העולם גועש ורוגש, ואין לנו זמן, אין לנו זמן לעצור. צילום: ענת צחור

בבלוג הזה התבקשתי לכתוב ולשתף אתכם במחשבותיי והגיגיי על יוגה, מדיטציה, בריאות ועל הדרך בה אני מתנהלת בחיי. יש מי שזוכרים אותי מגלגוליי הקודמים - וזכיתי לעבור גלגולים רבים מעניינים והרפתקניים - כסלב בשנות השמונים שכיכבה בכל שערי המגזינים והעיתונים, כשחקנית וכאמנית. ואז עזבתי את הבמה הציבורית האקסצנטרית ופניתי למסלול קצת שונה, שאכנה אותו "חקירת האני". בחרתי בדרך, או יותר נכון נשאבתי לדרך, שהמקורות שלה הן בתורות המזרח: טאוייזם, בודהיזם ויוגה, בריאות ואורח חיים אלטרנטיבי.

תמיד שואלים אותי: איך עשית את השינוי הזה? ובכן, האמת לא עשיתי שום שינוי, השינוי נעשה בי, וזה כל ההבדל. לא הייתי צריכה להתאמץ, פשוט שבעתי מאותו עולם שנגעתי בו בשנות העשרים לחיי, הקשבתי ללבי והלכתי אחריו. המשיכה לעולמות פנימיים, חקירת הקשר בין הנפש לגוף, בין בריאות לחולי, היחסים שלי עם עצמי, מהו הפוטנציאל שטמון בנו, מהי אמת - אלו סוגיות שהעסיקו אותי מאז שאני זוכרת את עצמי.

העולם כפי שאנו חיים אותו הוא גועש ורוגש, ואין לנו זמן לעצור, אין לנו זמן לחוש באינטימיות את הדברים שהם אנחנו. וזה מה שרציתי: את הזמן, הזמן נטול התקתוק, הזמן שיש בו חלל גדול. לעצור את הריגוש החיצוני כדי לחוש את הריגוש הפנימי שפועם בעוצמות של שקט. וכדי לחוש את עוצמת הדממה פניתי פנימה, שיניתי נתיב.

האתגר לעבוד עם עצמי, לחקור את מה שאנו מכנים "אני" דרך שדות הגוף, הנפש והתודעה, מרתק ומעניין אותי, ואת החוויה הזו אני שואפת לשתף עם כל מי שמעוניין. כפי שמדריך מסעות מצביע על הנופים שפגש, מוביל בשבילים שדרך, כך גם אני - הולכת בנתיב חיי משתתפת ומשתפת. הבלוג הוא צוהר שדרכו אשפוך מילים שינסו לגעת, ומי מכם שנגעו בו הדברים מוזמן להשתתף ולשתף.

שלכם, ענת

לאתר של ענת צחור: יוגה דהרמה