא רק לסוף שבוע, סביר שבארוחות הבאות יגישו מזונות דומים, כך שתוכלו לטעום משאר המאכלים.

4. אמצו את חוק הצלחת השטוחה. עשו סיבוב אחד ומלאו את הצלחת בכל טוב. שימו לב שהעמסת הצלחת היא לרוחב ולא לגובה. סיימתם את הצלחת ועדיין בא לכם לאכול? נשנשו ירקות ללא רוטב.

סיבוב אחד ודי (צילום: thinkstock)
סיבוב אחד ודי (צילום: thinkstock)

5. נצלו את זמן הרביצה בבריכה לביצוע תרגילי רגליים. השענו על המעקה ובצעו תנועות חתירה עם הרגליים, לכו מקצה אחד של הבריכה לקצה השני ו אל תשכחו גם לשחות לפעמים.

6. אל תתפתו לחסל שאריות. אם אתם בוחרים לתת לילדים ממתקים, בחרו בכל יום ממתק אחד באריזה קטנה. כך הילד יקבל את מנת הצ'ופר היומית שלו, ואתם לא תתקעו עם שאריות מפתות.

לבחור את מה שהכי מגרה (צילום: thinkstock)
לבחור את מה שהכי מגרה (צילום: thinkstock)

7. חזרו לשגרה במהירות. לא משנה אם הצלחתם לשמור על המשקל במהלך החופשה או לא, כששבים הביתה מתחילים דף חדש ונקי. חשוב לחזור כמה שיותר מהר לשגרת האימונים ולשגרת האכילה. אין סיבה לשקוע בחרטות גדולות על נפילות שקרו במהלך החופשה. צריך להסתכל קדימה, ולחשוב איך תיראו בבגד ים בחופשה הבאה.

  • גם לכם יש טיפים איך לשמור על משקל במהלך החופשה? ספרו לנו בטוקבקים