המעצבות הצעירות לירון יצחקוב, מילי דהן ונילי בן סימון הציגו יחד בתצוגה שיתופית בשעות אחר הצהריים של יום התצוגות השני. הקולקציה הראשונה שעלתה על המסלול היתה של לירון יצחקוב, שכבר הציגה במסגרת תצוגת המעצבים הצעירים בשבוע האופנה הקודם. גם הפעם שמרה יצחקוב על סגנון עיצוב צבעוני ומתיילד, עם מערכות לבוש בצבעוניות של ורוד פוקסיה, ושילוב בין סריגים לשימוש בבדי סקובה. התצוגה נפתחה עם מערכת לבוש שהורכבה מקרופ טופ בצבע ורוד בייבי ששובץ באבני חן, וחצאית מקסי תואמת עם שתי שכבות דנטלים קצרות שהונחו מקו החגורה ומטה, מוטיב אשר חזר בקולקציה במספר דגמים. על המסלול נצפו מכנסי פיג'מה ורודים מסאטן משובצים באבני חן, ואוברול בייבי דול בצבע סגול עם דנטל תחרה ורוד. על אף הניסיונות לייצר שפה אלטרנטיבית למצאי הקיים באופנה הישראלית, האמירה של יצחקוב היתה הפעם מקרטעת, ולא הצליחה להותיר חותם משמעותי.

  (צילום: ענבל מרמרי)

מהקולקציה של לירון יצחקוב (צילום: ענבל מרמרי)
מהקולקציה של לירון יצחקוב (צילום: ענבל מרמרי)

המעצבת מילי דהן שילבה בין בדים שחורים לבדים רקומים בסגנון מזרח אירופאי, ודאי בניסיון לייצר השוואה בין חומרים עכשוויים לאלמנטים מסורתיים. היו שם חולצות רקומות שנראו כלקוחות מארון הבגדים של בני העלייה השנייה, וכן אוברול שחור עם רצועות גב רקומות, שהיה בין הפריטים המוצלחים בתצוגה. את התצוגה חתמה בשמלת מקסי מעור הגברת לאה שנירר, שיש מי שרואה בה אושיית אופנה מובילה. כך או כך, נוכחותה של שנירר לא תרמה לתחושת הבלבול ששרר במהלך התצוגה הקיבוצית.

לאה שנירר עושה כבוד למעצבת צעירה (צילום: ענבל מרמרי)
לאה שנירר עושה כבוד למעצבת צעירה (צילום: ענבל מרמרי)

מהקולקציה של מילי דהן (צילום: ענבל מרמרי)
מהקולקציה של מילי דהן (צילום: ענבל מרמרי)

רעיונות יפים ומלאכת רקמה על בדי אורגנזה עמדו במרכזה של הקולקציה השלישית והאחרונה של נילי בן סימון למותג Nihilo. בן סימון שלחה אל המסלול שמלות שעליהן נרקמו דיוקנאות משולבים בציורים בעבודת יד. בקולקציה היו מספר רגעים יפים, כמו חצאית מקסי עם הדפס אותיות קנג'י, אבל ניכר כי בן סימון הסתמכה על דיגום חופשי של הדגמים, או במילים אחרות, הפגינה חוסר יכולת להוציא גזרה ראויה תחת ידיה, מה שהחליש במידה ניכרת את הפריטים שהציגה על המסלול.

מהקולקציה של נילי בן סימון (צילום: ענבל מרמרי)
מהקולקציה של נילי בן סימון (צילום: ענבל מרמרי)

איתי יעקב