התצוגה של אלמביקה, השנייה ברצף יום הפתיחה של שבוע האופנה גינדי תל אביב, משכה קהל צופים גדול מהמצופה לשעת הצהריים שבה שובצה. הגר אלמביק, המעצבת הוותיקה שמאחורי המותג, הציגה כהרגלה שליטה מלאה במשחקי נפחים רכים המרכיבים צללית אוברסייז שופעת כיסים, רבידות וקפלים.

שליטה במשחקי נפחים. התצוגה של אלמביקה (צילום: ענבל מרמרי)
שליטה במשחקי נפחים. התצוגה של אלמביקה (צילום: ענבל מרמרי)

קפטנים, מעילי חלוק ומכנסי שרוואל ברוח המזרח צעדו על המסלול בסימן האורבניות החדשה, הממירה את הניכור בעירוב תרבויות ססגוני, לצד שמלות וחצאיות מקסי נשפכות במראה בוהו, קומבינזונים מקטיפה ותחרה, חולצות סאטן נשיות וקבוצת פריטי דנים המאזכרים בגדי עבודה, כגון סרפנים ושמלות סינר.

שילוב חומרים מסקאלה רחבה. אלמביקה (צילום: ענבל מרמרי)
שילוב חומרים מסקאלה רחבה. אלמביקה (צילום: ענבל מרמרי)

עבודת הטקסטיל שבבסיס הקולקציה התאפיינה בשילובי חומרים מסקאלה רחבה, תוך שמירה על האיזון בין שקיפות השיפונים והתחרות, לזרימה של קטיפת משי וסאטן, ועד דנים, עור, ג'רסי וצמר במשקלים שונים.

ההדפסים – משבצות, פסים, פייזלי ונקודות, שולבו ברגישות יוצאת דופן זה לצד זה, או כהדגשים בפריט חלק, תוך מענה לצבעוניות עמוקה של העונה, שעיקרה בגוני אדמה – בריק, קאמל, זית, בורדו, שחור ולבן. הבזקים של ניאון בגוון צהוב-חרדל ליוו את הקולקציה בבטנות וסרטי עיבוד פנימיים, שתרמו רבות לתנועת הבגד, וכן באקססוריז, שהרכיבו סטיילינג מינימליסטי אך מדויק.

  (צילום: ענבל מרמרי)

הסניקרס של יונייטד ניוד איזנו את הנפחים הדרמטיים, במה שהסתמן כביטוי המדויק ביותר של האורבניות המתחדשת. את הבגדים ליוו גם תיקי צרור מבהיקים ושרשראות ארוכות במראה מסבחה בשילוב גדילי עור בצבע תואם.

  (צילום: ענבל מרמרי)

אולי בסימן כניסתו של מותג לזירה הבינלאומית, דגמי הקולקציה הציגו התייחסות רב-עונתית – ממראה שכבות דקיקות, דרך שילובי פריטי שיפון עם סריגים עבים ועד מערכות חורפיות בסימן מעילים פיסוליים מצמר עבה. סדרת הלנז'רי וקטיפת המשי שבתה לחלוטין את לבנו עם העדינות וטיב החומרים, המנח המצוין על הגוף וריבוי הדיטיילים. גם העדפה ברורה של שמלות וחצאיות על פני מכנסיים לא פגעה, לטעמנו, במכלול, היות ומדובר בנקודת החוזק של המותג.

אלמביק שמרה גם הפעם על יצירה היוצאת מתוך מלאכת הגזרה ובניית הבגד, ולא מתוך דקורציה לשמה. גם אם הפריטים לא הציגו שינוי בעולמה העיצובי, היא הצליחה לשלב נגיעה קלה ואלגנטית של הטרנדים העדכניים בשפתה המוכרת והמוצלחת.

מאשה רודוב

  (צילום: ענבל מרמרי)

  (צילום: ענבל מרמרי)